Teatr Nadaje na Witomino to inicjatywa realizowana przez Radę Dzielnicy Witomino Radiostacja, Teatr Gdynia Główna i Szkołę Podstawową nr 35, których połączyła sympatia do teatru, chęć przygotowania twórczych warsztatów oraz wizja, że z ich pomocą można zintegrować mieszkańców Witomina.
Przedstawienie teatralne zostało wykreowane wraz z nauczycielami, rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni. Podczas trzech miesięcy pracy zarówno dzieci, jak i dorośli pogłębiali swoje umiejętności aktorskie, jak również tworzyli spektakl, którego inspiracją są wspomnienia pracowników i absolwentów szkoły.
Przypalone mleko, sprawdzanie tarcz, jednokierunkowy ruch po szkolnych schodach pojawiają się w scenkach, które przywołują dwie metaforyczne bohaterki: Edukacja i Dyscyplina. Przy okazji spierają się o to, jakie powinny przyświecać ideały procesowi nauczania i wychowania kolejnych pokoleń.
Spektakl jest przygotowywany przez grupę osiemnastu osób – od sześciolatków po czterdziestolatków, pod artystycznym przewodnictwem reżyserki Idy Bocian i asystującego jej Jackowi Pankowi z Teatru Gdynia Główna. W role dorosłych wcielają się dzieci, a w część ról uczniów także dorośli. Wartka akcja, zabawne dialogi, ciekawe rozwiązania sceniczne oraz nuta refleksji nie pozwalają nawet przez chwilę nudzić się widzowi!
WSTĘP BEZPŁATNY.
fot. Marzena Chojnowska
Spektakl „SPALONY” to wypowiedź na temat poszukiwania tożsamości. Bohater naszego przedstawienia, to nie wyróżniający się niczym szczególnym uczeń gdyńskiego gimnazjum. Uczy się dobrze, ma grupę przyjaciół oraz realizuje swoje pasje jako członek drużyny piłkarskiej w młodzieżowym klubie sportowym. Cały ten ład popada w ruinę, kiedy bohater zacznie uświadamiać sobie niezgodność własnej tożsamości z panującą w szkole i w domu „NORMĄ”. Możliwe, że słyszał o sławnych parach jednopłciowych, być może widział je w telewizji, jednak określenie własnej tożsamości wprawia go w dezorientację i duże zakłopotanie. Zapraszamy do obejrzenia współczesnej, uniwersalnej historii o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi oraz akceptacji siebie i innych.
Występują: Marta Jaszewska, Przemysław Jurewicz, Jacek Panek, Radosław Smużny
Dżoker: Małgorzata Polakowska
Propozycja skierowana do osób powyżej 13 roku życia.
Fot. Grzegorz Kujawiński
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny: