Warszawa » Wiadomości lokalne » Tajemniczy kredens 2 - recenzja z premiery

Tajemniczy kredens 2 - recenzja z premierypowiększ

Tajemniczy kredens 2 - recenzja z premiery

Patronat CzasDzieci.pl

Choć spektakl odbywa się w piwnicy na Scenie Elffów, dla dzieci zaczyna się on już od wejścia. Gości wita w progu Galerii Freta Elffik, zaraz potem dołącza Eureka. Obie witają się z widzami, a najmłodszym proponują wspólne zabawy, udowadniając, że nawet oczekiwanie może odbywać się w swobodnej i radosnej atmosferze.


Ania Polarusz, reżyserka, scenografka i twórczyni lalek, mówi, że celem Sceny Elffów jest dawanie zarówno dzieciom, jak i dorosłym radości, wprowadzanie widzów w świat teatru, a najlepszym sposobem na to są właśnie lalki – zmniejszają dystans i wywołują w najmłodszych żywe zainteresowanie spektaklem. I właśnie owo ożywienie i aktywne zainteresowanie maluchów już od drugiego roku życia udaje się uzyskać Darii Głowackiej (Elffik) i Małgorzacie Chrzanowskiej (Eureka) przez cały czas trwania przedstawienia.


Kameralna scena ośmiela dzieci. Od samego początku wchodzą w interakcję z aktorkami, które świetnie sobie z małym widzem radzą. Prowadzą go przez cały spektakl dynamicznie, wplatając elementy muzyczne (piękne, profesjonalne głosy) i będąc cały czas w kontakcie z widownią. Scenariusz napisany wspólnie przez Anię Polarusz, Darię Głowacką i Małgorzatę Chrzanowską pełen jest naturalnie poprowadzonych dialogów i zgrabnych rymów. Całość skrzy humorem – i tu cenna uwaga o sposobie traktowania przez aktorki najmłodszych – wszelkie dowcipy skierowane są do maluchów, brak tu puszczania oka do dorosłego kosztem dziecka, co odczytuję jako ogromną zaletę.


Pod koniec pojawia się morał, jednak podany naturalnie jako konsekwencja fabuły. Nie razi i nie odbiera spektaklowi zabawowego charakteru. Bardzo ładne mapety od razu zyskują sympatię dzieci, a kulminacyjnym punktem zdaje się być to, co tak naprawdę już po zakończeniu samego spektaklu – maluchy mogą wejść na scenę, obejrzeć dokładnie i dotknąć każdy element scenografii, założyć na małe rączki mapety i wejść z nimi w dodatkową interakcję.


Większość widowni stanowiły 2-3-latki, jednak nawet moja 6-letnia córka była zachwycona, kwitując tę teatralną wyprawę słowami: „Było bomba!”.

 

Dorota LipińskaLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: "Back to School" w Hulakula - zobacz jak było... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
"Back to School" w Hulakula - zobacz jak było (fotorelacja)

"Back to School" w Hulakula - zobacz jak było (fotorelacja)

Rok szkolny już na pełnych obrotach, a my jeszcze wspominamy ostatni dzień wakacji i wydarzenie organizowane przez Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta razem z Komitetem Ochrony Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego – „BACK TO SCHOOL”. więcej »
V edycja Pikniku Wcześniaka - fotorelacja

V edycja Pikniku Wcześniaka - fotorelacja

Niezwykłe eksperymenty, warsztaty naukowe w namiocie Małego Inżyniera, Szpital Małego Doktora wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, wiele różnorodnych quizów zabaw i konkursów, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody, to tylko części atrakcji, jakie w tym roku miały miejsce podczas V edycji Pikniku Wcześniaka. więcej »
Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Fantastyczne spotkanie z przyrodą na dużym ekranie: Mała Akademia BBC Earth

Razem z moja córką wybrałyśmy się w sobotę na premierowy pokaz filmów prezentowanych przez Małą Akademię przy współpracy z BBC Earth. To cykl filmów dokumentalnych w technologii 3D dla młodych widzów ukazujący wspaniały świat przyrody w sposób zapierający dech w piersi. My obejrzałyśmy dwa filmy, byli to „Mali giganci” oraz „Dzika Afryka”. więcej »
Rekordowa frekwencja podczas "Dnia Zabawy 2017"
Patronat CzasDzieci.pl

Rekordowa frekwencja podczas "Dnia Zabawy 2017"

W minioną sobotę, 26 sierpnia, na warszawskim Polu Mokotowskim odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Dzień Zabawy” organizowanej przez stację Nickelodeon przy wsparciu Cyfrowego Polsatu. Piąta już edycja wydarzenia zakończyła się ogromnym sukcesem. W finałowym pikniku rodzinnym wzięło udział aż 2 razy więcej uczestników niż w zeszłym roku! więcej »
Najlepsze lody w Warszawie - polecają nasi Czytelnicy

Najlepsze lody w Warszawie - polecają nasi Czytelnicy

Zebraliśmy dla Was opinie o najlepszych lodowych miejscówkach w Warszawie i okolicach. Polecają Nasi Czytelnicy - Rodzice, którzy sprawdzili te miejsca własnym i swoich dzieci podniebieniem. więcej »
Czekoladowy warsztat

Czekoladowy warsztat

Nie znam osoby, która nie lubiłaby czekolady. W naszym domu wszystkie rodzaje są mile widziane - gorzka, deserowa, mleczna, z bakaliami. Od jakiegoś czasu po głowie chodziła mi myśl, aby zabrać dzieci na warsztaty czekoladowe. To pragnienie udało się spełnić i w miniony weekend zawitaliśmy rodzinnie do Manufaktury Czekolady na Tamce. więcej »
Alpakarium, witaj w krainie alpak

Alpakarium, witaj w krainie alpak

Alpakarium jest położone na terenie Podlasia w wiosce Rudka. Dookoła są wspaniałe, malownicze krajobrazy. Człowiek od razu może się tu poczuć jak na wakacjach. Wokoło jest zielono i można odetchnąć pełną piersią. więcej »
Dziecko w teatrze - zafunduj bilet!

Dziecko w teatrze - zafunduj bilet!

"Dziecko w teatrze" - zbiórka na bilet do teatru dla dzieci z domu dziecka oraz najuboższych, którzy w teatrze nie byli. więcej »
Don Kichot w Teatrze Lalka - recenzja

Don Kichot w Teatrze Lalka - recenzja

To jest naprawdę dobre przedstawienie. Spektakl Don Kichot mówi o sile ludzkiej wyobraźni, o marzeniach, które dają mam siłę działania. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie

Myśl globalnie - jedz lokalnie

Myśl globalnie - jedz lokalnie

Droga do zdrowego, zrównoważonego i sprawiedliwego jedzenia zaczyna się już od pierwszych lat dzieciństwa.  
Zabawimy się w parku w chowanego z dźwiękami. Sprawdzimy, czy da się je złapać lub rzucić jak piłeczkę. Przekonamy się, czy można jednocześnie grać wolno i szybko. Dowiemy się jak ze skrawków dźwiękowych...  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Giganci Programowania zapraszają

Temat na czasie

Disney English to skuteczna i sprawdzona w wielu szkołach metoda polegająca na całkowitym zanurzeniu się w świecie znanych i lubianych bohaterów filmów i kreskówek Disneya  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Doktor Misia Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017