Niezbędnik rodzica

Co rodzic musi kupić i przygotować przed rozpoczęciem roku szkolnego?

Szkolna wyprawka? To już nie tylko zeszyty, podręcznik i pióro. Można dostać niezłego zawrotu głowy… szczególnie, gdy jest się rodzicem pierwszoklasisty i debiutantem w sprawach szkolnych. Podpowiadamy, co przygotować dla swojej pociechy przed rozpoczęciem roku szkolnego… i nie zwariować ;).

 

Podręczniki
Szkoła powinna przygotować listę podręczników, które należy kupić. By nie wydać fortuny na książki, można skorzystać z egzemplarzy używanych. Nowe powinny być jedynie karty i zeszyty ćwiczeń.


Tornister
Musi być przede wszystkim wygodny oraz dostosowany do wzrostu i wagi dziecka. Na rynku dostępnych jest mnóstwo plecaków w przeróżnych wzorach – uczeń niech wybierze swój ulubiony motyw graficzny, a rodzic sprawdzi, czy wybrany tornister jest bezpieczny i komfortowy.

 

Zeszyty, piórnik i dodatki
Oto niezbędnik szkolniaka: zeszyty (w linię, w kratkę oraz zeszyt do nut), dwie teczki z gumką, piórnik, linijka, pióro z nabojami, korektor, ołówek, temperówka, gumka do mazania, klej, nożyczki, kredki (ołówkowe i świecowe), farby (plakatowe i akwarele), pisaki, pędzle o różnej grubości, blok rysunkowy i techniczny (biały i kolorowy), papier kolorowy, plastelina, kolorowa bibuła.

 

Garderoba
Jeśli chodzi o ubrania, w szkole na pewno przydadzą się: obuwie na zmianę (i worek na nie), strój gimnastyczny na WF oraz strój galowy na szkolne uroczystości. 

 

Pojemniki na żywność
Mały uczeń codziennie będzie nosił do szkoły drugie śniadanie. Warto zadbać o porządny pojemnik na jedzenie (tzw. „śniadaniówkę”), którya będzie lekki i szczelny, by jego zawartość nie znalazła się w plecaku. Przyda się również bidon lub butelka na napój.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Gdy szkolna wyprawka jest gotowa i czeka na rozpoczęcie roku, koniecznie zadbajcie również o ubezpieczenie swojej pociechy od następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW). Dzieciaki potrafią być naprawdę kreatywne i różne pomysły przychodzą im do głowy – niestety nie wszystkie dorośli są w stanie skontrolować.
Nationale Nederlanden przygotowało świetną ofertę dla rodziców dzieci w wieku szkolnym – jako alternatywę lub uzupełnienie ubezpieczenia szkolnego:
• ubezpieczenie działa w szkole i poza nią,
• szybki zakup online,
• wypłata do 900 zł za każde zdarzenie, niezależnie od ich liczby,
• koszt od 50 zł rocznie.

 

Dowiedz się więcej: www.nn.pl/nnw-dziecka

 

Wszystkim rodzicom i ich pociechom życzymy wspaniałego roku szkolnego i samych sukcesów!

Advertisement

Niezbędnik rodzica – pozostałe:

Cytaty

Ewa:

Według Staszka najlepszą trampoliną jest... łóżko! Potrafi wyczyniać niezłe akrobacje. Oczywiście pod moim czujnym okiem :) »

Gosia:

Ostatnio moje bliźniaki urządziły sobie zawody - kto skoczy z wyższego stopnia schodów na podłogę. Dobrze, że nic się nie stało. w porę zareagowałam! »

Monika, mama czterolatka:

Synek próbował wdrapać się na meblościankę, by sięgnąć po ciasteczka. Dobrze, że miałam oko na mojego małego łakomczucha! »

Dagmara z Gdańska:

Moja córka wraz z koleżanką postanowiły zrobić huśtawkę z prześcieradła, wieszając je pomiędzy meblami. Pomysłowość dzieci nie ma granic! »

Aga, mama Hani:

Mamo, zobacz, bąbelkowa droga! - krzyknęła moja córa, wylewając na podłogę swój szampon. Dobrze, że nie próbowała chodzić po tej "drodze" »

Ola:

Moja Gabi uwielbia mnie naśladować. Ostatnio zauważyłam, że chodzi po mieszkaniu... w szpilkach :) Na szczęście - na razie kostki całe. »

Darek, tata Marka:

Zjeżdżalnia na schodach? Dla mojego urwisa wszystko jest możliwe. Dzieciaki to mają pomysły! »

© CzasDzieci.pl 2018