Warszawa

Przypadek miasto 3 - Osady i grody. Jak mieszkano, gdy nie było miast?
Warszawa, Ursynów Warsztaty 6–10 lat Nasz Patronat

Przypadek miasto 3 - Osady i grody. Jak mieszkano, gdy nie było miast?

7 października 2017
Wpis archiwalny


Dla kogo?
Dla dzieci w wieku 6–10 lat wraz z opiekunami


Kiedy i gdzie?
Co sobota od 16 września do 9 grudnia
w Służewskim Domu Kultury, ul. Bacha 15, Warszawa

 

7 października 2017, godz. 11.00
Osady i grody. Jak mieszkano, gdy nie było miast?

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak mieszkano na ziemiach polskich, zanim pojawiły się pierwsze miasta. Przyjrzymy się osadom takim jak Biskupin oraz pierwszym grodom książęcym. Czy mieszkanie w domu z gliny i słomy mogłoby być atrakcyjne w czasach współczesnych? Okazuje się, że od naszych przodków możemy nauczyć się... ekologicznego budowania!

Zabierzemy dzieci w architektoniczną podróż przez wieki. Zaczniemy od egipskich piramid i miast budowanych przez Inków i Majów, a skończymy na współczesnej architekturze… a właściwie pójdziemy nawet trochę dalej i wyobrazimy sobie, co może powstać w przyszłości! Dzięki bogatym materiałom wizualnym dzieci zobaczą, jak wyglądały dawne miasta i architektura oraz jak buduje się współcześnie. Podczas warsztatów wcielimy się w architektów z najróżniejszych epok oraz zakątków świata i będziemy budować własne miasta i obiekty. Będziemy ciąć, kleić, składać, malować, planować i ustawiać. Inspirując się historią, uruchomimy dziecięcą wyobraźnię.


W ramach cyklu “Przypadek miasto 3” przeprowadzimy 12 warsztatów, z których każdy będzie trwać około 2 godzin. Cykl został pomyślany tak, by przybliżyć młodym uczestnikom problematykę związaną z architekturą, przestrzenią miejską, dziedzictwem kulturowym, pejzażem kulturowym, ochroną zabytków i urbanistyką. Chcemy pokazać, jak funkcjonuje miasto i jaka jest rola architektury w kształtowaniu wspólnego miejsca do życia.


Tematyka i terminologia będą dostosowane do wieku uczestników – zależy nam nie tyle na wpajaniu pojęć, ile na kształtowaniu postaw i dawaniu narzędzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze przez zabawę. Sposób prowadzenia zajęć oraz pokazywane materiały będą dostosowane do wieku uczestników.

 


Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat i ich opiekunów. Wejściówka na pojedyncze warsztaty kosztuje 19 złotych. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem zapisy.tbts@gmail.com

 

Szczegółowe informacje wraz z terminami i tytułami warsztatów są dostępne na stronie www.tubylotustalo.pl


Projekt uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronami medialnymi warsztatów są Bryla.pl, CoJestGrane24, CzasDzieci.pl, Polskie Radio RDC oraz Urbnews.pl.

Organizator:

Stowarzyszenie Masław i “Tu było, tu stało

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć