CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy

Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

2,5-latek wkłada palce do buzi i "zjada" kołnierz od kurtki

Witam,

od około miesiąca mój synek znów wkłada do buzi palce lub wręcz połowę dłoni, ssie, przygryza (to w warunkach domowych), natomiast natychmiast po założeniu kurtki kołnierz ląduje w buzi i już stamtąd nie wychodzi, bez względu na to, co robi Mały... Krótko o okolicznościach: jest dzieckiem bardzo radosnym, towarzyskim, otwartym na ludzi/miejsca, ze zdrową dawką nieśmiałości; był karmiony piersią do 16. mca, uwielbia jeść, dużo i wszystko co dorośli; był zawsze bardzo "oralny", w tej fazie niemowlęctwa wkładał po prostu WSZYSTKO do buzi co tylko się nawinęło i go interesowało jakkolwiek i memłał to na wszystkie strony; baaaardzo szybko zaczął mówić, około roku miał już zasób ok. 30 słów, teraz mówi zatrważająco dużo, zdania złożone, warunkowe, tworzy "neologizmy" i niemal nie przekręca wyrazów, a jeśli, to sam się poprawia! i ma bardzo czystą wymowę, nie ma już żadnego siiii ani ciiii, czasem wychodzi mu nawet sz, ż, a nawet wibrujące r"! Fizycznie jest bardzo aktywny i motorycznie bardzo rozwinięty, 16 tygodni obracał się; 5 mcy raczkował i siedział samodzielnie; 8 mcy stał samodzielnie, 11 mcy wstał i poszedł W PEŁNI stabilnie, bez najmniejszego podpierania ani za rękę trzymania. Od sierpnia zmienił grupę w przedszkolu i dołączył do mieszanej wiekowo (2-6 lat), potrzebował okresu adaptacyjnego (zostawałam z nim 2 tyg rano 1 godz. aż poczuł się bezpiecznie i nawiązał więź z nowymi opiekunkami); teraz robi ta nowa grupa nadal wrażenie na nim, ale idzie chętnie, bez protestów i wydaje się, że nowa formuła dnia w nowej grupie jest dla niego bardzo pociągająca.

Mati
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

Odpowiedź:

Dzień dobry,

 

z podanego przez Panią opisu trudno jest jednoznacznie stwierdzić na czym dokładnie polega problem i jakie działania należałoby podjąć, aby z problemem sobie poradzić. Radziłabym więc udać się na konsultację do specjalisty, psychologa dziecięcego lub pedagoga, do rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej. To najpewniejsza metoda poradzenia sobie z trudnościami.

 

Z poważaniem

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z zachowaniem


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Miejsce na Czasie!

Kompleks wypoczynkowo-uzdrowiskowy Grand Lubicz w Ustce to nowe przedsięwzięcie inwestycyjne w Pomorskiem. Kompleks, oprócz usług uzdrowiskowych, oferuje profesjonalne wyposażenie i urządzenia...  

Temat na czasie

Grudniowe smaki i zapachy

Grudniowe smaki i zapachy

Ten miesiąc poznaje się po smakach i zapachach. A gdyby tak iść tym tropem teraz, kiedy zastanawiamy się nad prezentami dla bliskich? To, co zrobimy własnymi rękami będzie smakować tylko jak miłość!  

Nowinki

Wracać, czy nie wracać? Oto jest pytanie.

Wracać, czy nie wracać? Oto jest pytanie.

Każda z pracujących mam wie, jakiego wysiłku wymaga łączenie roli rodzica, pracownika i „gospodyni domowej”. Kobiety stają zatem...  
Home schooling czyli edukacja domowa

Home schooling czyli edukacja domowa

Edukacja domowa, czyli home schooling to nauczanie dzieci w domu przez ich rodziców, opiekunów lub inne osoby zaangażowane w naukę dzieci.  

Okiem CzasDzieci.pl

Choinka na 7 sposobów

Choinka na 7 sposobów

Choinka wszystkim kojarzy się z wielkim iglastym drzewem obwieszonym światełkami i ozdobami. Co jeśli nie mamy na nie miejsca? Albo chcemy mieć...  

Kapitan Nauka poleca na święta!

Podpowiadamy, co sprawi radość dzieciom w różnym wieku i o odmiennym temperamencie. Kapitan Nauka gwarantuje twórcze, rozwijające zabawy dla całej rodziny!  

Miejsce na czasie

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Są takie dni, w których spełniają się dziecięce marzenia, a zwykłe popołudnia zamieniają się w niezapomnianą przygodę.  

W domu z dzieckiem

Prezenty1 Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Boże Narodzenie1 Domowa Akademia1 Doktor Misia1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017