Niezbędnik rodzica

Zakrztuszenie u dziecka - co robić

O tym, co ważne, mówimy wprost, a co może być ważniejsze od zdrowia i bezpieczeństwa dzieci? Od lat zajmujemy się profilaktyką i staramy się zwiększać świadomość Polaków na ten temat. Tym razem przygotowaliśmy serię filmów, z których od profesjonalnego ratownika dowiesz się, jak udzielać pierwszej pomocy właśnie dzieciom. Poniżej odcinek o tym, jak reagować w przypadku zakrztuszenia.

 


Warto być zapobiegliwym i oprócz wiedzy uzbroić się w dodatkowe wsparcie finansowe i praktyczną pomoc, jaką zapewnia nasze Ubezpieczenie na Dziecięce Wypadki.

 

 

Niezbędnik rodzica – pozostałe:

Cytaty

Ewa:

Według Staszka najlepszą trampoliną jest... łóżko! Potrafi wyczyniać niezłe akrobacje. Oczywiście pod moim czujnym okiem :) »

Gosia:

Ostatnio moje bliźniaki urządziły sobie zawody - kto skoczy z wyższego stopnia schodów na podłogę. Dobrze, że nic się nie stało. w porę zareagowałam! »

Monika, mama czterolatka:

Synek próbował wdrapać się na meblościankę, by sięgnąć po ciasteczka. Dobrze, że miałam oko na mojego małego łakomczucha! »

Dagmara z Gdańska:

Moja córka wraz z koleżanką postanowiły zrobić huśtawkę z prześcieradła, wieszając je pomiędzy meblami. Pomysłowość dzieci nie ma granic! »

Aga, mama Hani:

Mamo, zobacz, bąbelkowa droga! - krzyknęła moja córa, wylewając na podłogę swój szampon. Dobrze, że nie próbowała chodzić po tej "drodze" »

Ola:

Moja Gabi uwielbia mnie naśladować. Ostatnio zauważyłam, że chodzi po mieszkaniu... w szpilkach :) Na szczęście - na razie kostki całe. »

Darek, tata Marka:

Zjeżdżalnia na schodach? Dla mojego urwisa wszystko jest możliwe. Dzieciaki to mają pomysły! »

© CzasDzieci.pl 2018