Kraków

Festiwal Literatury dla Dzieci - dzień szósty
Kraków Warsztaty Nasz Patronat

Festiwal Literatury dla Dzieci - dzień szósty

11 czerwca 2016
Wpis archiwalny

Program wydarzeń trzeciej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze rezerwacje.

 

Sobota, 11 czerwca 2016

 

Program realizowany przy współpracy z 5. Festiwalem Miłosza

 

10:00-14:00 Łowcy sekretów - literacka rodzinna gra miejska. Start i rozdanie nagród w Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego - Oddział MNK, ogród, ul. Piłsudskiego 12 (6+)

 

Zapraszamy małych i dużych Podróżników na emocjonującą wyprawę do Królestwa Opowieści, by poznać bliżej jego mieszkańców i odkryć ich pilnie strzeżone Sekrety. Z biletem i mapą Królestwa w kieszeni, magicznym kuferkiem w dłoni oraz niewielką sakiewką dukatów wyruszycie na czterogodzinną wyprawę do świata bajek i baśni. Do udziału w grze zapraszamy 3-4-osobowe zespoły Podróżników, złożone z dorosłych oraz przynajmniej jednego uczestnika w wieku 6-13 lat. Czeka Was podróż przez cztery krainy i 16 tajemniczych miejsc. 

 

Zapisy na grę miejską pod adresem gra_krakow@fldd.pl. W zgłoszeniu należy podać imiona, nazwiska i wiek graczy oraz nr tel. i adres e-mail opiekuna zespołu.

 

Regulamin

Więcej informacji o grze

 

11:00-12:00 Świat Ogromnych - spotkanie z Andrzejem Maleszką, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Marii Konopnickiej 26 (10+)

 

Wyrusz z ekipą ratunkową do Świata Ogromnych. Nowe przygody czekają! Pomóż Kuki, Gabi i mówiącemu psu, Budyniowi uratować Alika i Idalię, uwięzionych w świecie olbrzymów. Pomóż bohaterom pokonać liczne przeciwności, rozwiązać zagadki i oprzeć się pokusie, by zmienić się w Ogromnych...

 

11:00-14:00 Ostry Dyżur Literacki, pl. Szczepański (b.o.)

 

Ostry Dyżur Literacki, czyli złoty środek w postaci fenomenalnej książki! Jeżeli dolega Wam ból z powodu rozstania z właśnie przeczytaną lekturą albo cierpicie na wyjątkowo dotkliwą miłość do słowa pisanego, zapraszamy do naszego festiwalowego centrum pomocy literackiej. Nasi eksperci przeprowadzą profesjonalny wywiad, przepiszą receptę i zalecą spożycie "pigułki mądrości". Pomagamy wszystkim molom książkowym!

 

13:00-16:00 Dzik jest dziki, dzik jest zły... - warsztaty Muzeum Etnograficznego o życiu dzikich zwierząt w mieście. Następnie rysujemy leśne stworzenia, małe i duże (i te wielkie też) na warsztatach plastycznych z Tomaszem Samojlikiem, Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie, pl. Wolnica 1 (6+)

 

Podczas warsztatów za pomocą kredek, pisaków, marchewki i wyobraźni stworzymy wielki, tętniący życiem las. Będziemy rysować prawdziwą puszczę z mnóstwem stworzeń zamieszkujących każdy jej zakamarek. Uczestnicy poznają tajniki warsztatu komiksiarza i ilustratora, nauczą się prostych sposobów rysowania żubrów, wilków, borsuków, ryjówek i reszty leśnej ferajny, dowiedzą się, co w puszczy piszczy i,mamy nadzieję, polubią marchewki!

 

12:30-13:30 Rafał Kosik jedzie do Londynu – spotkanie autorskie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Marii Konopnickiej 26, (7+)

 

Rafał Kosik pisze od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Największą popularność przyniósł mu cykl 13 powieści science fiction dla młodzieży „Felix, Net i Nika”, a także wyjątkowe książki Amelia i Kuba. Godzina duchów oraz Kuba i Amelia. Godzina duchów – jedna historia opowiedziana z punktu widzenia dwojga bohaterów. Dzięki temu czytelnicy mogą zdać sobie sprawę z tego, że różni ludzie mogą zupełnie inaczej oceniać czy interpretować te same zdarzenia.

 

16:00-17:00 Paweł Pawlak - warsztaty plastyczne wokół nowego wydania 13 Bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych Leszka Kołakowskiego, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Marii Konopnickiej 26 (5+)

 

Paweł Pawlak tworzy ilustracje, które cieszą się uznaniem krytyków w kraju i na świecie. W 2009 roku znalazł się wśród nominowanych do prestiżowej Literackiej Nagrody Pamięci Astrid Lindgren. Swoje prace projektuje precyzyjnie i drobiazgowo, doskonale wyczuwa charakter tekstu, a jego ilustracje uatrakcyjniają nawet najbardziej zapomniane i zakurzone pozycje literatury dziecięcej.

 

19:00-20:00  Czytanki przed zachodem słońca - czytamy Bajki przez telefon Gianniego Rodari oraz Kot ty jesteś? Marcina Brykczyńskiego i Elżbiety Wasiuczyńskiej, a potem warsztaty Kocie opowieści - spotkanie z ceramiką. ŻyWa Pracownia, ul. Lwowska 30, pasmo realizowane w ramach Europejskiej Nocy Literatury (5+)

 

Wieczór miniatur bajkowych. Posłuchaj co opowiada każdego wieczoru przez telefon pan Bianchi swojej córeczce oraz poznaj wiersze ze zbioru, który rozpoczyna się słowami: „Oto galeria przemiłych kotków, lecz każdy bestię dziką ma w środku”.

 

Jak rezerwować?

 

Rezerwacje przyjmowane są od 5 maja 2016 r. pod adresem rejestracja@fldd.pl* (w tytule wiadomości prosimy wpisać Kraków, a w treści nazwy wydarzenia, na które chcą się Państwo zapisać).

 

Aby dokonać rezerwacji indywidualnej, niezbędne jest podanie następujących danych:

  • imię, nazwisko oraz wiek dziecka,
  • imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna,
  • miasto oraz nazwa wydarzenia, na które chcą się Państwo zarejestrować.

 

Zgłoszenia rezerwacji grupowej muszą zawierać:

  • imię i nazwisko opiekuna,
  • liczebność grupy, wiek grupy
  • miasto oraz nazwa wydarzenia, na które chcą się Państwo zarejestrować,
  • zeskanowane zgłoszenia muszą zostać podpisane i opieczętowane przez dyrektora lub kierownika placówki i wysłane drogą mailową.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Organizator:

Fundacja Czas Dzieci

ul. Felicjanek 10/17,
31-104 Kraków
tel.: 12 421 29 41

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć