Sprawdźcie, na które z naszych wydarzeń są wolne miejsca. Już dziś zapiszcie się na czytanki, grę miejską i warsztaty.
19:00–21:00 Czytanki przed zachodem słońca – Prezydent Paweł Adamowicz czyta fragmenty marynistyczne z Pamiętników Tatusia Muminka.
Wernisaż wystawy JASNOWIDZE, Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35 (5+)
Wernisaż wyjątkowej, bo pokonkursowej, wystawy JASNOWIDZE uświetni wieczór inaugurujący gdańską edycję festiwalu. Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE już po raz drugi zorganizowało Wydawnictwo Dwie Siostry. Zapisy tutaj.
12:00–13:30 Magiczne Drzewo. Inwazja– spotkanie z Andrzejem Maleszką,
Nadbałtyckie Centrum Kultury, sala mieszczańska, ul. Korzenna 33/35 (10+)
Spotkanie z autorem, bestsellerowej wśród powieści dla dzieci i młodzieży, serii Magiczne Drzewo.
Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog. W najnowszym tomie Idalia, Alik, Kuki i inni muszą stawić
czoła wielkim niebezpieczeństwom. Naprawdę wielkim! Na Ziemię przybywają Ogromni.
Jak walczyć z olbrzymami? Jak ukryć przed ludźmi giganta większego niż dom? Co robić, by ogromne stworzenia zniknęły z ziemskiego świata?
ZAPISY tutaj
12:00–13:30 Bajki ze zrozumieniem i konfiturką – spotkanie autorskie z Łukaszem Kosikiem, Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40 (7+)
Dziesięć opowiadań pełnych nietuzinkowych postaci podszytych jest satyrą na świat ludzi dorosłych. Zapraszamy na spotkanie z Muchwiaternikiem i Komaromiodnikiem oraz resztą mieszkańców
urokliwej Dolinki Kotlinki. Będzie ironicznie, zabawnie, refleksyjnie, a przede wszystkim – twórczo!
ZAPISY tutaj
19:00–20:00 Czytanki przed zachodem słońca – Wroniec, Tengil i inni okrutnicy w interpretacji Henryki Krzywonos, sala BHP Stoczni Gdańskiej, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6, bud. 131A (7+)
Spotkanie w charakterystycznym miejscu z wyjątkowo charyzmatycznym gościem. Krótka antologia tekstów o tyranach i szybki kurs ich obalania. Czytać będzie legenda Solidarności - Henryka Krzywonos.
9:30–11:00 Licho nie śpi – premiera sopocka spektaklu Teatru Uszytego i warsztaty teatralne, Teatr na Plaży, al. F. Mamuszki 2 (4+)
Po raz pierwszy w Sopocie Licho nie śpi – przedstawienie inspirowane książką Agnieszki Taborskiej Licho i inni. Spektakl pełen jest brzęczących garnków, porzekadeł, zabobonów, trzeszczących skrzypiec i zabawnych rymów, przy udziale instrumentów jarmarcznych. Ważnym elementem przedstawienia jest teatr cieni, który wprowadzi widzów w niezwykły świat rusałek, skrzatów i innych lich. Bohaterem przedstawienia jest postać Czarnego Licha, który lubi płatać różne figle i sprawiać kłopoty ale o tym sza, bo – licho nie śpi... Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z
aktorami!
ZAPISY tutaj.
10:30–15:30 Od stóp do głowy – literacka gra miejska dla rodzin, sztab: Nadbałtyckie Centrum Kultury, sala wielofunkcyjna, ul. Korzenna 33/35; rozdanie nagród: Instytut Kultury Miejskiej (6+)
Jak wyleczyć bardzo chorego Olbrzyma? To zadanie dla wyjątkowo zdolnych Medyków – czyli Was. Wyposażeni w Książeczkę Zdrowia Olbrzyma i zestaw wyjątkowo paskudnych lekarstw udacie się w niezwykłą i niebezpieczną podróż do jego wnętrza, od ogromnych stóp po jeszcze większą głowę. Do udziału w grze zapraszamy 3-4-osobowe zespoły Medyków, złożone z dorosłych oraz przynajmniej jednego uczestnika w wieku 6-12 lat.
ZAPISY: gra_gdansk@fldd.pl
11:00–14:00 Gdy rodzice byli dziećmi. Olimpiada gier podwórkowych z wydawnictwem MAC, Skwer Heweliusza między ulicami Rajską i Korzenną (b.o.)
Wydarzenie absolutnie międzypokoleniowe – całodniowy piknik literacki w Parku Heweliusza! Rodzice przypomną sobie, a dzieci poznają najlepsze gry i zabawy podwórkowe wszech czasów inspirowane książką Gdy rodzice byli dziećmi. Gry i zabawy Kto pamięta grę w klasy lub kapsle? Kiedy ostatnio skakaliście w gumę? Zaproście mamę i tatę do wspólnych rozgrywek!
Informacje na Facebooku tutaj.