Warszawa

Plenerowe warsztaty weekendowe: Ostatni przystanek – Mars
Warszawa Warsztaty do 14 lat Wstęp wolny

Plenerowe warsztaty weekendowe: Ostatni przystanek – Mars

od 19 sierpnia do 20 sierpnia 2017
Wpis archiwalny

Godz. 12.00 - 19.00

 

Chcecie uczestniczyć w misji (poza)ziemskiej? Pomożemy się Wam do niej przygotować. Zielony teren wokół Centrum Nauki Kopernik przekształcimy latem w stację badawczą. Będziemy pogłębiać wiedzę o Ziemi, by potem móc badać Kosmos. Od 1 lipca do 20 sierpnia spotykamy się w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-19.00. Co tydzień czekają nas nowe naukowe wyzwania. Odnotujecie je w Dzienniku badacza. My postawimy stempel.

 

Pod koniec lipca staniemy się jeszcze astrofizykami, tworzącymi mapy nieba. W sierpniu – inżynierami-konstruktorami rakiet, aż w końcu kosmicznymi geologami, którzy będą mieli za zadanie „zbadać grunt” pod przyszłe misje na Księżyc i Marsa.

 

Gdy dzieci będą pochłonięte eksperymentowaniem i majsterkowaniem rodzice, dziadkowie lub opiekunowie będą mogli wygodnie usiąść na leżakach, w cieniu wielkiego kasztanowca i wziąć udział w spotkaniu z naukowcem. Dla wszystkich chętnych – jak co roku – wypożyczalnia czasopism, gier planszowych i plenerowych. Dla głodnych – stoisko kulinarne. W strefie Planete + w Pawilonie 512 przy Koperniku nad Wisłą załóż okulary VR i popatrz na Polskę z perspektywy nieba.

 

Wstęp wolny, można dołączyć w dowolnym momencie.

Na warsztaty zapraszamy głównie rodziny z dziećmi do 14. roku życia, wstęp dla wszystkich do wyczerpania miejsc lub materiałów.

 

Temat warsztatów:
Hottah, Adirondack, N165, Jake Matijavic, Esperance, Goulburn i Link – brzmi dziwnie? Tak nazywają się skały odkryte na Marsie. My poznamy ich ziemskie odpowiedniki. Będziemy badać i opisywać próbki skał oraz dochodzić, jak mogły powstać na czerwonej planecie.

Prowadzenie: Tomasz Bieńko – pracuje jako animator w Centrum Nauki Kopernik. Studiuje na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, zapalony geolog i podróżnik. Aktywny członek i prezes Koła Młodych Geologów – w ramach jego działalności prowadzi autorskie projekty badawcze. Uczestniczył w badaniach wulkanizmu na Wyspach Liparyjskich, złóż miedzi w Ameryce Południowej, odkrywał stare sztolnie pogórnicze w Polsce. Chętnie dzieli się swoimi obserwacjami i doświadczeniami podczas konferencji naukowych! Wolne chwile poświęca na podróże. Marzy o wycieczce do Brazylii.

Ponadto:
Warsztat „Misja łazika marsjańskiego”

Organizator:

Centrum Nauki Kopernik

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
tel.: 022 492 05 05

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć