Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

2,5-latek wkłada palce do buzi i "zjada" kołnierz od kurtki

Witam,

od około miesiąca mój synek znów wkłada do buzi palce lub wręcz połowę dłoni, ssie, przygryza (to w warunkach domowych), natomiast natychmiast po założeniu kurtki kołnierz ląduje w buzi i już stamtąd nie wychodzi, bez względu na to, co robi Mały... Krótko o okolicznościach: jest dzieckiem bardzo radosnym, towarzyskim, otwartym na ludzi/miejsca, ze zdrową dawką nieśmiałości; był karmiony piersią do 16. mca, uwielbia jeść, dużo i wszystko co dorośli; był zawsze bardzo "oralny", w tej fazie niemowlęctwa wkładał po prostu WSZYSTKO do buzi co tylko się nawinęło i go interesowało jakkolwiek i memłał to na wszystkie strony; baaaardzo szybko zaczął mówić, około roku miał już zasób ok. 30 słów, teraz mówi zatrważająco dużo, zdania złożone, warunkowe, tworzy "neologizmy" i niemal nie przekręca wyrazów, a jeśli, to sam się poprawia! i ma bardzo czystą wymowę, nie ma już żadnego siiii ani ciiii, czasem wychodzi mu nawet sz, ż, a nawet wibrujące r"! Fizycznie jest bardzo aktywny i motorycznie bardzo rozwinięty, 16 tygodni obracał się; 5 mcy raczkował i siedział samodzielnie; 8 mcy stał samodzielnie, 11 mcy wstał i poszedł W PEŁNI stabilnie, bez najmniejszego podpierania ani za rękę trzymania. Od sierpnia zmienił grupę w przedszkolu i dołączył do mieszanej wiekowo (2-6 lat), potrzebował okresu adaptacyjnego (zostawałam z nim 2 tyg rano 1 godz. aż poczuł się bezpiecznie i nawiązał więź z nowymi opiekunkami); teraz robi ta nowa grupa nadal wrażenie na nim, ale idzie chętnie, bez protestów i wydaje się, że nowa formuła dnia w nowej grupie jest dla niego bardzo pociągająca.

Mati
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

Odpowiedź:

Dzień dobry,

 

z podanego przez Panią opisu trudno jest jednoznacznie stwierdzić na czym dokładnie polega problem i jakie działania należałoby podjąć, aby z problemem sobie poradzić. Radziłabym więc udać się na konsultację do specjalisty, psychologa dziecięcego lub pedagoga, do rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej. To najpewniejsza metoda poradzenia sobie z trudnościami.

 

Z poważaniem

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z zachowaniem


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Temat na Czasie

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie. Liczba dzieci z nadwagą w ciągu ostatniej dekady wzrosła o 100 %.  

Lato na Czasie

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Wycieczka z dzieciakami powinna zaspokajać nie tylko ich zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, ale i ciekawość.  

Nowinki

Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zobacz, jakie błędy popełniają rodzice i nie rób tego swoim dzieciom. Popracuj nad poprawą samooceny dziecka i jego motywacją.  
Październikowy numer magazynu GAGA

Październikowy numer magazynu GAGA

Październikowy numer magazynu GAGA już dostępny w sprzedaży w promocyjnej cenie 4,99 zł  

Premiery kinowe na Czasie

2018 w kinie

2018 w kinie

Kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć! Sprawdźcie sami co czeka Was w kinie od lipca 2018! Wpisujcie w kalendarz, żeby nie przegapić!  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018