Strefa rodzica » Artykuły » Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Planujesz zakup fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Musisz pamiętać, że nie istnieje coś takiego, jak jeden idealny fotelik, pasujący do wszystkich samochodów i spełniający potrzeby każdej rodziny. Dlatego nie kupuj w ciemno. Poradź się ekspertów z renomowanych sklepów i zawsze przymierz fotelik przed zakupem. To, co sprawdziło się u Twoich przyjaciół, czy rodziny może okazać się zupełnie niepraktyczne i nieodpowiednie dla Ciebie i Twojej pociechy.

 

 

Szukając fotelika samochodowego dla dziecka, odpowiedzialni rodzice zwykle najpierw sprawdzają testy bezpieczeństwa, a następnie przeglądają opinie o produkcie. Pytają też swoich najbliższych, co sprawdziło się u nich i co polecają. To dobra taktyka. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak „fotelik dla każdego”. Każda rodzina jest wyjątkowa i ma swoje unikatowe potrzeby. Dlatego, dobierając fotelik, musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy.

 

Twoje dziecko różni się od innych dzieci

Każda pociecha ma swoje indywidualne potrzeby. Być może Twoja jest wyższa lub niższa niż inne dzieci, możliwe też, że inaczej się poci. W zależności od postury i tempa wzrostu może wolniej lub szybciej wyrosnąć z fotelika. Jeśli Ty i drugi rodzic malucha jesteście wysocy, prawdopodobnie dziecko też będzie duże. Zwróć więc szczególną uwagę na regulację w foteliku. Ważna jest też tapicerka modelu. Przepuszczający powietrze materiał znacząco poprawi komfort szkraba w czasie długich podróży.

 

 

Warto wziąć pod uwagę także takie czynniki jak choroba lokomocyjna nasilająca się przy jeździe tyłem do kierunku jazdy. Mimo iż, ze względów bezpieczeństwa zaleca się jazdę w fotelikach RWF (tyłem do kierunku jazdy) jak najdłużej (nawet do 4 roku życia), pociecha z dolegliwościami może nie być w stanie tak podróżować.

 

Są też dzieci, które po prostu nie lubią jeździć samochodem. Denerwują się wsiadając do auta,  wyrywają i wiercą przy zapinaniu pasów. Jeśli Twoja pociecha tak reaguje, pomyśl o zakupie fotelika z obracanym siedziskiem lub takiego, który ma zaczepy magnetyczne na pasy. Ułatwi Ci to codzienne umieszczanie szkraba w fotelu.

 

Wiedz, że w dzisiejszych czasach pomocnych rozwiązań jest bardzo dużo. Zapytaj o nie eksperta w renomowanym sklepie z fotelikami samochodowymi. Specjalnie przeszkoleni pracownicy doradzą i zasugerują najlepszy wybór. My polecamy ekspertów ze sklepu Tosia.pl. W Warszawie są dwa sklepy Tosia.pl (na Ursynowie i przy Trasie Toruńskiej), a już 25 listopada na Woli otworzy się trzeci. Z pewnością wspólnie znajdziecie rozwiązanie każdego problemu i dobierzecie odpowiedni dla Ciebie model.

 

Nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu

Są różne modele fotelików i nie każdy z nich można zamontować w każdym samochodzie. Niektóre foteliki samochodowe wymagają łączy Isofix, inne można mocować za pomocą pasów. Niektóre mają bazy z nogą stabilizującą, której nie można opierać o podłogę ze schowkiem lub o tunel pośrodku samochodu. Czasem nawet profil kanapy może spowodować, że zakupionego fotelika nie będzie można zamocować pod odpowiednim kątem, a co za tym idzie nie będzie gwarantował on odpowiedniej ochrony.

 

W przypadku fotelików RWF problemem może być też odległość od przedniego fotela pasażera. Możliwe, że przy mocowaniu fotelika tyłem, będzie trzeba tak bardzo odsunąć przednie siedzenie, że nie będzie ono już wygodne dla osoby, która zwykle z niego korzysta. W skrajnych przypadkach (bardzo małe auta) pasażer może wcale nie mieć miejsca na nogi, co uniemożliwi mu jeżdżenie obok kierowcy.

 

 

Takich technicznych problemów bywa oczywiście znacznie więcej. Może się okazać, że ten bezpieczny i sprawdzony fotelik ze świetnymi wynikami w testach, który już kupiłeś wcale nie będzie pasował do Twojego auta. A jeśli się uprzesz by go zamocować, możesz zrobić to źle i stworzyć dodatkowe zagrożenie dla dziecka. Pamiętaj, nawet najdroższy i najlepszy model nie chroni należycie, jeśli jest źle zamocowany i źle dopasowany! Zakupy w ciemno nie kończą się dobrze. Lepiej spędzić godzinę w sklepie i mieć pewność, że montaż i dopasowanie fotelika są poprawne. Szczególnie zalecamy przymiarki w przypadku RWFów! Te foteliki są bardzo bezpieczne, ale często również trudne do dopasowania i do zamontowania.

 

Twoja rodzina i jej potrzeby są inne niż rodzina znajomych i ich potrzeby.

Na pewno będziesz dostawać mnóstwo porad odnoście fotelika od przyjaciół i rodziny. Z pewnością przeczytasz wiele recenzji na forach i blogach. Pamiętaj jednak, że dobierasz fotelik do stylu życia  swojej rodziny. To Ty będziesz go obsługiwać i dopasowywać. Nie tylko dziecku, ale i Tobie ma być wygodnie.

 

Jeśli zamierzasz często przenosić fotelik z samochodu do samochodu, upewnij się czy jego montaż będzie dla Ciebie łatwy i intuicyjny. Być może warto zdecydować się na fotel z Isofixem (szybsze i prostsze mocowanie, niż to za pomocą pasów), albo na fotelik na bazie (klik i już jest wpięty!). Być może któryś model będzie dla Ciebie zbyt ciężki lub zbyt nieporęczny przy ciągłym przenoszeniu.

 

Może często będziesz zmuszony wybierać się z niemowlęciem na szybkie zakupy? Warto więc żebyś kupił fotelik 0+, który można zamocować na ramie Twojego wózka. To sprawi, że na wypady do marketu, nie będziesz musiał zabierać całego ciężkiego wózka. A może masz trudności z określeniem, czy pasy dziecka są poprawnie i bezpiecznie ściągnięte i warto byś wybrał fotelik z półką?

 

Jak widać jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę kupując fotelik samochodowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w renomowanym sklepie. To właśnie tam pracują przeszkoleni pracownicy, którzy doradzą Ci, bezpłatnie przymierzą i pokażą jak prawidłowo zamontować wybrany fotelik. Przejrzyj testy bezpieczeństwa, wybierz kilka fotelików, które wydają Ci się najlepsze i poproś o przymiarkę w jednym ze sklepów stacjonarnych Tosia.pl. Doskonałą okazją do wymiany i zakupu nowego fotelika jest otwarcie w Warszawie trzeciego sklepu Tosia.pl.

 

Przyjdź 25 listopada na ul. Legendy 10 (Warszawa - Wola) i skorzystaj z 20% rabatu na cały asortyment!

 

Możesz także już teraz wygrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka biorąc udział w naszym konkursie. Wystarczy, że wymienisz 5 najczęściej popełnianych błędów podczas montażu fotelika samochodowego.

 

Szczegóły: 

http://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1444,co,opis.html

 Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: "Cudowny chłopak" - opowieść dla każdego więcej » x
Zobacz » Artykuły
"Cudowny chłopak" - opowieść dla każdego

"Cudowny chłopak" - opowieść dla każdego

Wydawnictwo Albatros zadbało o starszych i młodszych czytelników. Dzieci, które już sprawnie czytają, z pewnością zakochają się w lekko napisanej powieści, natomiast tym młodszym spodoba się nowe wydanie, z przeredagowanym tekstem i pięknymi ilustracjami autorki książki. więcej »
Czy wiesz, jakich witamin najbardziej potrzebuje Twoje dziecko?

Czy wiesz, jakich witamin najbardziej potrzebuje Twoje dziecko?

Odpowiedzialny rodzic robi więc wszystko, aby jak najlepiej skomponować dietę dziecka. Ma to szczególne znaczenie dziś ? w dobie coraz częstszego rozwoju chorób cywilizacyjnych u dzieci. więcej »
Kubuś - słodki przyjaciel od lat

Kubuś - słodki przyjaciel od lat

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Wydawnictwo Egmont już od ponad ćwierćwieku wydaje książki i czasopisma, których bohaterem jest Kubuś i gromadka jego niezawodnych przyjaciół. więcej »
15 najbardziej zaskakujących strojów karnawałowych

15 najbardziej zaskakujących strojów karnawałowych

Jakie pomysły na przebranie przychodzą Wam do głowy, gdy myślicie o balach kostiumowych? Wróżki, księżniczki, rycerze, piraci? Okazuje się, że stroje karnawałowe (i nie tylko) mogą być zdecydowanie bardziej nietypowe! Jesteście ciekawi? więcej »
Uzupełnianie magnezu w diecie

Uzupełnianie magnezu w diecie

Magnez (Mg) można uzupełniać, włączając do diety takie produkty, jak warzywa strączkowe, pełnoziarniste pieczywo oraz migdały. Należy pamiętać, aby łączyć je z jedzeniem zawierającym witaminę B6 lub wapń. więcej »
18 stycznia Dniem Kubusia Puchatka

18 stycznia Dniem Kubusia Puchatka

Miś o bardzo małym rozumku, miłośnik słodkiego miodu, miły wszystkim dzieciom miś obchodzi w tym roku 92. urodziny. Mimo podeszłego wieku wciąż jest małym, rozkosznym misiaczkiem, ulubieńcem kolejnych pokoleń najmłodszych. więcej »
Jak luty to tylko w Kielcach!
Patronat CzasDzieci.pl

Jak luty to tylko w Kielcach!

Już chyba nikt na stałe funkcjonujący w branży dziecięcej nie wyobraża sobie lutego bez targów w Kielcach. Nic w tym dziwnego, bowiem Kids? Time to jedno z najważniejszych wydarzeń tego sektora w całej Europie. więcej »
Jak mądrze chwalić dziecko i wspierać zgodną z prawdą samoocenę?

Jak mądrze chwalić dziecko i wspierać zgodną z prawdą samoocenę?

Pochwały to temat wzbudzający coraz więcej kontrowersji. Z jednej strony może wydawać się, że nie warto poświęcać mu wiele uwagi ? przecież każdy wie, jak chwalić, to proste!... więcej »
Bajkowe ferie pełne zabawek

Bajkowe ferie pełne zabawek

Spędźcie z dziećmi bajkowe ferie. Wyruszcie razem z nami szlakiem polskich muzeów zabawek i bajek. W niemal każdym zakątku naszego kraju czekają na Was zaskakujące miejsca pełne wspomnień i magicznych opowieści. więcej »
Zobaczyć niewidzących

Zobaczyć niewidzących

Rozpoczynamy cykl tekstów na temat różnych rodzajów niepełnosprawności. Został on stworzony z myślą o rodzicach, wychowawcach, którzy zadaniem jest rozmawianie z dziećmi i pomoc im w zrozumieniu i zaakceptowaniu inności. Zapraszamy do towarzyszenia nam przez ten czas. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Dzień Babci i Dziadka

5 najpiękniejszych Ekartek

5 najpiękniejszych Ekartek

Dzień Babci i Dziadka już tuż tuż... jesteście gotowi? Jeśli jeszcze nie, nie martwcie się! Mamy dla Was pomysł na last minute!  

Ferie na czasie

Choć pogoda nie rozpieszcza zimową aurą, w Galerii Północnej dobra zabawa jest gwarantowana.  

Inicjatywa Na Czasie!

Ostatnie Miejsca!

Ostatnie Miejsca!

Mamy ostatnie 2 miejsca na II turnus (22-26 stycznia). Dzieci będą tworzyć własne opowieści budując je ze specjalnych zestawów LEGO, które zawierają ponad 1100 elementów...  

Temat na czasie

Idealne przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Idealne przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Jak zorganizować idealne przyjęcie urodzinowe dla naszej pociechy? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców.  

W domu z dzieckiem

Cudowny chłopak1 Robico1 Dolce Gusto1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Kapitan Nauka1 Domowa Akademia1 Niezapominajka1 Prezenty1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018