Choć niektórzy twierdzą, że sztuka czytania wśród dzieci zanika, my o czytelnictwo przyszłych pokoleń jesteśmy spokojni. Wierzymy, że dopóki powstają fantastyczne, wartościowe bajki dedykowane najmłodszym, rodzice z przyjemnością czytać je będą swym pociechom.
Jednak… czy rzeczywiście powstają? A jeśli tak, to gdzie ich szukać?
Wbrew pozorom, znalezienie idealnej lektury wcale nie jest takie trudne. Wystarczy, że zajrzymy na blog www.bajkowytata.com, którego autor bezpłatnie udostępnia swym czytelnikom szereg wspaniałych, ciekawych utworów różnej długości. Do czytania przed snem idealne będą te krótsze – ich lektura nie zajmie nam wiele czasu, a jednocześnie ukoi i ukołysze dziecko do snu. Poruszają lekką, przyjemną tematykę – opowiadają głównie o emocjach i marzeniach. Dłuższe bajki, które również znajdziemy na tym blogu, to pełne wrażeń opowiadania przygodowe, których przeczytanie potrwa około godziny.
Na blogu znajdziemy również autorskie, wierszykowe pomagajki. Jest to seria krótkich, różnorodnych rymowanek, które mają za zadanie pomóc dzieciom sprostać stawianym im przez życie wyzwaniom. Wśród nich znajduje się m.in. bajka o skutkach lenistwa, wyśmiewaniu przez rówieśników i potrzebie jedzenia warzyw oraz owoców. Ważną postacią bloga www.bajkowytata.com jest również naukowiec Fryderyk – inteligentna surykatka pracująca w zaawansowanym laboratorium. Fryderyk odpowiada nawet na najbardziej niezwykłe i zawiłe pytania małych czytelników.
W rozwoju najmłodszych czytanie bajek odgrywa niezwykle istotną rolę – jest dla nich nie tylko zajmującą rozrywką i wyciszeniem przed snem, ale także cennym źródłem wiedzy o otaczającym świecie. Twórca bloga www.bajkowytata.com za pomocą krótkich polsko-angielskich wierszyków, wspiera również naukę języka angielskiego. Czytane w formie zabawy pozwalają oswoić się z nowymi słówkami, a jednocześnie budują poczucie pewności siebie w komunikacji w języku obcym.
Marek Opaska na tym jednak nie poprzestaje – na swym autorskim kanale Youtube publikuje audiobooki, a już 1 września ukaże się pierwsza książka jego autorstwa, w której zebrane zostały wierszykowe pomagajki. Czy publikacja powtórzy sukces bloga? Przekonamy się już wkrótce.