Książki dla dzieci » Szkoła strachu

Szkoła strachu
PATRONAT CzasDzieci.pl

Szkoła strachu

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Wiek dziecka: od 8 lat
ISBN: 978-83-7414-799-
tagi: szkoła  przygoda  strach 

Czy ktoś wie, co to jest arachibutryfobia? To lęk przed masłem orzechowym przyklejającym się do podniebienia. Bohaterowie Szkoły Strachu udowadniają, że bać się można się prawie wszystkiego. Ale też, że można z tym walczyć! Madeleine czuje strach przed owadami, przede wszystkim pająkami; Lulu ma klaustrofobię; Garrisona paraliżuje lęk przed dużymi zbiornikami wodnymi; a Theo jak na nastolatka zbyt często myśli o śmierci. Żeby pomóc w przezwyciężeniu tych fobii, rodzice wysyłają ich na wakacje do Szkoły Strachu, prowadzonej przez tajemniczą panią Wellington. Dzieci ogarnia przerażenie na myśl, że w tej dziwnej szkole będą musiały spędzić dwa miesiące - w dodatku jako jedyni jej uczniowie. A wystraszą się jeszcze bardziej, gdy dowiedzą się, co naprawdę je czeka... Szkoła Strachu to książka dla dzieci, które przekonały się, co to strach i lęk, i tych, które nie chcą się już więcej bać.

Recenzje książki (Szkoła strachu)

Recenzja młodego czytelnika

Książka opowiada o czwórce dzieci: Lulu, Garisonie, Madeleine, Theo. Każdy z dzieci ma inną fobię.
Garisone boi się wody i pływać w jeziorach, Madeleine boi się pająków, Lulu ma klaustrofobię i najbardziej w świecie boi się jeździć windą, a Theo boi się śmierci, ponieważ, gdy zmarła mu babcia tylko on płakał, a inni się nad nią nawet nie zlitowali.
Dzieci z powodu swoich fobii chodziły do lekarza, który polecił im szkołę strachu, o której nie wolno było nikomu zdradzać ani o niej mówić.
W szkole tej, gdy coś się mówiło, zamykano drzwi i okna, a pod drzwiami wkładano ręczniki, by przypadkiem żadna informacja nie trafiła w niepowołane uszy.
W pierwszy dzień wakacji rodzice dzieci odwieźli ich na pociąg. W drodze do szkoły zabrał ich szeryf, a na wielką górę wciągnął ich dźwig. Na miejscu, gdy weszli do budynku, od razu zauważyli mnóstwo wiszących obrazów i dużo schodów, po których zeszła do nich nauczycielka z dwoma kotami i psem.
Dzieci pilnie się uczyły; chciano, aby pozbyły się swoich fobii np. poprzez wkładanie na Lulu pająków. Jednego ucznia jednak nie wyleczono i pojawił się ponownie w szkole. Nauczycielka zaplanowała intrygę, że umarła i spisała testament zostawiając psu swoja szkołę strachu, lecz mężczyzna spod ziemi chciał zdobyć psa, a tym samym szkołę i stać się jego spadkobiercą. Dzieci chciały temu zapobiec i gdy się im to udało, intryga wyszła na jaw, że nauczycielka wcale nie umarła i ma się dobrze.
Książka ta opowiada niesamowite historię dzieci, które trzymają w napięciu do samego końca.
 



KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 800 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Obowiązkowa pozycja na półeczce 3-latka
Recenzja rodzica (mama Karina)

Obowiązkowa pozycja na półeczce 3-latka

Książka: Będę przedszkolakiem
Kot trenerem
Recenzja rodzica (mama Monika)

Kot trenerem

Książka: Amy i przyjaciele. Owieczki na start
Niezwykle skuteczne!
Recenzja rodzica (mama Karina)

Niezwykle skuteczne!

Książka: Dyscyplina na całe życie
Uczy na wiele sposobów
Recenzja rodzica (mama Aurelia)

Uczy na wiele sposobów

Książka: Marta mówi. Słowa są super
Szkolna rzeczywistość w oczach "Luzaka"
Recenzja bibliotekarza (Anna Żaczek)

Szkolna rzeczywistość w oczach "Luzaka"

Książka: Zapiski luzaka. Skazany na sukces
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Król Maciuś Pierwszy

Król Maciuś Pierwszy

Książka Roku
Książka Roku »
Wyróżnienie za ilustracje
Rok przyznania: 2011
Dom ośmiu tajemnic

Dom ośmiu tajemnic

Lista Białych Kruków
Lista Białych Kruków »
Rok przyznania: 2011
Zielony i nikt

Zielony i nikt

Lista Białych Kruków
Lista Białych Kruków »
Rok przyznania: 2011
Musisz to komuś powiedzieć

Musisz to komuś powiedzieć

Książka Roku
Książka Roku »
Wyróżnienie literackie
Rok przyznania: 2011
Europa pingwina Popo

Europa pingwina Popo

Książka Roku
Książka Roku »
Wyróżnienie za książkę obrazkową
Rok przyznania: 2011
więcej nagrodzonych książek
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2012