godz. 12:00-13:30
Czy istnieją chimery? Istoty o głowie lwa, ciele kozy, ogonie węża i ludzkich oczach? Niektórzy naukowcy mianem chimery określają organizmy, które w wyniku zaburzeń mogą składać się z komórek różniących się genetycznie – dotyczy to zarówno zwierząt jak i roślin! Czy jednak człowiek może stać się częścią organizmu roślinnego lub zwierzęcego? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno możemy zrezygnować częściowo z naszych „ludzkich” przebrań, spróbować ukryć się za peleryną z piór i pajęczyny, naruszyć granicę między naszym światem a światem przyrody, zastosować kamuflaż.
Jakie emocje wywoła roślino-zwierzo-człowiek, tajemnicze „międzygatunkowe stworzenie”? Czy znajdzie się dla niego miejsce w świecie mody? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów inspirowanych wystawą Ines Doujak „Bezpańskie głosy”. Będziemy na nich oglądać wyjątkowe kolaże artystki. Każdy z uczestników stworzy unikalny wzór chimerycznej tkaniny – ale to dopiero początek. Podczas drugiej części zajęć powstaną ubrania. Jakie? Dla kogo? Juniora czy seniora? Introwertyczki czy ekstrawertyczki? A może wszystkie te granice znikną?
Warsztaty składają się z dwóch części:
23.09.2017 (sobota), godz. 12.00-13.30 / Roślino-zwierzo-człowiek. Część 1 – chimeryczne tkaniny
7.10.2017 (sobota), godz. 12.00-13.30 / Roślino-zwierzo-człowiek. Część 2 – chimeryczne ubrania
Spotkania będą tłumaczone na polski język migowy. Zajęcia 23.09 na PJM będzie tłumaczyć Magdalena Sipowicz, a warsztaty 7.10 – Renata Szpilska.
Warsztaty rodzINNE realizowane są w ramch projektu „Otwarta Galeria. Kultura dostępna w Bunkrze Sztuki” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Prowadzenie: Emilia Kina, Karolina Pisarek, Mikołaj Spodaryk, Ewelina Strawa-Kęsek
Wydarzenie w ramach cyklu "Jesienne warsztaty rodzINNE":
Poszukujemy pytań, posz(t)ukujemy odpowiedzi, towarzyszymy w procesie odkrywania i oswajania sztuki współczesnej. Czasami jesteśmy poręczą, o którą można się oprzeć, czasami układamy na drodze przeszkody, bo lubimy zachęcać do zejścia z pierwotnie wybranej ścieżki.
Zapraszamy do wspólnego działania i odkrywania.