Trójmiasto

Narracje 9 - Poza sezonem
Trójmiasto, Gdańsk Inne Wstęp wolny

Narracje 9 - Poza sezonem

od 17 listopada do 18 listopada 2017
Wpis archiwalny

NARRACJE. Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej od 2009 roku eksplorują miejskie wątki i historie. Używając różnych mediów – od intymnych performansów po wielkoformatowe projekcje wideo – artyści z kraju i zagranicy nadają dobrze znanym dzielnicom Gdańska nowy kontekst. Festiwal każdego roku odbywa się późną jesienią, dając powód, by w dwa listopadowe wieczory wyjść z domu i odkrywać miasto.

 

17 i 18 listopada, godz. 19:00

Wykład i warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat „Balticarium – najciekawsze zwierzęta Bałtyku”

prowadzenie: Natalia Uryniuk
lokalizacja: Dom Sąsiedzki „Przy Północnej” (siedziba Fundacji „Sprawni Inaczej”), ul. Północna 5

Warsztaty artystyczne Balticarium – najciekawsze zwierzęta Bałtyku poprzedzi krótki wykład, podczas którego młodzi uczestnicy przeniosą się do podwodnego świata Bałtyku, by bliżej poznać pięć wybranych zwierząt zamieszkujących polskie morze. Dzieci dowiedzą się jak te stworzenia wyglądają, czym się żywią i jakie mają zwyczaje. Następnie każdy uczestnik wybierze jedno z opisanych zwierząt, by stworzyć jego artystyczny wizerunek, bawiąc się przy tym własną wyobraźnią – przyozdabiając taszę kwiatami czy też przedstawiając wężynka w kapeluszu. Na koniec dzieci zaprezentują bałtycką ławicę i opowiedzą innym uczestnikom o swoich wybrańcach. Dzięki warsztatom mali uczestnicy nauczą się nazw wybranych bałtyckich zwierząt oraz poznają ciekawostki na ich temat.

Balticarium to pierwszy międzynarodowy projekt opowiadający o zwierzętach zamieszkujących Morze Bałtyckie. W ramach projektu działa portal, który prezentuje podwodne zdjęcia i filmy, animacje, ilustracje, gry edukacyjne i blog na temat Bałtyku. Oprócz portalu w ramach Balticarium odbywają się warsztaty, wykłady i wystawy w różnych częściach świata. Do tej pory miały miejsce w Polsce, Chinach i na Ukrainie. Projekt pełni funkcję edukacyjną, kładzie duży nacisk na ochronę Morza Bałtyckiego i skierowany jest do dzieci i dorosłych.

 

17, 18 listopada, godz: 18.30, 20.30

Spacery edukacyjne dla dzieci z rodzicami
prowadzenie: Marta Karalus, Maria Niemyjska
zbiórka + start: plac przed Domem Zdrojowym, ul. Zdrojowa 2

Zapraszamy dzieci z opiekunami na specjalne oprowadzanie po festiwalowych instalacjach! Nasze spacery będą się różniły od tych, przeznaczonych dla dorosłej publiczności: trasa będzie krótsza i bardziej dostosowana do małych nóg. Podczas spaceru przedstawimy wybrane prace i opowiemy o nich w sposób przystępny, jasny, a czasami zabawny. Podczas spaceru na dzieci czekać będą niespodzianki, a najwytrwalsi spacerowicze po ukończeniu trasy spodziewać się mogą marynarskich upominków. Do zobaczenia na brzeźnieńskim szlaku!

 

17, 18 listopada, godz. 18.00-21.00

Warsztaty dla dzieci „Morska wyprawa w najciekawsze zakątki Brzeźna”

prowadzenie: Natalia Cieszyńska
do warsztatu można dołączyć w każdej chwili
lokalizacja: Dom Sąsiedzki „Przy Północnej” (siedziba Fundacji „Sprawni Inaczej”), ul. Północna 5

Zanim warsztaty Morska wyprawa w najciekawsze zakątki Brzeźna zabiorą nas w podróż po dzielnicy, najmłodsi uczestnicy festiwalu razem z Natalią Cieszyńską przygotują statek do dalekiej wyprawy. W ruch pójdą kolorowe papiery, krepiny, bibuły, farby, sznurki, kredki i flamastry – przy ich pomocy stworzony zostanie niepowtarzalny i wyjątkowy okręt. Ozdobionym statkiem młodzi żeglarze wyruszą w niezapomnianą podróż. Warsztaty będą wyjątkowym czasem zapamiętanym na długo. Ahoj, przygodo!

 

17, 18 listopada, 19.00, 21.00

Warsztaty dla dzieci w wieku 7-13 lat „Tutejsi dawni”

prowadzenie: Magdalena Korbuszewska
czas trwania 1,5 h
lokalizacja: Dom Sąsiedzki „Przy Północnej” (siedziba Fundacji „Sprawni Inaczej”), ul. Północna 5

Tutejsi dawni to warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat. Ideą zajęć jest zapoznanie młodych uczestników z historią Brzeźna. Odwołując się do tradycji teatralnej „Skrzata”, w 90 minut stworzymy wspólnie miniprzedstawienie. W tym celu będziemy szukać ducha dzielnicy pośród opowieści tytułowych „Tutejszych dawnych” – karczmarza, rybaków, zakonników, kuracjuszy…
Uczestnicy warsztatów z pomocą Magdaleny Korbuszewskiej własnoręcznie wykonają kukiełki, które po zakończeniu zajęć – razem ze scenariuszem spektaklu – zabiorą ze sobą na pamiątkę.

 

Informacje o wydarzeniach dla dorosłych znajdziecie tutaj.

Na dziecięce wydarzenia nie obowiązują zapisy.

Organizator:

Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk, Gdańska Galeria Miejska

Wydarzenia w Trójmieście

Przeczytaj również

Warto zobaczyć