Strefa rodzica » Artykuły » Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Jak dobrać idealny fotelik samochodowy dla dziecka

Planujesz zakup fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Musisz pamiętać, że nie istnieje coś takiego, jak jeden idealny fotelik, pasujący do wszystkich samochodów i spełniający potrzeby każdej rodziny. Dlatego nie kupuj w ciemno. Poradź się ekspertów z renomowanych sklepów i zawsze przymierz fotelik przed zakupem. To, co sprawdziło się u Twoich przyjaciół, czy rodziny może okazać się zupełnie niepraktyczne i nieodpowiednie dla Ciebie i Twojej pociechy.

 

 

Szukając fotelika samochodowego dla dziecka, odpowiedzialni rodzice zwykle najpierw sprawdzają testy bezpieczeństwa, a następnie przeglądają opinie o produkcie. Pytają też swoich najbliższych, co sprawdziło się u nich i co polecają. To dobra taktyka. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak „fotelik dla każdego”. Każda rodzina jest wyjątkowa i ma swoje unikatowe potrzeby. Dlatego, dobierając fotelik, musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy.

 

Twoje dziecko różni się od innych dzieci

Każda pociecha ma swoje indywidualne potrzeby. Być może Twoja jest wyższa lub niższa niż inne dzieci, możliwe też, że inaczej się poci. W zależności od postury i tempa wzrostu może wolniej lub szybciej wyrosnąć z fotelika. Jeśli Ty i drugi rodzic malucha jesteście wysocy, prawdopodobnie dziecko też będzie duże. Zwróć więc szczególną uwagę na regulację w foteliku. Ważna jest też tapicerka modelu. Przepuszczający powietrze materiał znacząco poprawi komfort szkraba w czasie długich podróży.

 

 

Warto wziąć pod uwagę także takie czynniki jak choroba lokomocyjna nasilająca się przy jeździe tyłem do kierunku jazdy. Mimo iż, ze względów bezpieczeństwa zaleca się jazdę w fotelikach RWF (tyłem do kierunku jazdy) jak najdłużej (nawet do 4 roku życia), pociecha z dolegliwościami może nie być w stanie tak podróżować.

 

Są też dzieci, które po prostu nie lubią jeździć samochodem. Denerwują się wsiadając do auta,  wyrywają i wiercą przy zapinaniu pasów. Jeśli Twoja pociecha tak reaguje, pomyśl o zakupie fotelika z obracanym siedziskiem lub takiego, który ma zaczepy magnetyczne na pasy. Ułatwi Ci to codzienne umieszczanie szkraba w fotelu.

 

Wiedz, że w dzisiejszych czasach pomocnych rozwiązań jest bardzo dużo. Zapytaj o nie eksperta w renomowanym sklepie z fotelikami samochodowymi. Specjalnie przeszkoleni pracownicy doradzą i zasugerują najlepszy wybór. My polecamy ekspertów ze sklepu Tosia.pl. W Warszawie są dwa sklepy Tosia.pl (na Ursynowie i przy Trasie Toruńskiej), a już 25 listopada na Woli otworzy się trzeci. Z pewnością wspólnie znajdziecie rozwiązanie każdego problemu i dobierzecie odpowiedni dla Ciebie model.

 

Nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu

Są różne modele fotelików i nie każdy z nich można zamontować w każdym samochodzie. Niektóre foteliki samochodowe wymagają łączy Isofix, inne można mocować za pomocą pasów. Niektóre mają bazy z nogą stabilizującą, której nie można opierać o podłogę ze schowkiem lub o tunel pośrodku samochodu. Czasem nawet profil kanapy może spowodować, że zakupionego fotelika nie będzie można zamocować pod odpowiednim kątem, a co za tym idzie nie będzie gwarantował on odpowiedniej ochrony.

 

W przypadku fotelików RWF problemem może być też odległość od przedniego fotela pasażera. Możliwe, że przy mocowaniu fotelika tyłem, będzie trzeba tak bardzo odsunąć przednie siedzenie, że nie będzie ono już wygodne dla osoby, która zwykle z niego korzysta. W skrajnych przypadkach (bardzo małe auta) pasażer może wcale nie mieć miejsca na nogi, co uniemożliwi mu jeżdżenie obok kierowcy.

 

 

Takich technicznych problemów bywa oczywiście znacznie więcej. Może się okazać, że ten bezpieczny i sprawdzony fotelik ze świetnymi wynikami w testach, który już kupiłeś wcale nie będzie pasował do Twojego auta. A jeśli się uprzesz by go zamocować, możesz zrobić to źle i stworzyć dodatkowe zagrożenie dla dziecka. Pamiętaj, nawet najdroższy i najlepszy model nie chroni należycie, jeśli jest źle zamocowany i źle dopasowany! Zakupy w ciemno nie kończą się dobrze. Lepiej spędzić godzinę w sklepie i mieć pewność, że montaż i dopasowanie fotelika są poprawne. Szczególnie zalecamy przymiarki w przypadku RWFów! Te foteliki są bardzo bezpieczne, ale często również trudne do dopasowania i do zamontowania.

 

Twoja rodzina i jej potrzeby są inne niż rodzina znajomych i ich potrzeby.

Na pewno będziesz dostawać mnóstwo porad odnoście fotelika od przyjaciół i rodziny. Z pewnością przeczytasz wiele recenzji na forach i blogach. Pamiętaj jednak, że dobierasz fotelik do stylu życia  swojej rodziny. To Ty będziesz go obsługiwać i dopasowywać. Nie tylko dziecku, ale i Tobie ma być wygodnie.

 

Jeśli zamierzasz często przenosić fotelik z samochodu do samochodu, upewnij się czy jego montaż będzie dla Ciebie łatwy i intuicyjny. Być może warto zdecydować się na fotel z Isofixem (szybsze i prostsze mocowanie, niż to za pomocą pasów), albo na fotelik na bazie (klik i już jest wpięty!). Być może któryś model będzie dla Ciebie zbyt ciężki lub zbyt nieporęczny przy ciągłym przenoszeniu.

 

Może często będziesz zmuszony wybierać się z niemowlęciem na szybkie zakupy? Warto więc żebyś kupił fotelik 0+, który można zamocować na ramie Twojego wózka. To sprawi, że na wypady do marketu, nie będziesz musiał zabierać całego ciężkiego wózka. A może masz trudności z określeniem, czy pasy dziecka są poprawnie i bezpiecznie ściągnięte i warto byś wybrał fotelik z półką?

 

Jak widać jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę kupując fotelik samochodowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w renomowanym sklepie. To właśnie tam pracują przeszkoleni pracownicy, którzy doradzą Ci, bezpłatnie przymierzą i pokażą jak prawidłowo zamontować wybrany fotelik. Przejrzyj testy bezpieczeństwa, wybierz kilka fotelików, które wydają Ci się najlepsze i poproś o przymiarkę w jednym ze sklepów stacjonarnych Tosia.pl. Doskonałą okazją do wymiany i zakupu nowego fotelika jest otwarcie w Warszawie trzeciego sklepu Tosia.pl.

 

Przyjdź 25 listopada na ul. Legendy 10 (Warszawa - Wola) i skorzystaj z 20% rabatu na cały asortyment!

 

Możesz także już teraz wygrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka biorąc udział w naszym konkursie. Wystarczy, że wymienisz 5 najczęściej popełnianych błędów podczas montażu fotelika samochodowego.

 

Szczegóły: 

http://czasdzieci.pl/konkursy/kon_id,1444,co,opis.html

 Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz.... więcej » x
Zobacz » Artykuły
20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

Przedstawiamy Wan kolejną część naszej listy zabaw i gier, które warto wykorzystać kiedy dziecku się nudzi, a chwilowo nie mamy do dyspozycji zabawek czy dużej przestrzeni. Takie sytuacje zdarzają się wszędzie czy to w poczekalni, czy w drodze do kasy w supermarkecie czy tez podczas podróżowania. więcej »
"Język sztuki dla najnajmłodszych jest tak bardzo bogaty i ponadnarodowy, że nawet różne konteksty kulturowe nie są przeszkodą do budowania porozumienia"

"Język sztuki dla najnajmłodszych jest tak bardzo bogaty i ponadnarodowy, że nawet różne konteksty kulturowe nie są przeszkodą do budowania porozumienia"

Wywiad z Panią Barbara Małecką (dyrektorem artystycznym festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA) i Panią Alicją Morawską-Rubczak (kuratorką festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA). więcej »
4 rady, jak pomóc dziecku rozwinąć jego wyjątkowy styl

4 rady, jak pomóc dziecku rozwinąć jego wyjątkowy styl

Wygląd i szeroko pojęta moda to świetne pole do wyrażania siebie. Oczywiście, nie chodzi o to, by uczyć dzieci, że to, w co się ubierają jest ważniejsze niż ich osobowość czy zachowanie. Określenie własnego stylu, jeśli chodzi o wygląd, może jednak być bardzo dobrym narzędziem do nauczenia się niezależności, indywidualności i tolerancji. więcej »
ABC dobrego wychowania z Rodziną Treflików
Patronat CzasDzieci.pl

ABC dobrego wychowania z Rodziną Treflików

Abc Dobrego Wychowania z Rodziną Treflików to piękne i mądre piosenki dla dzieci, które uczą jak zachowywać się w określonych sytuacjach. Rodzina Treflików uwielbia przekazywać te wartości słuchaczom poprzez błyskotliwe teksty Izabeli Budzyńskiej i muzykę skomponowaną przez Wojciecha Gęsickiego. więcej »
Dzieci na weselu - jak umilić im ten czas

Dzieci na weselu - jak umilić im ten czas

Przyjęcia weselne w głównej mierze dedykowane są dorosłym. Alkohol, menu, zabawy przygotowywane są w taki sposób, by dostarczały radości właśnie im. więcej »
30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu

30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu

Latem w mieście wcale nie trzeba się nudzić. Jest szereg aktywności, które mogą przemienić każdy dzień w niezwykłą przygodę. Trzeba tylko nieco wyobraźni, bo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu jest mnóstwo. więcej »
Grecja czy Włochy - gdzie jechać na wakacje z dziećmi?

Grecja czy Włochy - gdzie jechać na wakacje z dziećmi?

Dzieci są wymagającymi turystami. Maluchy szybko się nudzą i potrzebują wielu atrakcji dostosowanych do ich wieku, a starsze pociechy zwykle doceniają możliwość korzystania z atrakcji sportowych, aquaparków i wielu wycieczek. więcej »
Camp piłkarski PRO w OPALENICY — PROMOCJA Last Minute

Camp piłkarski PRO w OPALENICY — PROMOCJA Last Minute

Przyjedź do Opalenicy na obóz Ligi Mistrzów i wyjedź lepszym bramkarzem, obrońcą, pomocnikiem, napastnikiem! więcej »
Warzywa — to da się lubić! Sprawdzone sposoby, by zachęcić dzieci do jedzenia jarzyn.

Warzywa — to da się lubić! Sprawdzone sposoby, by zachęcić dzieci do jedzenia jarzyn.

Rodzicu! Myślisz, że próbowałeś już wszystkiego, a Twoja pociecha nadal kręci nosem na widok warzyw? Ten tekst jest dla Ciebie! więcej »
Książki na Czasie - Czerwiec

Książki na Czasie - Czerwiec

Ciepły czerwiec przyniósł wiele książek o ważnych sprawach: trudnych kart historii Polski, prawach dzieci czy pierwszej pomocy. Wybraliśmy dla Was te najlepsze z najlepszych. My przeczytaliśmy je z dużą przyjemnością, jakiej i Wam życzymy! więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie. Liczba dzieci z nadwagą w ciągu ostatniej dekady wzrosła o 100 %.  

Lato na Czasie

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Wycieczka z dzieciakami powinna zaspokajać nie tylko ich zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, ale i ciekawość.  

Premiery kinowe na Czasie

2018 w kinie

2018 w kinie

Kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć! Sprawdźcie sami co czeka Was w kinie od lipca 2018! Wpisujcie w kalendarz, żeby nie przegapić!  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018