Strefa rodzica » Artykuły » "Energia, którą dzielą się warsztatowicze ze sceny wraca do nich w postaci uśmiechów, oklasków i wzruszeń"

"Energia, którą dzielą się warsztatowicze ze sceny wraca do nich w postaci uśmiechów, oklasków i wzruszeń"powiększ

"Energia, którą dzielą się warsztatowicze ze sceny wraca do nich w postaci uśmiechów, oklasków i wzruszeń"

Wywiad z panią Małgorzatą Kossowską – koordynatorką Festiwalu Gospelownia.

 

Już niebawem konkurs chórów, który odbędzie się w ramach Pierwszej Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Gospelownia, z okazji XV-lecia Poznańskich Warsztatów Gospel oraz XX-lecia chóru Gospel Joy. Kto może wziąć w nim udział? Czy zgłaszać się mogą jedynie profesjonalne zespoły czy także grupy amatorskie?

 

M.K: Zachęcamy wszystkie chóry – czy to profesjonalne czy śpiewające przy różnych parafiach czy szkołach – do wzięcia udziału. Myślę, że spróbowanie swoich sił w takim konkursie, gdzie każdy może stanąć na równi z innymi, przyniesie wiele korzyści. Nowe inspiracje, pomysły, znajomości, kto wie – może nawet jakieś miejsce na podium!

 

Czy w konkursie mogą wziąć udział także chóry dziecięce?

 

M.K: Jak najbardziej. Każdy uczestnik – czy to duży czy mały, dorosły czy dziecko jest przez nas mile widziany.

 

Na co mogą liczyć liczyć uczestnicy konkursu ze strony jury?

 

M.K: Nasze jury bardzo chętnie podzieli się z uczestnikami swoimi odczuciami oraz radami dotyczącymi kierunku, jaki może obrać chór czy zespół, aby móc się dalej rozwijać. Będzie to okazja, aby dowiedzieć się czym chór się wyróżnił, jakie ma dobre strony, ale też usłyszy radę nad czym można popracować, aby poziom muzyczny był jeszcze wyższy.

 

Pamiętam, jak przeprowadzałam wywiad z Panią Agnieszka Górską-Tomaszewską. Powiedziała wtedy, że takie spróbowanie swoich sił na warsztatach może być weekendem, który zmieni życie. Zdecydowanie zgadzam się z jej słowami. Rytm, melodia i słowa tej muzyki wprawiają w dobry nastrój. To jak lek na całe zło i najpewniej ma siłę zbawczą dla wielu uczestników warsztatów, a podczas koncertu także na osoby zasiadające na widowni...

 

M.K: Jako wieloletnia wolontariuszka warsztatów muszę przyznać, że bardzo ciekawie obserwuje się reakcje ludzi w przeciągu tych dwóch dni. Krótkich, aczkolwiek bardzo intensywnych. Na początku Ci, którzy nie byli przekonani i przyszli, bo ich ktoś „zaciągnął siłą”, oswajają się z klimatem, muzyką, utworami, instruktorami. Pod koniec dnia, zmęczeni, acz szczęśliwi widzimy, że się podoba, bo te uśmiechy rozgrzewają nasze serca. Drugiego dnia wszyscy witają się ze sobą, jakby byli jedną wielką rodziną, a koncert finałowy to tylko dobry pretekst, aby przyjść i się spotkać. Muzyka łączy ludzi, zbliża serca, a słowa utworów pozostają w uczestnikach i widzach na długo.

 

Tym razem Pani Agnieszka zasiądzie w jury konkursu chórów gospel. A kim są pozostali wokalni sędziowie?

 

M.K: Pragniemy zrobić niespodziankę naszym uczestnikom, więc póki co pozostaje to naszą tajemnicą :)

 

Występ finałowy to ukoronowanie pracy trenerów i osób, które pod ich okiem szkoliły się pod względem wokalnym przygotowując na ten wielki dzień. Tym razem będziemy mogli na nim zobaczyć także zwycięski zespół! Czy będzie on mógł zaprezentować własny repertuar?

 

M.K: Oczywiście, że tak! Jak najbardziej zachęcamy zespoły do wykonywania swoich utworów jak i coverów. Posiadanie własnego repertuaru to już wyższa szkoła śpiewania – robi przede wszystkim wrażenie na odbiorcach i innych zespołach.


Jestem pewna, że po raz kolejny będziemy świadkami lawiny wzruszeń na widowni, a niesamowita atmosfera jaka panuje podczas występu uczestników wypełni całą salę. Czy i tym razem na scenie pojawią się także zagraniczni goście?

 

M.K: W tym roku, z okazji aż dwóch jubileuszy, zaprosiliśmy specjalnych zagranicznych gości, pod których okiem warsztatowicze nauczą się utworów, które później wykonają na scenie. Zaprosiliśmy naszego wieloletniego przyjaciela Pastora Dave Daniela, który towarzyszy naszym warsztatom prawie od początku. Do tego, wraz z członkiniami chóru, przybędzie z Wielkiej Brytanii Pastor Patrick George – niezwykle utalentowany chóralny mistrz, który również przygotuje chór warsztatowy.

 

W tym roku przypada XX-lecie chóru Gospel Joy. Czy z tej okazji przewidziano jakieś niespodzianki?

 

M.K: Tylko niespodzianki :) W sobotę 25 listopada Gospel Joy zaprasza wszystkich sympatyków chór jak i muzyki gospel na uroczysty koncert z okazji XX-lecia. Razem z zespołem wspominać będziemy jego początki, wrócimy do muzycznych gospelowych hitów z tamtego czasu i wystąpią dzieci przypominając nam, że czas płynie. Będzie zabawnie, wzruszająco i sentymentalnie – w końcu nie codziennie kończy się dwadzieścia lat :)

 

Pozostaje nam więc wszystkich zaprosić na tą wielką muzyczną ucztę! Przyznam, że ja corocznie z wielką niecierpliwością czekam na występ dzieci. Nie raz obserwowałam na widowni lawinę wzruszeń dumnych rodziców, kiedy widziały na scenie swoje małe pociechy. Radość dzieciaków ze śpiewania i zapał wkładany w występ sprawiają, że ta energia przenosi się także na publiczność i porywa ich serca zapraszając do wspólnej zabawy. To piękne przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci. Nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem.

 

M.K: Owszem, wzruszeń jest wiele. Niesamowite jest to, że ta energia, którą dzielą się warsztatowicze ze sceny, wraca do nich w postaci uśmiechów, oklasków, wzruszeń czy też interakcji w postaci tańczenia. To naprawdę zachęca do tego, aby wspólnie przepięknie spędzić czas, prawie jak w jednej wielkiej rodzinie. A wiadomo, że zdolny mamy naród.


Dziękuję za rozmowę i z niecierpliwością czekam na finał całego przedsięwzięcia jak zwykle życząc owocnej pracy :)

 

M.K: Dziękuję również i przyznam, że sama już nie mogę się doczekać. Jeszcze raz serdecznie zapraszam, bo to naprawdę owocny czas :)

 

Z Panią Małgorzatą Kossowską rozmawiała Agnieszka Damieszko-CharnockLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku,... więcej » x
Zobacz » Artykuły
10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

Co maluch powinien wiedzieć? Czego powinien się nauczyć? Można by wymieniać bez końca. Są jednak takie wartości, które sprawiają, że przyswajając je i potem startując w dorosłe życie będzie po prostu lepszym człowiekiem. więcej »
Królowa Śniegu
Patronat CzasDzieci.pl

Królowa Śniegu

Królowa śniegu to kolejna bajka w formie słuchowiska z serii Bajeczki Pioseneczki, która ukazuje się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Do pięknie ilustrowanej książeczki dołączona jest płyta CD z opowiadaniem i piosenkami. więcej »
Książę Czaruś - Już od 27 Lipca w Kinach!
Patronat CzasDzieci.pl

Książę Czaruś - Już od 27 Lipca w Kinach!

Dawno, dawno temu niegodziwa Królowa rzuciła urok na małego Księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawia, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca zakochuje się w nim i chce być jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna więcej »
12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia. więcej »
20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

Przedstawiamy Wan kolejną część naszej listy zabaw i gier, które warto wykorzystać kiedy dziecku się nudzi, a chwilowo nie mamy do dyspozycji zabawek czy dużej przestrzeni. Takie sytuacje zdarzają się wszędzie czy to w poczekalni, czy w drodze do kasy w supermarkecie czy tez podczas podróżowania. więcej »
"Język sztuki dla najnajmłodszych jest tak bardzo bogaty i ponadnarodowy, że nawet różne konteksty kulturowe nie są przeszkodą do budowania porozumienia"

"Język sztuki dla najnajmłodszych jest tak bardzo bogaty i ponadnarodowy, że nawet różne konteksty kulturowe nie są przeszkodą do budowania porozumienia"

Wywiad z Panią Barbara Małecką (dyrektorem artystycznym festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA) i Panią Alicją Morawską-Rubczak (kuratorką festiwalu SZTUKA SZUKA MALUCHA). więcej »
4 rady, jak pomóc dziecku rozwinąć jego wyjątkowy styl

4 rady, jak pomóc dziecku rozwinąć jego wyjątkowy styl

Wygląd i szeroko pojęta moda to świetne pole do wyrażania siebie. Oczywiście, nie chodzi o to, by uczyć dzieci, że to, w co się ubierają jest ważniejsze niż ich osobowość czy zachowanie. Określenie własnego stylu, jeśli chodzi o wygląd, może jednak być bardzo dobrym narzędziem do nauczenia się niezależności, indywidualności i tolerancji. więcej »
ABC dobrego wychowania z Rodziną Treflików
Patronat CzasDzieci.pl

ABC dobrego wychowania z Rodziną Treflików

Abc Dobrego Wychowania z Rodziną Treflików to piękne i mądre piosenki dla dzieci, które uczą jak zachowywać się w określonych sytuacjach. Rodzina Treflików uwielbia przekazywać te wartości słuchaczom poprzez błyskotliwe teksty Izabeli Budzyńskiej i muzykę skomponowaną przez Wojciecha Gęsickiego. więcej »
Dzieci na weselu - jak umilić im ten czas

Dzieci na weselu - jak umilić im ten czas

Przyjęcia weselne w głównej mierze dedykowane są dorosłym. Alkohol, menu, zabawy przygotowywane są w taki sposób, by dostarczały radości właśnie im. więcej »
30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu

30 pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu

Latem w mieście wcale nie trzeba się nudzić. Jest szereg aktywności, które mogą przemienić każdy dzień w niezwykłą przygodę. Trzeba tylko nieco wyobraźni, bo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu jest mnóstwo. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie. Liczba dzieci z nadwagą w ciągu ostatniej dekady wzrosła o 100 %.  

Temat na Czasie

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia.  
10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

10 wartości jakie powinnaś przekazać dziecku, aby wyrosło na superbohatera!

Co powinien wiedzieć i czym się kierować w życiu maluch, aby wyrósł na wartościowego i mądrego człowieka  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018