godz. 11.00 – 17.00
W niedzielę, 5 czerwca, zapraszamy na specjalną, plenerową odsłonę warsztatów rodzinnych „Etnokalendarz”. Zainspirowani Światowym Dniem Dziecka na sześć godzin zamienimy Plac Wolnica w przestrzeń wspólnej zabawy i spotkania z rodziną.
Poznamy sposoby spędzania wolnego czasu dzieci z różnych kontynentów. Sprawdzimy co kryje się pod nazwami: Serso, Kelereng i Banyoka. Gry i zabawy zespołowe zabiorą nas w podróż po podwórkach świata. Odwiedzimy między innymi Zambię, Ghanę, Indonezję, Boliwię i Japonię. Damy się porwać opowieściom z teatrzyku kamishibai, czyli tradycyjnego japońskiego teatrzyku obrazkowego. Będzie to również okazja, aby stworzyć w tej technice swoją własną opowieść.
Program:
11.00 – 17.00
Biblioteka na wolnym powietrzu - a w niej książki z kolekcji Muzeum oraz Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”. Do skorzystania na miejscu.
Strefa relaksu - wydzielona przestrzeń, w której można będzie odpocząć na leżakach, poczytać książkę, spotkać się i porozmawiać.
Napędzana ręcznie karuzela, inspirowana kolekcją Muzeum. Karuzela powstała w 2010 roku jako jeden z elementów „Parku doświadczeń kulturowych”, który stanął na bulwarach wiślanych w ramach Festiwalu Etnodizajnu. Od tamtej pory odwiedziła m.in. Brukselę, Paryż a niedługo zawędruje do Liege. Autorem projektu karuzeli jest Olaf Cirut.
Wykonanie: Leszek i Aleksander Lisowscy.
14.00 – 15.00
Przedstawienie. Teatrzyk kamischibai (tradycyjny japoński teatr obrazkowy).
Informacje praktyczne
Miejsce: plac Wolnica
Partner: Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
Opiekuni merytoryczni: Anna Chomczyńska, Kamil Czepiel
Kontakt: Anna Szelingowska, e-mail: szelingowska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27