Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Wiktoria Jaciubek

Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

Magister psychologii, specjalność psychologia edukacji, absolwentka UAM w Poznaniu. Psychoterapeuta i psycholog rodzinny pracujący w nurcie terapii systemowej. Prowadzi terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz terapię rodzinną. Ma doświadczenie w pracy w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, szkole podstawowej, przedszkolu oraz poradni zdrowia psychicznego, prowadzi warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Jest autorką artykułów popularno-naukowych na tematy dotyczące psychologii dziecka i psychologii rodziny, publikowanych na wielu tematycznych portalach internetowych.

Odpowiedzi i porady:

Kontakt z dziadkami

Witam, proszę mi podpowiedzieć jak mam się zachować jako babcia w sytuacji, gdzie wnuczka przebywała u mnie prawie od urodzenia. Po urlopie macierzyńskim mamy, mama często też wówczas przebywała u... więcej »

Brak możliwości ubrania 2,5-letniego chłopca

Witam, piszę do Pani, bo mam mamy razem ze swoim chłopakiem problem z 2,5-letnim Oskarem. Od pewnego czasu (miesiąc) moje dziecko zaczęło samo załatwiać swoje potrzeby do nocnika i w tym czasie zaczęła... więcej »

Mutyzm selektywny u 10-latka

Witam, jestem mama 10-letniego Cypriana. Mam z nim spore problemy wychowawcze. Zacznę może od tego, że syn cierpi na mutyzm selektywny. W wieku 5 lat poszedł do przedszkola, następnie do Junior i Senior... więcej »

Problem z 2,5-latkiem

Witam, jesteśmy rodzicami 2,5-letniego Damiana, który od 2-3 miesięcy buntował się, tzn. w sklepie sam chciał iść, jak coś nie było tak to rzucał się, kładł się - typowo jak na wiek jego okres buntu.... więcej »

Zachowanie 2,5-letniej córeczki

Witam serdecznie, postanowiłam zasięgnąć porady, ponieważ jestem już bezsilna. Mam dzieci w wieku 6 lat, 2,5 roku i 9 miesięcy. 2,5 letnia córka jest bardzo wesołym dzieckiem, chętnie pomaga w kuchni,... więcej »

Problemy z chodzeniem do szkoły

Dzień dobry, mam problem z synem 7-letnim, bo nie chce chodzić do szkoły (ma stwierdzone napadowe lęki). Boi się ojca (jestem po rozwodzie), że go zabierze i więcej mnie nie zobaczy. Niestety siedzę... więcej »

Jak przygotować nastolatkę z CHAD na śmierć ojca?

Witam, moja córka ma 15 lat i od dwóch lat leczy się na chorobę afektywną dwubiegunową. Jej stan nie jest najlepszy. Przez ostatni rok była 4-krotnie hospitalizowana z powodu zaburzeń zachowania. Sprawia... więcej »

Nieposłuszna 2,5-latka

Dzień dobry, moja 2,5-letnia córka jest nieposłuszna, w ogóle nie słucha co się do niej mówi, kiedy jej czegoś zabraniam, to mówi ze mnie nie kocha i nie lubi, i że chce do Taty, i zaczyna płakać,... więcej »

5-latek i problemy przedszkolne

Witam, mój 5-letni syn od 2 lat chodzi do przedszkola, mieszkamy za granicą i w przedszkolu nie mówią po Polsku. Początki były trudne, bo syn bardzo przeżywał rozstania i płakał dosyć długo, jednak... więcej »

Dziecko mówi w nocy "mama"

Dzień dobry, mam 1,5-rocznego synka. Synek podczas snu kręci się i mówi "mama". Nie wiem czy w ten sposób mnie woła, że coś mu przeszkadza? W momencie, kiedy chcę go wziąć do łóżka mojego i męża,... więcej »

Zadaj pytanie naszemu Ekspertowi

Temat pytania:
*
Treść pytania:
*
Twoje imię:
*
Twój e-mail (nie wyświetlany na stronie - do kontaktu z Tobą):
*
(*) - pola wymagane

Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na czasie!

Akademia Młodego Matematyka

Akademia Młodego Matematyka

Podpowiadamy, co zrobić, by Wasze dziecko pokochało matematykę:  

Impreza na Czasie

Zapraszamy do magicznej garderoby Winx! 1 kwietnia w Galerii Atrium Promenada w Warszawie w godz. 11.00-19.00!  

Nowinki

Dziecko na emigracji

Dziecko na emigracji

Co czuje dziecko, kiedy musi dostosować się do nowych warunków życia? Jak mu pomóc, by zmiana miejsca zamieszkania nie była dla niego szokiem?  
Woda z kranu - czy jest zdrowa?

Woda z kranu - czy jest zdrowa?

Kranówka nie cieszy się w Polsce dobrą opinią. Z badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych wynika, że wiele osób...  

Okiem CzasDzieci.pl

Macierzyństwo bez lukru

Macierzyństwo bez lukru

Najpierw nosisz je pod sercem przez dziewięć dłuuugich miesięcy. Puchną Ci stopy, bolą krzyże, a maluch tak się wierci (ku rozpaczy Twojego...  

Konkurs na Czasie!

Wyślij zdjęcie z zeszłorocznych wakacji i wygraj nagrodę

Wyślij zdjęcie z zeszłorocznych wakacji i wygraj nagrodę

Wygraj bon podróżny Vacansoleil i wyjedź na wakacje marzeń! Vacansoleil, organizator wypoczynku na najwyższej klasy kempingach w 16 krajach Europy, serdecznie zaprasza do udziału w konkursie.  

Angielski dla dzieci

Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę

Kapitan Nauka zaprasza do nauki angielskiego przez zabawę! Przygotował dla Was dużo kolorowanek i zadań do druku!  

W domu z dzieckiem

Konkurs Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia Książki dla dzieci EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017