Trójmiasto

Światowy Dzień Książki - Festyn
Trójmiasto, Gdynia Impreza plenerowa

Światowy Dzień Książki - Festyn

22 kwietnia 2017
Wpis archiwalny

Spotkanie z Michałem Rusinkiem, warsztaty komiksowe, ilustratorskie z Kasia Cerazy - Illustration, hiszpański na językach oraz relaks z książką, którą będzie można wziąć z naszego Biblioroweu.


Zapraszamy do uczestnictwa w festynie z okazji Światowego Dnia Książki.
 

Zapisy na poszczególne warsztaty przyjmujemy pod adresem: promocja@bibliotekagdynia.pl


W mailu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz numer kontaktowy do rodziców. Wszystkie warsztaty są darmowe i przeznaczone dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia. Na pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

 

Program wydarzenia:


11:00-11:30 Hiszpański na językach – lekcja pokazowa La Mancha [obowiązują zapisy]
Lekcja języka hiszpańskiego dla dzieci połączoną z nauką elementów flamenco (podstawy tańca, klaskania, śpiewu, rytmu), zakończoną konkursem w oparciu o nowo nabytą wiedzę językową, z nagrodą dla zwycięzcy.

 

11:30-12:00 Walka z wiatrakami - czytanie Don Kichota w oryginale
Inscenizowane tańcem czytanie przypowieści o Don Kichote walczącym z wiatrakami. Rozdział czytany będzie przez Hiszpana pochodzącego z Andaluzji, z Jerez de la Frontera, Cádiz.

 

11:00-12:00 Warsztaty ilustratorskie Katarzyny Cerazy [obowiązują zapisy]
Naucz się podstaw ilustracji ze znaną artystką Katarzyną Cerazy, ilustratorka Pana Pierdziołka. Autorka na co dzień mieszka w Sopocie.

 

12:00-13:30 Warsztaty Hura Tektura [obowiązują zapisy]
Hura Tektura to poruszające wyobraźnię warsztaty, podczas których można zarazić się bakcylem czytania i odkryć, że w każdym skrawku tektury, kryje się jakiś jamnik, aciumpastyczny hipopotam albo Marian w pasiastych skarpetkach.

 

12:00-13:30 Warsztaty komiksowe [obowiązują zapisy]
Prowadzącymi będą Wojciech Olszówka i Bogdan Ruksztełło-Kowalewski. Podczas warsztatów uczestnicy poznają krótką historię, teorię komiksu. Podczas zajęć stworzone zostaną komiksy w formie stripu komiksowego (krótkiej formy komiksowej) związanego z Gdynią.

 

12:00-13:30 Warszaty Bębniarskie z muzykami Cocodjembe [obowiązują zapisy]
W trakcie warsztatów uczestnicy uczą się techniki gry na bębnach djembe (bębny prowadzące, solowe i akompaniujące) oraz dundun (bębny basowe i melodyjne). Uczestnicy poznają tradycyjne rytmy Afryki Zachodniej oraz wyzwolą w sobie twórczą energię pozwalającą na swobodne improwizacje.

 

13:30-14:30 Spotkanie z Michałem Rusinkiem [wstęp wolny]
Gościem festynu będzie Michał Rusinek, autor wydanego w marcu przekładu „Nowych Przygód Kubusia Puchatka”. Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, obecnie prowadzi fundację imienia poetki. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Jest tłumaczem z języka angielskiego, a także felietonistą.

 

14:30 – 15:00 Koncert Nandaloo & Cocodjembe [wstęp wolny]
Dzięki zespołom Cocodjembe i Nandaloo uczestnicy przeniosą się w sam środek Afryki Zachodniej. Piękne kompozycje stworzone z naturalnych dźwięków dundunów, djembe, djabare oraz dzwonków zabiorą w podróż do korzeni muzyki i kolebki ludzkości.

 

W programie także:


Od godziny 11 do 15 przy muszli koncertowej na Placu Grunwaldzkim funkcjonował będzie punkt bookcrossinowy, a w obrębie Śródmieścia skorzystać będzie można z oferty Biblioroweru Biblioteki Gdynia.

 

Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w animacjach teatralnych, samodzielnie wykonać literacką przypinkę, zaopatrzyć się w książki przy stanowisku księgarskim, a także zdobyć jedną z kilku nagród podczas organizowanych przez cały dzień konkursów.

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Spotkajmy się w Śródmieściu” przez Stowarzyszenie „Koło Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni” przy współpracy z Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni.

Organizator:

Biblioteka Gdynia

Wydarzenia w Trójmieście

Przeczytaj również

Warto zobaczyć