Strefa rodzica » Artykuły » Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Planujesz zakup fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Musisz pamiętać, że nie istnieje coś takiego, jak jeden idealny fotelik, pasujący do wszystkich samochodów i spełniający potrzeby każdej rodziny. Dlatego nie kupuj w ciemno. Poradź się ekspertów z renomowanych sklepów i zawsze przymierz fotelik przed zakupem. To, co sprawdziło się u Twoich przyjaciół, czy rodziny może okazać się zupełnie niepraktyczne i nieodpowiednie dla Ciebie i Twojej pociechy.

 

 

Szukając fotelika samochodowego dla dziecka, odpowiedzialni rodzice zwykle najpierw sprawdzają testy bezpieczeństwa, a następnie przeglądają opinie o produkcie. Pytają też swoich najbliższych, co sprawdziło się u nich i co polecają. To dobra taktyka. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak „fotelik dla każdego”. Każda rodzina jest wyjątkowa i ma swoje unikatowe potrzeby. Dlatego, dobierając fotelik, musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy.

 

Twoje dziecko różni się od innych dzieci

Każda pociecha ma swoje indywidualne potrzeby. Być może Twoja jest wyższa lub niższa niż inne dzieci, możliwe też, że inaczej się poci. W zależności od postury i tempa wzrostu może wolniej lub szybciej wyrosnąć z fotelika. Jeśli Ty i drugi rodzic malucha jesteście wysocy, prawdopodobnie dziecko też będzie duże. Zwróć więc szczególną uwagę na regulację w foteliku. Ważna jest też tapicerka modelu. Przepuszczający powietrze materiał znacząco poprawi komfort szkraba w czasie długich podróży.

 

 

Warto wziąć pod uwagę także takie czynniki jak choroba lokomocyjna nasilająca się przy jeździe tyłem do kierunku jazdy. Mimo iż, ze względów bezpieczeństwa zaleca się jazdę w fotelikach RWF (tyłem do kierunku jazdy) jak najdłużej (nawet do 4 roku życia), pociecha z dolegliwościami może nie być w stanie tak podróżować.

 

Są też dzieci, które po prostu nie lubią jeździć samochodem. Denerwują się wsiadając do auta,  wyrywają i wiercą przy zapinaniu pasów. Jeśli Twoja pociecha tak reaguje, pomyśl o zakupie fotelika z obracanym siedziskiem lub takiego, który ma zaczepy magnetyczne na pasy. Ułatwi Ci to codzienne umieszczanie szkraba w fotelu.

 

Wiedz, że w dzisiejszych czasach pomocnych rozwiązań jest bardzo dużo. Zapytaj o nie eksperta w renomowanym sklepie z fotelikami samochodowymi. Specjalnie przeszkoleni pracownicy doradzą i zasugerują najlepszy wybór. My polecamy ekspertów ze sklepu Tosia.pl. W Warszawie są dwa sklepy Tosia.pl (na Ursynowie i przy Trasie Toruńskiej), a już 25 listopada na Woli otworzy się trzeci. Z pewnością wspólnie znajdziecie rozwiązanie każdego problemu i dobierzecie odpowiedni dla Ciebie model.

 

Nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu

Są różne modele fotelików i nie każdy z nich można zamontować w każdym samochodzie. Niektóre foteliki samochodowe wymagają łączy Isofix, inne można mocować za pomocą pasów. Niektóre mają bazy z nogą stabilizującą, której nie można opierać o podłogę ze schowkiem lub o tunel pośrodku samochodu. Czasem nawet profil kanapy może spowodować, że zakupionego fotelika nie będzie można zamocować pod odpowiednim kątem, a co za tym idzie nie będzie gwarantował on odpowiedniej ochrony.

 

W przypadku fotelików RWF problemem może być też odległość od przedniego fotela pasażera. Możliwe, że przy mocowaniu fotelika tyłem, będzie trzeba tak bardzo odsunąć przednie siedzenie, że nie będzie ono już wygodne dla osoby, która zwykle z niego korzysta. W skrajnych przypadkach (bardzo małe auta) pasażer może wcale nie mieć miejsca na nogi, co uniemożliwi mu jeżdżenie obok kierowcy.

 

 

Takich technicznych problemów bywa oczywiście znacznie więcej. Może się okazać, że ten bezpieczny i sprawdzony fotelik ze świetnymi wynikami w testach, który już kupiłeś wcale nie będzie pasował do Twojego auta. A jeśli się uprzesz by go zamocować, możesz zrobić to źle i stworzyć dodatkowe zagrożenie dla dziecka. Pamiętaj, nawet najdroższy i najlepszy model nie chroni należycie, jeśli jest źle zamocowany i źle dopasowany! Zakupy w ciemno nie kończą się dobrze. Lepiej spędzić godzinę w sklepie i mieć pewność, że montaż i dopasowanie fotelika są poprawne. Szczególnie zalecamy przymiarki w przypadku RWFów! Te foteliki są bardzo bezpieczne, ale często również trudne do dopasowania i do zamontowania.

 

Twoja rodzina i jej potrzeby są inne niż rodzina znajomych i ich potrzeby.

Na pewno będziesz dostawać mnóstwo porad odnoście fotelika od przyjaciół i rodziny. Z pewnością przeczytasz wiele recenzji na forach i blogach. Pamiętaj jednak, że dobierasz fotelik do stylu życia  swojej rodziny. To Ty będziesz go obsługiwać i dopasowywać. Nie tylko dziecku, ale i Tobie ma być wygodnie.

 

Jeśli zamierzasz często przenosić fotelik z samochodu do samochodu, upewnij się czy jego montaż będzie dla Ciebie łatwy i intuicyjny. Być może warto zdecydować się na fotel z Isofixem (szybsze i prostsze mocowanie, niż to za pomocą pasów), albo na fotelik na bazie (klik i już jest wpięty!). Być może któryś model będzie dla Ciebie zbyt ciężki lub zbyt nieporęczny przy ciągłym przenoszeniu.

 

Może często będziesz zmuszony wybierać się z niemowlęciem na szybkie zakupy? Warto więc żebyś kupił fotelik 0+, który można zamocować na ramie Twojego wózka. To sprawi, że na wypady do marketu, nie będziesz musiał zabierać całego ciężkiego wózka. A może masz trudności z określeniem, czy pasy dziecka są poprawnie i bezpiecznie ściągnięte i warto byś wybrał fotelik z półką?

 

Jak widać jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę kupując fotelik samochodowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w renomowanym sklepie. To właśnie tam pracują przeszkoleni pracownicy, którzy doradzą Ci, bezpłatnie przymierzą i pokażą jak prawidłowo zamontować wybrany fotelik. Przejrzyj testy bezpieczeństwa, wybierz kilka fotelików, które wydają Ci się najlepsze i poproś o przymiarkę w jednym ze sklepów stacjonarnych Tosia.pl. Doskonałą okazją do wymiany i zakupu nowego fotelika jest otwarcie w Warszawie trzeciego sklepu Tosia.pl.

 

Przyjdź 25 listopada na ul. Legendy 10 (Warszawa - Wola) i skorzystaj z 20% rabatu na cały asortyment!

 

Możesz także już teraz wygrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka biorąc udział w naszym konkursie. Wystarczy, że wymienisz 5 najczęściej popełnianych błędów podczas montażu fotelika samochodowego.

 

Szczegóły: 

http://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1444,co,opis.html

 Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Polak i Disney On Ice więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak przygotować urodziny dziecka w domu?

Jak przygotować urodziny dziecka w domu?

Większość rodziców chce spełniać marzenia swoich dzieci, gwarantując im wyjątkowe wspomnienia z dzieciństwa. Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka są urodziny. więcej »
12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada czwarta

12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada czwarta

Wiesz i jesz! Porada 4, czyli jak zdrowo się uśmiechać, kiedy masz rozpoznaną cukrzycę ciążową. więcej »
Nowy sposób na czytanie

Nowy sposób na czytanie

Czy Ty też jesteś jedną z tych osób, która z niepokojem spogląda na małe dzieci korzystające z dobrodziejstw techniki XXI wieku? Jak postawić dziecku granice? Jak wykorzystać to, co dobre, wychowując najmłodszych? więcej »
10 zabaw rozwijających motorykę u dzieci

10 zabaw rozwijających motorykę u dzieci

Brak odpowiednich bodźców skutkuje zaburzeniami równowagi czy koordynacji wzrokowo-ruchowej. Jak temu zapobiec? Jakie zabawy pomagają w rozwoju motorycznym dzieci? więcej »
Niezapomniana przygoda w Legoland Billund Resort

Niezapomniana przygoda w Legoland Billund Resort

Są takie miejsca na świecie, które potrafią zaczarować całą rodzinę. Wiadomość o wycieczce do nich powoduje okrzyki radości i skakanie ze szczęścia pod sam sufit. Pobyt na miejscu dostarcza masę rozrywki i niezapomnianych wspomnień. więcej »
5 przydatnych funkcji ekspresu, dzięki którym przyrządzisz kawę jak z najlepszej kawiarni

5 przydatnych funkcji ekspresu, dzięki którym przyrządzisz kawę jak z najlepszej kawiarni

Ten zapach należy do jednego z najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej kuszących zapachów dla naszego nosa. więcej »
Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Planujesz zakup fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Musisz pamiętać, że nie istnieje coś takiego, jak jeden idealny fotelik, pasujący do wszystkich samochodów i spełniający potrzeby każdej rodziny. Dlatego nie kupuj w ciemno. więcej »
Polak i Disney On Ice

Polak i Disney On Ice

Jedynym polskim uczestnikiem fantastycznego Disney On Ice jest Michał Brzeziński. Poznajcie tego młodego, zdolnego chłopaka - Gdańszczanina z pochodzenia, który marzy o uzyskaniu dyplomu z Zarządzania Hotelarstwem. więcej »
Legoland® powiększy swój teren o gigantyczny hotelowy Zamek Lego®

Legoland® powiększy swój teren o gigantyczny hotelowy Zamek Lego®

Już w 2019 roku otworzy swoje drzwi nowy zamek hotelowy LEGO®, zlokalizowany w pobliżu głównego wejścia do parku LEGOLAND®. Projekt warty 200 milionów koron duńskich będzie niewątpliwie największą inwestycją w duńskim miasteczku Billund. więcej »
XVI edycja konkursu "Świat przyjazny dziecku"
Patronat CzasDzieci.pl

XVI edycja konkursu "Świat przyjazny dziecku"

Ostatnie dni zgłoszeń do XVI edycji konkursu „Świat Przyjazny dziecku” organizowanego przez KOPD. Czas jest do 17 listopada. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie

10 kreatywnych zabaw na jesienną niepogodę

10 kreatywnych zabaw na jesienną niepogodę

Kiedy za oknem plucha, a na szaleństwa na białym puchu przyjdzie nam jeszcze poczekać warto pomyśleć o tym, jak umilić naszym pociechom jesienny czas.  

Temat na czasie

Jesienne wieczory z książką

Jesienne wieczory z książką

Jak dobrze wykorzystać tę specyficzną porę roku, żeby stała się czymś więcej niż koniecznością, którą trzeba przetrwać?  

Warto tam być!

Otwarcie nowego sklepu Tosia.pl

Otwarcie nowego sklepu Tosia.pl

Podczas otwarcia przygotowaliśmy dla najmłodszych kącik z animatorkami i atrakcjami. Dla rodziców - aż 20% rabatu na cały asortyment! Zachęcamy również do skorzystania z symulatora dachowania!  

W domu z dzieckiem

Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Emi1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Domowa Akademia1 Doktor Misia1 Prezenty1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017