Strefa rodzica » Artykuły » "Energia, którą dzielą się warsztatowicze ze sceny wraca do nich w postaci uśmiechów, oklasków i wzruszeń"

"Energia, którą dzielą się warsztatowicze ze sceny wraca do nich w postaci uśmiechów, oklasków i wzruszeń"powiększ

"Energia, którą dzielą się warsztatowicze ze sceny wraca do nich w postaci uśmiechów, oklasków i wzruszeń"

Wywiad z panią Małgorzatą Kossowską – koordynatorką Festiwalu Gospelownia.

 

Już niebawem konkurs chórów, który odbędzie się w ramach Pierwszej Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Gospelownia, z okazji XV-lecia Poznańskich Warsztatów Gospel oraz XX-lecia chóru Gospel Joy. Kto może wziąć w nim udział? Czy zgłaszać się mogą jedynie profesjonalne zespoły czy także grupy amatorskie?

 

M.K: Zachęcamy wszystkie chóry – czy to profesjonalne czy śpiewające przy różnych parafiach czy szkołach – do wzięcia udziału. Myślę, że spróbowanie swoich sił w takim konkursie, gdzie każdy może stanąć na równi z innymi, przyniesie wiele korzyści. Nowe inspiracje, pomysły, znajomości, kto wie – może nawet jakieś miejsce na podium!

 

Czy w konkursie mogą wziąć udział także chóry dziecięce?

 

M.K: Jak najbardziej. Każdy uczestnik – czy to duży czy mały, dorosły czy dziecko jest przez nas mile widziany.

 

Na co mogą liczyć liczyć uczestnicy konkursu ze strony jury?

 

M.K: Nasze jury bardzo chętnie podzieli się z uczestnikami swoimi odczuciami oraz radami dotyczącymi kierunku, jaki może obrać chór czy zespół, aby móc się dalej rozwijać. Będzie to okazja, aby dowiedzieć się czym chór się wyróżnił, jakie ma dobre strony, ale też usłyszy radę nad czym można popracować, aby poziom muzyczny był jeszcze wyższy.

 

Pamiętam, jak przeprowadzałam wywiad z Panią Agnieszka Górską-Tomaszewską. Powiedziała wtedy, że takie spróbowanie swoich sił na warsztatach może być weekendem, który zmieni życie. Zdecydowanie zgadzam się z jej słowami. Rytm, melodia i słowa tej muzyki wprawiają w dobry nastrój. To jak lek na całe zło i najpewniej ma siłę zbawczą dla wielu uczestników warsztatów, a podczas koncertu także na osoby zasiadające na widowni...

 

M.K: Jako wieloletnia wolontariuszka warsztatów muszę przyznać, że bardzo ciekawie obserwuje się reakcje ludzi w przeciągu tych dwóch dni. Krótkich, aczkolwiek bardzo intensywnych. Na początku Ci, którzy nie byli przekonani i przyszli, bo ich ktoś „zaciągnął siłą”, oswajają się z klimatem, muzyką, utworami, instruktorami. Pod koniec dnia, zmęczeni, acz szczęśliwi widzimy, że się podoba, bo te uśmiechy rozgrzewają nasze serca. Drugiego dnia wszyscy witają się ze sobą, jakby byli jedną wielką rodziną, a koncert finałowy to tylko dobry pretekst, aby przyjść i się spotkać. Muzyka łączy ludzi, zbliża serca, a słowa utworów pozostają w uczestnikach i widzach na długo.

 

Tym razem Pani Agnieszka zasiądzie w jury konkursu chórów gospel. A kim są pozostali wokalni sędziowie?

 

M.K: Pragniemy zrobić niespodziankę naszym uczestnikom, więc póki co pozostaje to naszą tajemnicą :)

 

Występ finałowy to ukoronowanie pracy trenerów i osób, które pod ich okiem szkoliły się pod względem wokalnym przygotowując na ten wielki dzień. Tym razem będziemy mogli na nim zobaczyć także zwycięski zespół! Czy będzie on mógł zaprezentować własny repertuar?

 

M.K: Oczywiście, że tak! Jak najbardziej zachęcamy zespoły do wykonywania swoich utworów jak i coverów. Posiadanie własnego repertuaru to już wyższa szkoła śpiewania – robi przede wszystkim wrażenie na odbiorcach i innych zespołach.


Jestem pewna, że po raz kolejny będziemy świadkami lawiny wzruszeń na widowni, a niesamowita atmosfera jaka panuje podczas występu uczestników wypełni całą salę. Czy i tym razem na scenie pojawią się także zagraniczni goście?

 

M.K: W tym roku, z okazji aż dwóch jubileuszy, zaprosiliśmy specjalnych zagranicznych gości, pod których okiem warsztatowicze nauczą się utworów, które później wykonają na scenie. Zaprosiliśmy naszego wieloletniego przyjaciela Pastora Dave Daniela, który towarzyszy naszym warsztatom prawie od początku. Do tego, wraz z członkiniami chóru, przybędzie z Wielkiej Brytanii Pastor Patrick George – niezwykle utalentowany chóralny mistrz, który również przygotuje chór warsztatowy.

 

W tym roku przypada XX-lecie chóru Gospel Joy. Czy z tej okazji przewidziano jakieś niespodzianki?

 

M.K: Tylko niespodzianki :) W sobotę 25 listopada Gospel Joy zaprasza wszystkich sympatyków chór jak i muzyki gospel na uroczysty koncert z okazji XX-lecia. Razem z zespołem wspominać będziemy jego początki, wrócimy do muzycznych gospelowych hitów z tamtego czasu i wystąpią dzieci przypominając nam, że czas płynie. Będzie zabawnie, wzruszająco i sentymentalnie – w końcu nie codziennie kończy się dwadzieścia lat :)

 

Pozostaje nam więc wszystkich zaprosić na tą wielką muzyczną ucztę! Przyznam, że ja corocznie z wielką niecierpliwością czekam na występ dzieci. Nie raz obserwowałam na widowni lawinę wzruszeń dumnych rodziców, kiedy widziały na scenie swoje małe pociechy. Radość dzieciaków ze śpiewania i zapał wkładany w występ sprawiają, że ta energia przenosi się także na publiczność i porywa ich serca zapraszając do wspólnej zabawy. To piękne przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci. Nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem.

 

M.K: Owszem, wzruszeń jest wiele. Niesamowite jest to, że ta energia, którą dzielą się warsztatowicze ze sceny, wraca do nich w postaci uśmiechów, oklasków, wzruszeń czy też interakcji w postaci tańczenia. To naprawdę zachęca do tego, aby wspólnie przepięknie spędzić czas, prawie jak w jednej wielkiej rodzinie. A wiadomo, że zdolny mamy naród.


Dziękuję za rozmowę i z niecierpliwością czekam na finał całego przedsięwzięcia jak zwykle życząc owocnej pracy :)

 

M.K: Dziękuję również i przyznam, że sama już nie mogę się doczekać. Jeszcze raz serdecznie zapraszam, bo to naprawdę owocny czas :)

 

Z Panią Małgorzatą Kossowską rozmawiała Agnieszka Damieszko-CharnockLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku?

Kocham Cię! Jak powiedzieć to dziecku?

To, że kochamy swoje dzieci jest oczywiste, prawda? Czasami tak oczywiste, że w codziennym zabieganiu nie mówimy im tego. Nie zawsze trzeba użyć wprost słowa "kocham”. Chwaląc i doceniając także wyrażamy miłość. Zobaczcie, jak mówić dzieciom, że je kochacie. więcej »
Jak sprawić, żeby moje dziecko ograniczyło spożycie przetworzonej żywności?

Jak sprawić, żeby moje dziecko ograniczyło spożycie przetworzonej żywności?

Skuteczne sposoby na ograniczenie spożycia żywności przetworzonej przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym. więcej »
12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada Pierwsza

12 Złotych Porad dla Zdrowego Uśmiechu Przyszłej Mamy - Porada Pierwsza

Nie odkładaj do jutra tego co masz zrobić dziś. Tak podpowiadają słowa piosenki, które uczą działania dzisiaj, teraz, od razu, gdy jest taka potrzeba. Dlaczego? więcej »
Koronki dla najmłodszych

Koronki dla najmłodszych

Koronkowe ubranka oraz dodatki dla dzieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Nie ma co się dziwić, gdyż jest to odmiana od standardowego asortymentu który znajdziemy w większości sieciówek. więcej »
Podróż do Krainy Oz

Podróż do Krainy Oz

Pamiętacie Dorotkę, ośmiolatkę z Kansas, która niespodziewanie znalazła się w krainie Oz? Pamiętacie jej pieska Toto i przyjaciół - Stracha na wróble, Blaszanego drwala i Lwa? Wszystkie wasze ulubione postaci powracają w nowym serialu stacji Boomerang, który będzie emitowany od 16 października. więcej »
22 filmy z okazji Dnia Nauczyciela

22 filmy z okazji Dnia Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela zebraliśmy specjalnie dla Was 22 sprawdzone filmy na temat nauczycieli i szkoły. Sprwdźcie, które już znacie! więcej »
My3 i debiutancki singiel "MAMMAJE"!

My3 i debiutancki singiel "MAMMAJE"!

Nowa grupa muzyczna, którą pokochają dzieci i młodzież w całej Polsce! Sprawdź debiutancki singiel „MAMMAJE”! więcej »
Mamo, zatrzymaj się na chwilę

Mamo, zatrzymaj się na chwilę

Zapracowana mama wstaje skoro świt i próbuje okrążyć kulę ziemską, zanim dzień się skończy. Jak to możliwe? Czy spija rano magiczny napój Panoramixa? Nie, dlatego prędzej czy później musi zwolnić. więcej »
Krówka Matylda zaprasza do wizyty w Mlecznej Krainie

Krówka Matylda zaprasza do wizyty w Mlecznej Krainie

Bajkowy świat jest bliżej niż myślisz! W sercu Zielonych Płuc Polski, w leśnej krainie przeżyjesz niezwykłe przygody z ulubioną maskotką najmłodszych mieszkańców grajewskiego grodu. więcej »
Nagrodzony na Kinie Dzieci VILLADS od 13 października w kinach!
Patronat CzasDzieci.pl

Nagrodzony na Kinie Dzieci VILLADS od 13 października w kinach!

Villads! Villads? Villads?! 6-letni bohater co chwilę słyszy swoje imię. Rodzice wciąż czegoś od niego chcą. Ustalają zasady i przerywają zabawę w najlepszym momencie. Czy tak będzie też w szkole?
więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Czas na Jesienne DIY

Z racji tego, że jesień już do nas zawitała, spróbujmy stworzyć jej podobiznę wykorzystując do tego celu jej wspaniałe dary! Do dzieła!  

Temat na czasie

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Mamo, zatrzymaj się na chwilę!

Zapracowana mama wstaje skoro świt i próbuje okrążyć kulę ziemską, zanim dzień się skończy. Jak to możliwe? Czy spija rano magiczny napój Panoramixa? Nie, dlatego prędzej czy później musi zwolnić.  

Musisz tam być!

Nela Mała Reporterka zaprasza!

Nela Mała Reporterka zaprasza!

Szukasz pomysłu na wspólny, rodzinny weekend, który zadowoli wszystkich domowników?  

Warto to zobaczyć!

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Zapraszamy na kolejne „Bałtyckie Spotkania Ilustratorów”. Tematem tegorocznej edycji będzie polska książka obrazkowa.  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Gry - Nasza Księgarnia Pamiętnik Zuzy Łobuzy Kapitan Nauka Doktor Misia Domowa Akademia Winx! Rodzinne wakacje EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017