Śląsk

Dziecko chore we współczesnym świecie. Rozmowa z Panią Agnieszką Pasztak – Opiłką

Dziecko chore we współczesnym świecie. Rozmowa z Panią Agnieszką Pasztak – Opiłką

Już 5. grudnia w Katowicach ważna konferencja. W ramach 2. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dziecko chore we współczesnym świecie” rozmawiać będziemy o zagrożeniach i problemach, z jakimi zmagają się współczesne dzieci.

 

O programie i celach konferencji rozmawiamy z Panią Agnieszką Pasztak – Opiłką -  psychologiem klinicznym, adiunktem w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członkiem Komisji Nauk Psychologicznych Polskiej Akademii Nauk, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekretarzem Zarządu Sekcji Psychologii Zdrowia PTP, opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Psychologów. 

 

To właśnie Studenckie Koło Naukowe Psychologów działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego jest organizatorem grudniowej konferencji.


Anna Hacuś - Krawczyk: 5. grudnia startuje 2. Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Dziecko chore we współczesnym świecie. Kto może czuć się zaproszony do Katowic?

 

Agnieszka Pasztak - Opiłka: Wszyscy ci, którzy są rodzicami, którzy z dziećmi pracują lub będą pracować. 2. Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dziecko chore we współczesnym świecie” to zaproszenie dla psychologów,  praktyków, studentów (tak psychologii, jak i innych kierunków), dla tych, którzy pragną pracować z dziećmi.

 

Zapraszamy nauczycieli oraz przedstawicieli innych grup zawodowych, dla których problematyka funkcjonowania dziecka chorego we współczesnej rzeczywistości jest bliska.

 

W programie konferencji, jak w soczewce, skupiają się wszystkie problemy współczesności.

 

To prawda. Poruszymy wiele ważnych tematów. Porozmawiamy m.in. o problemie otyłości, o obciążeniach i chorobie dziecka w kontekście konfliktu rozwodowego i rywalizacji rodzicielskiej o powierzenie władzy, o autyzmie, o próbach samobójczych dzieci i nastolatków.


Plan konferencji jest bardzo zróżnicowany. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na jak największą ilość zjawisk, by pokazać, jak postępować, by wskazać, jak nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji.

 

W pierwszym dniu konferencji- moc wykładów, w drugim – warsztaty. A to wszystko po to, by umieć radzić sobie z problemami dzieci tak typowymi dla współczesności.

 

Dokładnie tak. Konferencja ma był połączeniem teorii i praktyki. Ma dawać wiedzę , ma być wsparciem rzeczywistym. Ma pokazywać kierunek, pomóc znaleźć rozwiązania.


Osoby, które na co dzień zajmują się dziećmi chorymi, potrzebują merytorycznej wiedzy. I tutaj ja uzyskają.

 

To jeszcze przypomnijmy, gdzie będzie się odbywać to ważne i potrzebne spotkanie.

 

Zapraszamy 5. i 6.  grudnia na Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ( ul. ul. M. Grażyńskiego 53 - red.)

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć