Strefa rodzica » Artykuły » Poznaj inteligentne oświetlenie Philips HUE

Poznaj inteligentne oświetlenie Philips HUEpowiększ

Poznaj inteligentne oświetlenie Philips HUE

Co kryje się pod określeniem oświetlenie Philips Hue? Co tak naprawdę oznacza termin inteligentne oświetlenie? Czy jest to tylko chwytliwa nazwa marketingowa, żeby nadążyć za modą bycia „smart”?  A może to nasza przyszłość, kolejny krok w stronę ułatwienia nam organizacji życia codziennego? O tym z pewnością przekonamy się już niedługo, ale poświęćmy chwilę, by przyjrzeć się oświetleniu inteligentnemu marki Philips.

 

Philips hue to osobisty, bezprzewodowy system oświetleniowy, który całkowicie i bezboleśnie zmieni sposób, w jaki korzystamy ze światła w domu. Łączy w sobie energooszczędne źródła światła LED z intuicyjną technologią. To nowoczesne oświetlenie inteligentne, które charakteryzuje się niezwykle prostą obsługą przy użyciu urządzeń mobilnych. System Philips Hue jest wyposażony w geolokalizację, dzięki czemu możemy włączyć światło w swoim domu, gdy tylko się do niego zbliżymy na określoną odległość. Ma to niebagatelne znaczenie dla tych osób, które bardzo nie lubią wchodzić po zmroku do ciemnego mieszkania i zawsze nerwowo szukają włącznika tuż po przekroczeniu progu domu. Teraz możemy spokojnie otworzyć drzwi i wejść do przedpokoju pięknie rozświetlonego światłem w naszym ulubionym kolorze.


Podstawowe korzyści z zamontowania systemu oświetleniowego Philips Hue.
Inteligentne oświetlenie można także zaprogramować tak, by budziło nas o określonej porze delikatnym rozproszonym światłem o ciepłej barwie, a nie rażąc w oczy ostrym białym snopem światła. System Philips Hue pozwala także dopasować oświetlenie do nastroju oraz aktualnych potrzeb. Bez wysiłku możemy sterować oświetleniem w całym domu za pomocą naszych urządzeń mobilnych. Zmiana barwy i natężenia światła nigdy nie była prostsza. Ponadto system inteligentnego oświetlenia znacząco wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa. Ile razy wyjeżdżając gdzieś na weekend zostawialiśmy światło w kuchni, żeby dom nie sprawiał wrażenie opuszczonego. Teraz już nie będzie to konieczne, ponieważ możemy dowolnie sterować oświetleniem w domu za pomocą telefonu komórkowego, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Nie trzeba chyba dodawać, że ma to istotny wpływ na obniżenie naszych rachunków za prąd. Zamiast zostawiać włączone światło możemy po prostu zautomatyzować oświetlenie inteligentne tak, by pozorowało naszą obecność w mieszkaniu.

 

System Philips Hue obejmuje trzy rodzaje inteligentnych świateł, o tajemniczo brzmiących nazwach, mianowicie:


• Hue white – białe światło Hue jest komfortowe i bardzo łatwe w obsłudze; pozwala ustawić dowolny odcień białego światła i kontrolować oświetlenie zdalnie, także spoza domu;
• Hue white ambience – białe ambientowe oświetlenie Hue umożliwia relaks przy białym świetle o ciepłej barwie, a także wykonywanie prac przy świetle chłodnym zbliżonym do dziennego; dzięki temu oświetleniu poprzez wybór jednej z dostępnych opcji: Relaks, Czytanie, Koncentracja i Energia, możemy dowolnie budować nastrój w pomieszczeniach w zależności od naszych potrzeb;  
• Hue white and color ambience – białe i kolorowe oświetlenie ambientowe Hue zapewni nam niezapomniane doznania; z łatwością dostosujemy kolory oraz natężenie światła do muzyki, filmu czy gry komputerowej.

 

Za pomocą systemu Philips Hue możemy z łatwością przekształcić nasze zwykłe oświetlenie w niezwykły spektakl z grą świateł, który zapewni nam wiele wspaniałych doznań. Możemy na przykład bawić się różnymi kolorami, zsynchronizować światła z muzyką lub filmem, dowolnie zmieniać temperaturę barwową i natężenie światła. Białe światło ambientowe, wykorzystujące całe spektrum pięknego, naturalnego białego światła, pomoże nam spokojnie i przyjemnie zasnąć lub obudzić się, wystarczy ustawić nastrój najbardziej pasujący do danej chwili.

 

Kolejną ważną cechą inteligentnego oświetlenia jest łatwość montażu. Ten system nie wymaga nawet wiercenia dziur w ścianach. Do uruchomienia systemu potrzebny jest tylko zestaw startowy oraz aplikacja do zainstalowania na wybranym urządzeniu mobilnym. Systemem Hue można sterować przy użyciu różnych urządzeń z dowolnego miejsca na świecie, o ile tylko jest tam połączenie z Internetem. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie funkcji dostępnych w aplikacji Philips Hue, takich jak konfiguracja czasomierzy, ustawienie jasności światła, zmiana kolorów.

 

Philips Hue to jeden z najbardziej znanych i najlepszych systemów inteligentnego oświetlenia dostępnych na rynku. Znacznie ułatwia życie swoim użytkownikom i sprawia, że mogą oni sterować barwą, natężeniem oraz automatyzacją oświetlenia w całym domu za pośrednictwem łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej. Więcej informacji o produktach z linii Philips HUE można znaleźć tutaj: https://iluve.com/oswietlenie/philips-hue.

 

 

[Artykuł sponsorowany]


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

U dzieci najczęściej pojawiają się katar i kaszel, które choć nie zawsze zwiastują poważne choroby, potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Powody do niepokoju budzi jednak zwłaszcza kaszel, zarówno ten suchy jak i mokry. więcej »
13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

Wychowywanie silnych psychicznie dzieci, które są przygotowane do podejmowania wyzwań w realnym świecie, wymaga od rodziców unikania niektórych zachowań, podpowiada psychoterapeutka i autorka książek. więcej »
Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Dzieci do 5 lat
Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej we wszystkich czynnościach i zadaniach. więcej »
Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Już niewielka zmiana codziennych przyzwyczajeń może uchronić dziecko przed otyłością i chorobami cywilizacyjnymi. więcej »
Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przeczytajcie historie Oli, jej mama poprosiła o pomoc specjalistów. więcej »
"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" to wzruszająca opowieść o spotkaniach, które zmieniają nas na zawsze. Stworzyła ją Ursula Dubosarsky uznawana za jedną z czołowych australijskich autorek dla dzieci i młodzieży... więcej »
Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!
Patronat CzasDzieci.pl

Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!

Mniej niż 40% dorosłych Polaków czyta zaledwie jedną książkę rocznie. To dwa razy mniej niż w Czechach. Akcja "Książka na receptę. Recepta na sukces", to pierwszy krok w stronę zaangażowania neonatologów i pediatrów w popularyzację czytania. więcej »
Pierwsze podróże małego dziecka

Pierwsze podróże małego dziecka

Gdy w życiu młodych osób pojawia się niemowlę często wydaje im się, że z niektórych czynności, które dotychczas sprawiały im przyjemność trzeba będzie zrezygnować. więcej »
15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

Jeśli chcecie sprawić bliskiej osobie niespodziankę z okazji Walentynek, zobaczcie nasze propozycje. więcej »
Książki na Czasie - Styczeń

Książki na Czasie - Styczeń

Styczeń to czas, kiedy z nadzieją wchodzimy w nowy rok, snujemy plany na przyszłość i cieszymy się z pełni zimy (szczególnie jeśli mamy ferie).
Na styczniowe poranki, popołudnia i wieczory wydawcy przygotowali nam publikacje odpowiednie dla czytelników w każdym wieku, skrzące się od emocji, pełne ciekawych informacji oraz dobrej zabawy. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Polecamy

Gra na Czasie

Gra na Czasie

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. A na nim już czeka na Was nowe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach.  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Weekend na Czasie

Podróżniczy weekend 23-24 lutego 2019

Podróżniczy weekend 23-24 lutego 2019

Halo podróżnicy mali i duzi! Ten weekend zapowiada się bardzo ciekawie.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019