godz. 11:00 – 13:00
prowadzenie: Magdalena Garczarczyk
Zapraszamy dzieci w wieku 5 -10 lat z opiekunami.
W ramach comiesięcznych Rodzinnych Spotkań ze Sztuką zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami, do różnorodnych działań plastycznych, nade wszystko jednak do wspólnej, międzypokoleniowej zabawy. W trakcie odbywających się u nas warsztatów, w wybrane sobotnie przedpołudnia, spotykamy się zawsze z innym prowadzącym(-ą), który(-a) proponuje autorski scenariusz działań i pracę w innej technice, z użyciem odmiennych materiałów. Do współpracy zapraszamy najbardziej interesujących, naszym zdaniem, artystów wizualnych, pedagogów, edukatorów z doświadczeniem w pracy z dziećmi. W maju będzie to spotkanie z Magdaleną Garczarczyk dotyczące tematu bioróżnorodności.
Gdy nadchodzi wiosna, z dużą przyjemnością wychodzimy pospacerować po parkach, odwiedzamy ogrody i jeździmy na wycieczki do lasu. Cieszymy oczy barwami wiosennych kwiatów, a dzieci zadają dociekliwe pytania. Dlaczego rośliny kwitną? Dlaczego zapylacze są ważne? I co to właściwie jest ta bioróżnorodność?
Zapraszamy na rodzinne warsztaty, w trakcie których postaramy się odpowiedzieć na nurtujące pytania. Przyjrzymy się miejskim nieużytkom i łąkom kwietnym, zajrzymy do domostw zwierząt, spojrzymy na świat oczami pszczół, by zrozumieć wzajemne powiązania pomiędzy człowiekiem a naturą. Wspólnie zastanowimy się, jak może wyglądać miasto przyszłości, które dba o bioróżnorodność. Pod koniec warsztatów wspólnie stworzymy „kule nasienne” z nasion roślin krajowych, kwitnących, użyźniających glebę i będących pożytecznymi dla zapylaczy. Podpowiemy, gdzie można kule stosować, jakie gatunki roślin warto wykorzystywać i jak stworzyć łąkę na balkonie, w ogrodzie czy miejskim nieużytku. Będziemy pracować z materiałami spieralnymi, ale „brudzącymi”, dlatego prosimy o zabranie dla dzieci dodatkowych ubrań do przebrania. Warsztat będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, zachęcamy jednak do wcześniejszej rezerwacji miejsc.
O prowadzącej:
Magdalena Garczarczyk – architekt krajobrazu, animator, pedagog a także pasjonatka działań współtworzonych wraz z dziećmi. Organizuje warsztaty i wydarzenia przyrodnicze, kulinarne, z zakresu edukacji przestrzennej dla dorosłych oraz dzieci. Sieje, sadzi, buduje, projektuje i namawia do przejścia na zieloną stronę życia.
informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl; 61 852 9501