W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy


Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Wpis archiwalny
Data wydarzenia:
od piątku 28 sierpnia 2009 do soboty 15 sierpnia 2009

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy uruchamia zajęcia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także w Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie. Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – główny organizator Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, funkcjonującego przy SGH w Warszawie – uruchamia zajęcia w nowych ośrodkach. Ruszają zajęcia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, na Uniwersytecie w Białymstoku oraz w Bełchatowie – we współpracy z Urzędem Miasta. Zapisy na zajęcia trwają do 15 września br.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) funkcjonuje od kwietnia 2008 roku. Od tego czasu zrealizowano w SGH w Warszawie trzy pilotażowe edycje, w ramach których każdorazowo kształcono 150 młodych studentów. Teraz nadszedł czas na rozwinięcie działalności na nowe miasta. „Cieszymy się, że programem będziemy mogli objąć dzieci mieszkające poza stolicą. Stało się to możliwe dzięki podjęciu współpracy z Akademią Ekonomiczną w Katowicach, Uniwersytetem w Białymstoku i Urzędem Miasta Bełchatów” – podkreśla Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – „Wejście na rynek ogólnopolski umożliwiło nam wsparcie Narodowego Banku Polskiego – Partnera Strategicznego EUD”.

Jak informują Organizatorzy, zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. „Wykłady służą zaznajomieniu słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, młodzi studenci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę” – relacjonuje Agnieszka Orzeszkowska z SGH i dodaje: „Tłumacząc trudne zagadnienia ekonomiczne, staramy się nie zapominać o zabawie”.

Każdy student Uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera stempelki potwierdzające obecność. Stempelki uprawniają uczestnika spotkań do otrzymania dyplomu ukończenia EUD. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta danego ośrodka.

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców. Mają one pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw i zachowań przedsiębiorczych – „Z rodzicami rozmawiamy o roli i znaczeniu kieszonkowego, metodach wsparcia dziecka w nauce, kreatywnych metodach rozwiązywania konfliktów czy nowoczesnych systemach edukacyjnych” – wyjaśnia Marcin Dąbrowski.

Realizację zajęć w nowych ośrodkach wspomogą eksperci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz z miejscowych uczelni i instytucji eksperckich. Zajęcia dla dzieci poprowadzą eksperci akademiccy z zakresu ekonomii i zarządzania, natomiast dla rodziców specjaliści z zakresu pedagogiki, psychologii i socjologii.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie:
www.uniwersytet-dzieciecy.pl
 

Wpis archiwalny

organizator: Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Jak kupować gry planszowe?

Jak kupować gry planszowe?

Święta tuż-tuż! Prezenty kupione? Jeśli wciąż nie macie pomysłów na podarunki dla bliskich i nie chcecie pójść "na skróty", kupując...  

Temat na czasie

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Mądrzy rodzice wiedzą, że w dzisiejszych czasach warto inwestować w zabawki, które mają pozytywny wpływ na rozwój ich pociechy.  
Advertisement

W domu z dzieckiem

Boże Narodzenie1 Prezenty1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018