Strefa rodzica » Artykuły » Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Planujesz zakup fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Musisz pamiętać, że nie istnieje coś takiego, jak jeden idealny fotelik, pasujący do wszystkich samochodów i spełniający potrzeby każdej rodziny. Dlatego nie kupuj w ciemno. Poradź się ekspertów z renomowanych sklepów i zawsze przymierz fotelik przed zakupem. To, co sprawdziło się u Twoich przyjaciół, czy rodziny może okazać się zupełnie niepraktyczne i nieodpowiednie dla Ciebie i Twojej pociechy.

 

 

Szukając fotelika samochodowego dla dziecka, odpowiedzialni rodzice zwykle najpierw sprawdzają testy bezpieczeństwa, a następnie przeglądają opinie o produkcie. Pytają też swoich najbliższych, co sprawdziło się u nich i co polecają. To dobra taktyka. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak „fotelik dla każdego”. Każda rodzina jest wyjątkowa i ma swoje unikatowe potrzeby. Dlatego, dobierając fotelik, musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy.

 

Twoje dziecko różni się od innych dzieci

Każda pociecha ma swoje indywidualne potrzeby. Być może Twoja jest wyższa lub niższa niż inne dzieci, możliwe też, że inaczej się poci. W zależności od postury i tempa wzrostu może wolniej lub szybciej wyrosnąć z fotelika. Jeśli Ty i drugi rodzic malucha jesteście wysocy, prawdopodobnie dziecko też będzie duże. Zwróć więc szczególną uwagę na regulację w foteliku. Ważna jest też tapicerka modelu. Przepuszczający powietrze materiał znacząco poprawi komfort szkraba w czasie długich podróży.

 

 

Warto wziąć pod uwagę także takie czynniki jak choroba lokomocyjna nasilająca się przy jeździe tyłem do kierunku jazdy. Mimo iż, ze względów bezpieczeństwa zaleca się jazdę w fotelikach RWF (tyłem do kierunku jazdy) jak najdłużej (nawet do 4 roku życia), pociecha z dolegliwościami może nie być w stanie tak podróżować.

 

Są też dzieci, które po prostu nie lubią jeździć samochodem. Denerwują się wsiadając do auta,  wyrywają i wiercą przy zapinaniu pasów. Jeśli Twoja pociecha tak reaguje, pomyśl o zakupie fotelika z obracanym siedziskiem lub takiego, który ma zaczepy magnetyczne na pasy. Ułatwi Ci to codzienne umieszczanie szkraba w fotelu.

 

Wiedz, że w dzisiejszych czasach pomocnych rozwiązań jest bardzo dużo. Zapytaj o nie eksperta w renomowanym sklepie z fotelikami samochodowymi. Specjalnie przeszkoleni pracownicy doradzą i zasugerują najlepszy wybór. My polecamy ekspertów ze sklepu Tosia.pl. W Warszawie są dwa sklepy Tosia.pl (na Ursynowie i przy Trasie Toruńskiej), a już 25 listopada na Woli otworzy się trzeci. Z pewnością wspólnie znajdziecie rozwiązanie każdego problemu i dobierzecie odpowiedni dla Ciebie model.

 

Nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu

Są różne modele fotelików i nie każdy z nich można zamontować w każdym samochodzie. Niektóre foteliki samochodowe wymagają łączy Isofix, inne można mocować za pomocą pasów. Niektóre mają bazy z nogą stabilizującą, której nie można opierać o podłogę ze schowkiem lub o tunel pośrodku samochodu. Czasem nawet profil kanapy może spowodować, że zakupionego fotelika nie będzie można zamocować pod odpowiednim kątem, a co za tym idzie nie będzie gwarantował on odpowiedniej ochrony.

 

W przypadku fotelików RWF problemem może być też odległość od przedniego fotela pasażera. Możliwe, że przy mocowaniu fotelika tyłem, będzie trzeba tak bardzo odsunąć przednie siedzenie, że nie będzie ono już wygodne dla osoby, która zwykle z niego korzysta. W skrajnych przypadkach (bardzo małe auta) pasażer może wcale nie mieć miejsca na nogi, co uniemożliwi mu jeżdżenie obok kierowcy.

 

 

Takich technicznych problemów bywa oczywiście znacznie więcej. Może się okazać, że ten bezpieczny i sprawdzony fotelik ze świetnymi wynikami w testach, który już kupiłeś wcale nie będzie pasował do Twojego auta. A jeśli się uprzesz by go zamocować, możesz zrobić to źle i stworzyć dodatkowe zagrożenie dla dziecka. Pamiętaj, nawet najdroższy i najlepszy model nie chroni należycie, jeśli jest źle zamocowany i źle dopasowany! Zakupy w ciemno nie kończą się dobrze. Lepiej spędzić godzinę w sklepie i mieć pewność, że montaż i dopasowanie fotelika są poprawne. Szczególnie zalecamy przymiarki w przypadku RWFów! Te foteliki są bardzo bezpieczne, ale często również trudne do dopasowania i do zamontowania.

 

Twoja rodzina i jej potrzeby są inne niż rodzina znajomych i ich potrzeby.

Na pewno będziesz dostawać mnóstwo porad odnoście fotelika od przyjaciół i rodziny. Z pewnością przeczytasz wiele recenzji na forach i blogach. Pamiętaj jednak, że dobierasz fotelik do stylu życia  swojej rodziny. To Ty będziesz go obsługiwać i dopasowywać. Nie tylko dziecku, ale i Tobie ma być wygodnie.

 

Jeśli zamierzasz często przenosić fotelik z samochodu do samochodu, upewnij się czy jego montaż będzie dla Ciebie łatwy i intuicyjny. Być może warto zdecydować się na fotel z Isofixem (szybsze i prostsze mocowanie, niż to za pomocą pasów), albo na fotelik na bazie (klik i już jest wpięty!). Być może któryś model będzie dla Ciebie zbyt ciężki lub zbyt nieporęczny przy ciągłym przenoszeniu.

 

Może często będziesz zmuszony wybierać się z niemowlęciem na szybkie zakupy? Warto więc żebyś kupił fotelik 0+, który można zamocować na ramie Twojego wózka. To sprawi, że na wypady do marketu, nie będziesz musiał zabierać całego ciężkiego wózka. A może masz trudności z określeniem, czy pasy dziecka są poprawnie i bezpiecznie ściągnięte i warto byś wybrał fotelik z półką?

 

Jak widać jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę kupując fotelik samochodowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w renomowanym sklepie. To właśnie tam pracują przeszkoleni pracownicy, którzy doradzą Ci, bezpłatnie przymierzą i pokażą jak prawidłowo zamontować wybrany fotelik. Przejrzyj testy bezpieczeństwa, wybierz kilka fotelików, które wydają Ci się najlepsze i poproś o przymiarkę w jednym ze sklepów stacjonarnych Tosia.pl. Doskonałą okazją do wymiany i zakupu nowego fotelika jest otwarcie w Warszawie trzeciego sklepu Tosia.pl.

 

Przyjdź 25 listopada na ul. Legendy 10 (Warszawa - Wola) i skorzystaj z 20% rabatu na cały asortyment!

 

Możesz także już teraz wygrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka biorąc udział w naszym konkursie. Wystarczy, że wymienisz 5 najczęściej popełnianych błędów podczas montażu fotelika samochodowego.

 

Szczegóły: 

http://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1444,co,opis.html

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Ulubione programy edukacyjne dla dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły
Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Ulubione programy edukacyjne dla dzieci

Tym razem postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych edukacyjnych programów dla dzieci (i rodziców). Oczywiście nadal jednak twierdzimy, że nie powinny one zupełnie wypierać aktywności ruchowej i spotkań z rówieśnikami :-) więcej »
Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Jak mądre aktywności stymulują rozwój dziecka - czyli premiera nowej serii KsiążkoGry od wydawnictwa Nowa Era

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić! Mają ochotę na czytanie, grę planszową albo memo? Chcą się pobawić w rozwiązywanie zagadek? A może po prostu są w filozoficznym nastroju? Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nową serię KsiążkoGry, którą pokochają dzieci i rodzice. więcej »
Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Jak skutecznie wyegzekwować alimenty?

Większość rodziców wie, że wyrok ustalający alimenty jest dopiero pierwszym krokiem w uzyskaniu alimentów. Sam wyrok - choć nakłada na osobę zobowiązaną obowiązek uiszczania alimentów - nie spowoduje niestety ich automatycznego przekazania uprawnionemu dziecku. więcej »
Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Jak pomalować pokój dziecka, aby zmotywować je do nauki?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami maluszka, czy starszaka, kilkulatka czy nastolatka, musimy otoczyć dziecko kreatywną, przyjazną przestrzenią. więcej »
Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki
Patronat CzasDzieci.pl

Już jest druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki

Na rynku ukazała się druga edycja wydania specjalnego KUKBUK Dzieciaki. Jest to pierwszy magazyn przeznaczony jednocześnie dla dzieci i dorosłych oraz współtworzony przez dzieci. KUKBUK Dzieciaki to atrakcyjne wizualnie, zabawne i edukacyjne treści dla kucharzy w wieku 5-12 lat. więcej »
Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Wiele dzieci ma problem ze skupianiem się na określonych zajęciach, co skutkuje rozdrażnieniem, małą efektywnością czy ciągłym znudzeniem. Może się to odbić na wynikach w szkole oraz relacjach z innymi. więcej »
Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Poranna rutyna - jak zdążyć na czas?

Nikt nie lubi porannego zamieszania, które potrafi zepsuć humor na cały dzień. Czasem ciężko połapać się w tym wszystkim, co dzieje się wokół, dlatego właśnie dobrym przyzwyczajeniem jest poranna rutyna, dzięki której łatwiej zapanować nad tym całym bałaganem. więcej »
10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

10 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czy słońce, czy deszcz, czas z dzieckiem można spędzić przyjemnie i kreatywnie. Zobaczcie nasze podpowiedzi! więcej »
7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

7 sposobów na wspieranie rozwoju mowy dziecka

Nauka mowy to jedno z trudniejszych wyzwań stojących przez dzieckiem i jednocześnie powód licznych obaw rodziców, którzy z niecierpliwością wyczekują pierwszych słów. Warto jednak pamiętać, że rozwój mowy zaczyna się znacznie wcześniej. więcej »
Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Jeśli spędzacie z dziećmi jesienne wieczory w domu, możecie wykorzystać ten czas na rozrywkę i edukację w jednym. Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Weekend na Czasie

Pogodny weekend 20-21 października 2018

Pogodny weekend 20-21 października 2018

Będzie pysznie, kolorowo, muzycznie, niedrogo, artystycznie, zabawnie, podróżniczo. Mówimy zagadkami? Odkryjcie propozycje weekendowe razem z nami!  

Nowość

Rodzicu, od teraz Twoje dzieci już nigdy nie będą się nudzić!  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018