Śląsk

Jak rozwijać logiczne myślenie u dzieci? Top 9. miejsc, które Wam w tym pomogą

Jak rozwijać logiczne myślenie u dzieci? Top 9. miejsc, które Wam w tym pomogą

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Jak rozwijać takie  zdolności naszych dzieci jak: rozumowanie, logiczne myślenie, liczenie, zmysł konstruktorski czy innowacyjność? Jak nauczyć pociechy niełatwej sztuki zadawania pytań i szukania odpowiedzi? Jak nauczyć szukania związków przyczynowo- skutkowych?

 

Oni to wszystko wiedzą i chętnie Wam powiedzą!

 

Oto 9. najlepszych śląskich i zagłębiowskich inicjatyw rozwijających u dzieci zdolność logicznego myślenia! 

 

Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły. 

 

1/9
1/9
Zajęcia szachowe

 

Dąbrowski Pałac Zagłębia słynie z organizacji ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży. Zajęcia szachowe mają tutaj swoich małych – wielkich fanów. Nic w tym dziwnego.

 

Szachy to gra wyjątkowa, która wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Doskonale rozwija pamięć i koncentrację, co w znacznym stopniu pomaga dzieciom w nauce. Kształtuje umiejętność logicznego myślenia, przewidywania oraz szybkiego podejmowania decyzji. Szachy to także wspaniała intelektualna zabawa, która rozwija wyobraźnię przestrzenną i dostarcza mnóstwo pozytywnych emocji. Zgłębianie tajników tej „Królewskiej gry” to pasjonująca przygoda dla wszystkich.

2/9
2/9
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

 

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to cykl spotkań wprowadzających w świat liczb. Cel jest jeden:  budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat.

 

Taka wiedza młodych będzie wszystkim nam się opłacać, o czym będziecie się mogli przekonać w całkiem nieodległej przyszłości!

3/9
3/9
Łamigłówkowy zawrót głowy

 

Nauka przez zabawę. Na to właśnie postawili organizatorzy warsztatów Łamigłówkowy zawrót głowy i, jak zwykle, się nie zawiedli. Takie zagadki i rebusy to świetny trening koncentracji  i logicznego myślenia. Ale nie tylko! Łamigłówkowy zawrót głowy uczy też spostrzegawczości, rozumowania i  zapamiętywania. 


Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, organizator warsztatów łamigłówkowych, już zaprasza na kolejne edycje!

4/9
4/9
Seanse edukacyjne dla dzieci

 

Planetarium Śląskie w Chorzowie to ważne miejsce na regionalnej mapie instytucji promujących naukę. To największe i najstarsze polskie planetarium powstałe w 1955 pracuje bez wytchnienia od kilkudziecięciu lat i – co udowadnia najnowsza oferta seansów edukacyjnych – nie zwalnia tempa.


Wyposażone w aparaturę projekcyjną (umieszczoną pod 23 – metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba) zaprasza dzieci i dorosłych na prelekcje astronomiczne, lekcje astronomii i geografii, warsztaty oraz różne spektakle.

5/9
5/9
Co nas ziębi, a co grzeje?

 

Co to jest temperatura i jak ją mierzyć? Czy temperatura ciała człowieka jest ważnym wskaźnikiem naszego zdrowia? Jak wygląda mapa termiczna ciała? Na te oraz wiele innych pytań poznamy odpowiedzi podczas wykładu „Co nas ziębi, a co grzeje? Temperatura naszego ciała" organizowanego przez  Dziecięcy Uniwersytet Cieszyński przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


Wykład, który stawia na interaktywność i mądre z dzieckiem dyskusje, na uświadamianie, na rozwijanie, na uczenie rzeczy najtrudniejszych i daleko poza temat wykładu wychodzących, musi zostać doceniony. Nic więc dziwnego, że rodzice głosujący w konkursie Słoneczniki tak licznie oddali głos na ten właśnie projekt!

 

Gratulujemy!

6/9
6/9
Wystawy interaktywne w Starym Młynie

 

Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn w Żarkach to miejsce po stokroć niezwykłe. Choć powiedzieć o nim muzeum to stanowczo za mało. Jest tu nowocześnie, jest interaktywnie, bez jakichkolwiek barier. Jest mocno technicznie i szalenie pragmatycznie, zwłaszcza w zakresie przekazywanej wiedzy. Wystarczy tylko przekroczyć próg tego parku technicznego, jak Stary Młyn bywa definiowany, by udać się w niezwykłą podróż w czasie i w przestrzeni i poznać sekrety młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa oraz kołodziejstwa. Tutaj wiedzę zdobywa się przez doświadczenie, tutaj szuka się związków przyczynowo – skutkowych, tutaj zadaje się pytania i znajduje się odpowiedzi.

 

Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn w Żarkach to zwycięzca konkursu Słoneczniki 2016 w kategorii LOGIKA.

7/9
7/9
Warsztaty z robotyki

 

Będzińska Akademia Małego Odkrywcy to świetnia inicjatywa. Projekt skierowany do dzieci między 7. a 12. rokiem życia to porządna porcja wiedzy z różnych dziedzin, także z robotyki.


W trakcie zajęć najmłodsi zostali wprowadzeni w świat robotyki i wartości robotów w życiu codziennym. Nauczyli się także blokowego środowiska programowania NXTG opartego na profesjonalnych narzędziach programistycznych tj.: LabViev.

 

O samodzielnym budowaniu robotów na podstawie przygotowanej instrukcji nie wspominając.

8/9
8/9
Robotyka dla dzieci

 

Pałac Młodzieży w Katowicach to instytucja, która od lat mądrze kształci młode pokolenia Polaków. Robotyka dla dzieci, nominowana do nagrody Słoneczniki, to kolejny dowód na jakość edukacji oferowanej w Pałacu.

 

Na tych zajęciach z robotyki liczy się zmysł konstruktorski i kreatywność, a odkrywanie naukowych związków i zależności otaczającego nas świata przychodzi samo.

9/9
9/9
Matematyka dla dzieci

 

Autorski program, dzięki któremu dzieci w mig pojmują zasady logiki i działań matematycznych, ale też rozwijają swoje matematyczne pasje i odnoszą w matematyce duże sukcesy. A to wszystko w atmosferze wspaniałej, twórczej, kreatywnej zabawy.


Śląskie MathRiders, bo o nim mowa, to gwarancja nauki matematyki na najwyższym poziomie i w pełnym dostosowaniu do zdolności percepcyjnych najmłodszych. Tutaj uczy się, bawiąc i bawi się, ucząc. Efekty przychodzą szybko!

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć