Kraków

Wakacje w cieniu kultury
Kraków Lato! od 12 lat Nasz Patronat

Wakacje w cieniu kultury

Wpis archiwalny

Chcąc budować w najmłodszej grupie wiekowej świadomych odbiorców życia społecznego i rozwijać w nim otwarte postawy obywatelskie, pierwsza edycja projektu skupia się na najważniejszym jubileuszowym wydarzeniu w dziejach państwa polskiego, obchodzonym w całej Polsce - 1050 lecie Chrztu Polski i 1050 lecie polskiej państwowości.

 

Zapewniamy uczestnikom bezpłatne atrakcje, w tym wyżywienie, upominki motywujące, nagrody konkursowe.

 

W wersji dla dzieci będą poruszane tematy z zakresu powstania Państwa Polskiego, jak Mieszko I otworzył nam granice na cywilizację zachodnią, chrześcijaństwo oraz jak kształtowało się prawo?

 

Miejscem realizacji zadania jest kulturalna stolica Małopolski, Kraków - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, gdzie z historią spotykamy się na każdym kroku. Część zajęć odbędzie się w Kinie Kijów.Centrum, do których należą: - realizacja warsztatów kreatywnych pt. "Legendy o powstaniu Państwa Polskiego", "Historia tworzenia Prawa Polskiego. Czy dzieci mają w nim swoje prawa ? + konkurs z nagrodami; - seans filmowy.

 

Natomiast głównym miejscem wydarzeń będzie najstarszy w Polsce klasztor Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, w którym dzieci będą: - spacerowały wokół zabytków klasztornych/zwiedzały Klasztor, - uczestniczyły w twórczych warsztatach pt. "Chrzest 966 - śladem narodzin Polski".

 

To wyjątkowe zajęcia z okazji 1050. Rocznicy chrztu Polski, które są dostępne tylko w tym roku. Uczestnicy podczas zajęć będą przyglądali się czym był kraj Mieszka przed 966 rokiem, a czym stał się w wyniku chrystianizacji. Spotkają najważniejsze postacie tamtych czasów, zastanowią się nad przyczynami i skutkami przyjęcia przez polskiego władcę chrztu. Zajęcia odbywają się w miejscu nieprzypadkowym – najstarszym, istniejącym klasztorze w Polsce, którego założyciele – benedyktyni byli w sercu tamtych wydarzeń. Dzięki wielkoformatowej grze planszowej i ciekawym zadaniom podróż do przeszłości będzie dobrą zabawą, zaś na koniec każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie odbić pamiątkową reprodukcję metodą sitodruku.

W ramach warsztatów, dzieci zwiedzą ekspozycję stałą muzeum klasztornego, a podczas spotkania z jednym z mnichów, dzieci dowiedzą się jak benedyktyni łączą tradycję z nowoczesnością.

 

Projekt ma charakter półkolonii i mogą wziąć w nim udział dzieci z terenu miasta Krakowa (od 12 l. do 16 l.).

 

W każdym, wskazanym terminie (lipiec: 19,20,21; sierpień: 4,5,9,10), Organizator może przyjąć jedną, zorganizowaną grupę dzieci licząca ok. 34 osoby + opieka, po uprzednim zgłoszeniu grupy do projektu i jej zakwalifikowaniu przez Organizatora – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS.

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, liczy się data zgłoszenia do udziału w zadaniu, które należy dokonać poprzez e-mail: biuro@sislegeartis.pl lub kontakt telefoniczny: 607 840 218.

Organizator:

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć