Kraków

ETNOKALENDARZ. Weekendowe warsztaty rodzinne
Kraków Warsztaty

ETNOKALENDARZ. Weekendowe warsztaty rodzinne

od 12 maja do 13 maja 2018
Wpis archiwalny

sobota - 13:00–16:00 (wpuszczamy co 15 minut, ostatnie wejście o 14:30);

niedziela - 11.00–14.30 (wpuszczamy co 15 minut, ostatnie wejście o 13.00)

 

Etnokalendarz to cykl warsztatów rodzinnych skierowanych do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. Chcemy, aby comiesięczne spotkania były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań.  Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.


W tym roku zapraszamy na warsztaty, które czerpać będą z wiedzy i zasobów działu kultur pozaeuropejskich MEK oraz z zasobów muzealnych dotyczących wielokulturowości tutaj, w Krakowie. Chcemy włączyć do naszej opowieści tych, którzy na co dzień niekoniecznie grają główną rolę w ekspozycji stałej Muzeum Etnograficznego w Krakowie.


Wybierzemy się w podróże dalekie i bliskie, postaramy się też inaczej spojrzeć i na nasze najbliższe otoczenie. W sezonie 2017-2018 będziemy się starać poznać i zrozumieć różne sposoby życia, pracowania, organizowania przestrzeni i świętowania.

 

NA ZDROWIE!

Kaszel, katar i gorączka… Co radzi tradycja, gdy atakuje choroba? Kim byli pigularze, szeptuchy i kostoprawi? Czy życzenia mogą mieć wpływ na stan zdrowia? Podczas najbliższego Etnokalendarza zgłębimy tajniki etnomedycyny, przyjrzymy się zdrowotnym praktykom z różnych części świata i poszukamy skutecznych lekarstw - niekoniecznie w aptece, ale w lesie, na łące i w ogrodzie. 
 
Majowe wydanie warsztatów z cyklu Etnokalendarz jest częścią szerszego projektu „Życzenia", w którym zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów bierzemy pod lupę formuły i konteksty składania życzeń, by odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
  • Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. WSTĘP WOLNY.
  • Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

 

WWW
FB

 

Kontakt:
Olga Błaszczyńska, e-mail: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27
Anna Szelingowska, e-mail: szelingowska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27

Organizator:

Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli

Krakowska 46
31-066 Kraków
tel.: 012 430 60 23

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć