Śląsk

Tutaj Twoje dziecko rozwinie wyobraźnię. Top  12. instytucji

Tutaj Twoje dziecko rozwinie wyobraźnię. Top 12. instytucji

Inteligencja wizualno – przestrzenna bardzo się przydaje. Dzieci nią obdarzone są niezwykle twórcze, kreatywne i mają bardzo bogatą wyobraźnię. Dlatego warto wszystkimi możliwymi sposobami wspierać jej rozwój. Jak? Korzystając z ofert instytucji, dla których kształtowanie umiejętności myślenia obrazowego, przestrzennego, trójwymiarowego i „zwyczajnej” wrażliwości artystycznej jest niezwykle ważne. Gdzie to zrobić? Poznajcie 12. najciekawszych inicjatyw i projektów wspierających zdolność myślenia obrazowego.

 

Kliknij w obrazek, żeby poznać szczegóły!

 

1/12
1/12
Klub Zielonej Żyrafy. BECEK

Klub Zielonej Żyrafy to cykl niezwykłych warsztatów dla najmłodszych.  

 

To właśnie tutaj kształtuje się zarówno wrażliwość artystyczna, jak i myślenie obrazami. Tutaj dużo robi się, by dziecięca wyobraźnia mogła rozkwitać. 

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne.

 

 

2/12
2/12
Czy to abstrakcja, czy bazgrolenie?

Podczas zajęć przygotowanych przez Muzeum Zagłębia Mali Odkrywcy mieli okazję dowiedzieć się, czym różni się abstrakcja ekspresyjna od geometrycznej oraz zobaczyć wybrane dzieła prezentujące obydwa kierunki malarskie.


Po zapoznaniu się z teorią, dzieci przystąpiły do wykonania własnych prac plastycznych w świeżo poznanych technikach.

 

Jak stanąć twarzą w twarz ze sztuką, to tylko w Muzeum Zagłębia.

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

3/12
3/12
Weekendowa Akademia Rodzinna

Weekendowa Akademia Rodzinna w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki to święto sztuki pojmowanej wielowymiarowo.

 

W bogatej ofercie zajęć znalazły się m.in. warsztaty z ceramiki, sztuka i ja -  malarskie inspiracje oraz szklana mozaika. Jednym zdaniem Sosnowieckie Centrum Sztuki to morze artystycznych rozmaitości.

 

Ulubione miejsce najmłodszych mieszkańców Zagłębia.

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

4/12
4/12
Archikids. Fundacja Nowy Nikiszowiec

ARCHIKIDS to warsztaty architektoniczne dla całych  rodzin. W czasie ostatniego spotkania blisko pół tysiąca dzieciaków, pod czujnym okiem młodych, śląskich projektantów, zbudowało eko miasto!


ARCHIKIDS to solidna porcja wiedzy wsparta świetną zabawą w…budowanie. Niejednokrotnie to pierwsza w życiu lekcja architektury: tak dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Laureaci nagrody Słoneczniki 2016! 

5/12
5/12
Cuda na kiju! O!PA

Kreatywne zajęcia dla dzieci obejmujące różnorodną tematykę w zakresie szeroko pojętej sztuki i zabawy przez sztukę, z dużym akcentem na swobodną twórczość własną uczestników.

 

Tworzymy z niczego i ze wszystkiego, malujemy, wycinamy, kleimy, rzeźbimy, kombinujemy, wymyślamy, majsterkujemy, rozmawiamy. 

 

Laureaci Nagrody Rodziców w konkursie Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

6/12
6/12
Warsztaty architektoniczne dla dzieci , UFFO Gliwice

To właśnie tutaj najmłodsi  zapoznają się z takimi  pojęciami i zjawiskami architektonicznymi jak: miasto, dom, przestrzeń miejska, perspektywa, światłocień, konstrukcja, bryła, forma, projektowanie, style, architektura historyczna i nowoczesna, wnętrze, estetyka.


Mamy nadzieję że, zajęcia te będą dla dzieci i młodzieży świetną zabawą, powstaną wspaniałe prace które dadzą im satysfakcję a jednocześnie wpłyną na wiedzę i świadomość, być może w przyszłości pomogą w ewentualnym wyborze kierunku studiów.

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

7/12
7/12
Zajęcia ze sztuki w Kultura Poczesna

Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej zaoferowało najmłodszym zajęcia ze sztuki. Uwrażliwienie na sztukę, rozwijanie pasji i moc inspiracji to główne cele niezwykłych warsztatów artystycznych oferowanych przez Kulturę Poczesna.

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

8/12
8/12
Literacki Lego Quest. MBP Gliwice

Projekt interdyscyplinarny i niezwykle rozwijający. To wyzwanie dla wszystkich dzieci, które lubią bawić się klockami. Każdego miesiąca uczestnicy otrzymują inny temat, budują coś i dzielą się z innymi dziećmi własnym pomysłem. Tematy są związane z książkami dla dzieci. LEGO QUEST to zabawa bez rywalizacji, opierająca się na wyobraźni.


LegoQuest to zabawa bez rywalizacji, to zabawa oparta na wyobraźni.

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

9/12
9/12
Kto się nie boi smoka?

Kto się nie boi smoka to jedna z najstarszych i – jak dotąd – najbardziej lubianych lekcji muzealnych Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. To także dowód na to, że nawet trzyletnie dzieci mogą patrzeć na obrazy z zaciekawieniem i bez znużenia.

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne.

10/12
10/12
Studio Artystyczne Maciej z Zabrza i Zręczne łapki

Każdy wie, że prezenty i gadżety wykonane własnoręcznie najbardziej cieszą oczy i serce. W dzisiejszych czasach rękodzieło przeżywa swój złoty wiek, wiele osób pragnie mieć w domu coś wyjątkowego nie wyprodukowanego przez wielkie korporacje. Chcąc dać naszym dzieciakom możliwość poczucia się artystą który tworzy coś bardzo unikatowego, zdecydowaliśmy się stworzyć zajęcia rozwijające w nietypowy sposób zdolności manualne i pomysłowość. Na zajęciach zręczne łapki będziemy tworzyć cudeńka z materiałów które dla zwykłego śmiertelnika wydają się zupełnie…. nie do przetworzenia. Poznamy techniki artystyczne folkloru polski i świata. Dodatkowo nauczymy się tworzyć coś z niczego, powszechnie określa się to – eko sztuką. Zręczne łapki to lepienie, budowanie, zszywanie, przetwarzanie oplatanie, sklejanie, brudzenie ubrania, rączek i buźki. Nie będzie nasz ograniczać żadna forma ani gabaryt. Czasem stworzymy malutkiego motylka z butelki po napoju, innym razem samochód z kartonu. Dowiemy się jak pleść koszyki z papierowej wikliny i jak zmienić balony w puszystą chmurkę. Zastanawialiście się kiedyś jak dużo rzeczy można wykonać ze zwykłego sznurka? Wasze dziecko po powrocie z zajęć może was kiedyś zaskoczyć. Wy również dowiecie się jak bardzo przydatna może być stara płyta CD lub zwykły słoik. Opracujemy nietypowe rodzaje opakowań na prezenty, jak również dowiemy się jak magiczna jest kartka papieru. Zajęcia mają na celu uwolnić utajone pokłady kreatywności i zdolności rączek i głów Waszych pociech.

 

Nominowani do nagordy Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

11/12
11/12
Muzeum Śląskie dla malucha

Muzeum dla Malucha to cykl spotkań kulturalnych dla dzieci ze sztuką w tle.

 

W trakcie warsztatów przybliżamy sztukę najmłodszym zwiedzającym w wieku 4 – 6 lat, a ich żywiołowość i euforię ukierunkujemy na rozwijanie pasji poznania oraz umiejętności komunikacji.


Dzieci nie tylko zwiedzają wystawy razem ze swoimi opiekunami, ale także słuchają bajek, opowieści i głośnego czytania oraz uczestniczą w zabawach plastycznych.

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

12/12
12/12
Przemo Łukasik i "co to jest ten dizajn?"

Niezwykły, interaktywny wykład Przemo Łukasika z bytomskiej Medusa Group to hit wiosennych targów Guga Kids Design. Tak mówić o architekturze potrafi niewielu. Tak mówić, by zainteresować najmłodszych – jeszcze mniej.


Przemo Łukasik mówił do dzieci, mówił dla dzieci, raz po raz pokazując architekturę bardzo pragmatyczną. Było merytorycznie, interaktywnie, arcyciekawie.

 

Nominowani do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii: Sztuki wizualne. 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć