Warszawa

Nowa gra w EkoEksperymentarium - ubieramy ekochoinkę

Nowa gra w EkoEksperymentarium - ubieramy ekochoinkę

Prawie pół miliona uczniów z podstawówek i przedszkoli uczy się o klimacie z EkoEksperymentarium - portalem z bezpłatnymi grami, które pokazują jak dbać o środowisko na co dzień. Układając puzzle, rozwiązując zadania czy grając w memory dzieciaki uczą się jak oszczędzać energię, dbać o wodę i odpowiednio segregować odpady.

 

Teraz twórcy EkoEksperymentarium przygotowali nową grę, w której najmłodsi mogą sprawdzić jak samodzielnie stworzyć ekoozdoby na choinkę.

EkoEksperymentarium cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i nauczycieli, co bardzo cieszy, ale też pokazuje jak ważna i potrzebna jest teraz rzetelna wiedza o klimacie. Grudzień to czas, w którym zaczynamy odliczanie do Świąt, dlatego zaprojektowaliśmy grę z choinką “w roli głównej”. Chcemy pokazać dzieciakom, że nasze świętowanie może być przyjazne dla Planety. - mówi Rafał Kupiński z kolektywu Mamy Projekt. 

 

Zadaniem graczy jest ułożenie puzzli i ubranie wirtualnej choinki w ekoozdoby. W nagrodę otrzymują dostęp do filmików z instrukcjami jak własnoręcznie wykonać aniołki z papieru, bombki z szyszek czy masy solnej. 

 

EkoEksperymentarium to nowoczesny program edukacji klimatycznej wykorzystywany w szkołach i przedszkolach. Z gier można również korzystać w domu i grać z całą rodziną. EkoEksperymentarium jest dostępne bezpłatnie, bez podawania wrażliwych danych czy pobierania aplikacji. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ekoeksperymentarium.pl

 

Gra przygotowana przez ekspertów od edukacji podzielona jest na 6 pokoi zagadek (4 pomieszczenia w domu, ogród i wyprawa do lasu), a w każdym z nich gracze mają do wykonania kilka „eko misji”. Dzieciaki bawią się, jednocześnie chłonąc wiedzę o oszczędzaniu zasobów, śladzie węglowym czy retencji. 

 

Portal ma też drugą odsłonę - dedykowaną młodzieży. Na stronie znaleźć można interaktywne “lekcje” o internecie, śladzie węglowym, języku polskim czy energii. Tam również ekowiedza przekazywana jest w niesztampowy sposób: poprzez zabawne grafiki, filmy, memy czy gry.  

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć