Warszawa

Zakup wyprawki online? Można to zrobić w kilku prostych i szybkich kliknięciach

Zakup wyprawki online? Można to zrobić w kilku prostych i szybkich kliknięciach

Rok szkolny zbliża się już wielkimi krokami. Bieganie za wyprawką w ostatniej chwili pochłania sporo czasu, nerwów i wysiłku. By tego uniknąć, warto na spokojnie zamówić potrzebne artykuły szkolne w sklepie internetowym Empiku. Zobacz, czego potrzebuje Twoje dziecko, zamów wybrane produkty w kilku prostych krokach i nie martw się już więcej szkolną wyprawką.

 

Autor: Katarzyna Kowalewska

 

Plecak lub tornister i worek na buty sportowe – jak je wybrać?

 

Dziecko do szkoły potrzebuje przede wszystkim wygodnego plecaka na grubych regulowanych paskach, w którym wspólnie z rodzicami będzie mogło poukładać wszystkie potrzebne przedmioty – od książek i zeszytów po napój oraz drugie śniadanie.

 

Warto zwrócić uwagę, by plecak miał osobną kieszeń, w którą można włożyć kanapki i napój, tak, by te nie pobrudziły książek oraz zeszytów. Wiele tornistrów ma specjalne boczne kieszenie na butelkę czy termos, które zapewniają pionowe ułożenie pojemnika i chronią przed rozlaniem się napoju w razie niedokładnego zakręcenia pojemnika. Młodsze dzieci uwielbiają plecaki z postaciami z bajek, dla starszych sprawdzą się raczej spokojniejsze wzory.

 

Wygodna może się okazać także osobna kieszeń na strój sportowy, do której dziecko może włożyć koszulkę i spodenki. Buty na zmianę najlepiej trzymać w osobnym worku, które dziecko może trzymać osobno w ręku. Jeśli jednak nasza pociecha ma skłonność do zapominania i gubienia rzeczy, wtedy warto wybrać taki plecak czy tornister, w którym zmieszczą się również buty.

 

Piórnik, ale jaki?

 

Kolejnym ważnym produktem jest piórnik. U młodszych dzieci najlepiej sprawdzają się piórniki „rozkładane”, w których każdy długopis, wszystkie kredki i mazaki są włożone w osobne podtrzymujące gumki. Dzięki temu dziecko widzi wszystkie potrzebne przedmioty i może łatwo znaleźć ten, którego akurat potrzebuje. Dodatkową zaletą takich piórników jest to, że często są one dostępne wraz z wyposażeniem, dzięki czemu nie trzeba osobno kupować długopisów, ołówków, gumki, temperówki i tym podobnych akcesoriów. Wszystkie podstawowe przedmioty, których potrzebuje dziecko, znajdują się już w środku.

 

U starszych dzieci dobrze sprawdzają się piórniki z dwoma przegródkami, które pozwalają dziecku posegregować potrzebne przedmioty. W dużych piórnikach bez przegródek dzieciom czasami trudno odnaleźć gumkę, temperówkę czy linijkę, więc warto zastanowić się, czy taki rodzaj przechowywania na pewno sprawdzi się u naszej pociechy. Ostatnio popularnością cieszą się także piórniki wysuwane typu etui. U ich szczytu znajduje się zatrzask. Po jego otwarcie wszystkie akcesoria wysuwają się i można je łatwo wyciągnąć.

 

Co powinno się znaleźć w piórniku?

 

W piórniku nie może zabraknąć przynajmniej dwóch piszących długopisów, a najlepiej także – pióra, które pomaga wykształcić w dzieciach nawyk ładnego pisania. Obok piór stalówkowych, które wymagają wkładania atramentowych naboi, na rynku dostępne są także pióra kulkowe. Atrament można zmyć z pomocą specjalnego zmywacza do korektora (niektóre pióra kulkowe są zaopatrzone w taki zmywacz po przeciwnej stronie do główki wkładu).

 

Dziecko będzie potrzebowało także ołówka. Możemy kupić dziecku ołówek automatyczny, którego nie trzeba temperować, ale którego wkład stosunkowo łatwo połamać (za mocno przyciskając lub upuszczając obudowę).

 

Jeśli decydujemy się na tradycyjny ołówek, pamiętajmy by wybrać taki, który nie będzie ani za twardy, ani za miękki (najlepiej o oznaczeniu HB, dzięki temu będzie on względnie trwały, ale też łatwy do zmazania). Dziecko powinno mieć wtedy także temperówkę, by w razie potrzeby naostrzyć grafitową końcówkę. Wielu nauczycieli bezwzględnie wymaga także gumek do ścierania. Część ołówków ma wbudowaną gumkę, ale te stosunkowo szybko się kończą i nie zawsze dokładnie ścierają większe partie napisów. Z tego powodu i tak warto kupić dziecku osobną gumkę. Na rynku oprócz klasycznych kształtów dostępne są także kwiatki, samochody i wiele innych.

 

Dzieciom potrzebne są także kredki, mazaki, cienkopisy, a opcjonalnie również zakreślacze. Możemy włożyć po kilka sztuk do piórnika lub włożyć całe zestawy kolorów wraz z opakowaniem do plecaka.

 

Co jeszcze powinno znaleźć się w piórniku? Nożyczki (pamiętajmy, że dla dzieci leworęcznych produkowane są specjalne, wygodniejsze modele), klej w sztyfcie oraz linijka, a czasem także ekierka (tę warto zabezpieczyć, ponieważ rogi bardzo łatwo się ścierają lub łamią, jeśli ta pomoc matematyczne jest niedbale przechowywana). Na zajęciach matematyki wkrótce przydatne mogą się okazać także cyrkiel oraz kątomierz, ale nie są to zakupy pierwszej potrzeby.

 

 

Co jeszcze włożyć do plecaka?

 

W plecaku nie może oczywiście zabraknąć zeszytów, w linie do przedmiotów humanistycznych i w kratkę do przedmiotów ścisłych. Stosunkowo często zdarza się jednak, że zeszyt w linie jest wymagany tylko do języka polskiego, a wszyscy pozostali nauczyciele preferują zeszyty w kratkę, które są łatwiejsze w prowadzeniu (kratki pomagają w sporządzaniu tabel i rysunków).

 

Młodsze dzieci potrzebują zeszytu w tak zwane trzy linie (czyli gęstsze, ułatwiające czytelne pisanie), a starsze – w dwie linie (trudniejsze w ładnym prowadzeniu). Do każdego przedmiotu potrzebny jest dziecku osobny zeszyt.

 

Dodatkowo przyda mu się też tak zwany brudnopis, czyli osobny zeszyt na notatki i szkice pierwszych wypracowań. Wielu nauczycieli prosi także, by uczniowie prowadzili osobny zeszyt na uwagi o sprawowaniu oraz usprawiedliwienia. Z reguły wystarcza wtedy zeszyt 16-stronicowy. Im ważniejszy i częściej odbywający się przedmiot, w tym grubszy zeszyt warto zainwestować. Do matematyki na przykład przydadzą się zeszyty 64- lub 80-kartkowe. Nie zapomnijmy, że jeśli nasze dziecko ma zajęcia muzyki, koniecznie potrzebuje zeszytu w pięciolinie. Na lekcjach wymagany jest czasem także flet.

 

Wielu nauczycieli prosi dzieci o to, by przyniosły kartki na ksero (czasami na początku roku zbierana jest na to składka i wtedy gospodarz klasy zakupuje potrzebną ilość papieru). Dzieciom potrzebna jest także osobna teczka na sprawdziany oraz kartkówki i osobna teczka na prace plastyczne.

 

Akcesoria potrzebne na zajęcia plastyki

 

Na początku roku dzieci często są proszone o przyniesienie akcesoriów potrzebnych do wykonywania prac plastycznych. Na liście najczęściej znajdują się wtedy:

 

  • blok rysunkowy w formacie A4, biały i kolorowy
  • blok techniczny w formacie A4, biały i kolorowy
  • farby plakatowe lub akwarelowe, warto zdecydować się na zestaw 12 kolorów i nie zapomnieć o pędzlach różnej grubości
  • pojemnik na wodę (najlepiej taki z zakryciem)
  • kredki świecowe, woskowe bądź pastelowe (te pierwsze są obowiązkowe, reszta najczęściej opcjonalna)
  • plastelina, warto zdecydować się na zestaw 12 kolorów
  • bibuła lub krepina w różnych kolorach
  • teczka na gumkę do przechowywania prac

 

Podsumowanie

 

Z zakupem akcesoriów plastycznych możemy się wstrzymać. W zeszyty, piórnik wraz z zaopatrzeniem warto zapatrzyć się wcześniej, ponieważ dziecko będzie ich potrzebowało już od pierwszego dnia zajęć. Wiadomo, że dziecko prędzej czy później będzie musiało przynieść farbki, pędzle, pojemnik na wodę, plastelinę oraz bloki kartek, dlatego wygodnie jest je zakupić razem z przedmiotami pierwszej potrzeby. Sporządzona na czas wyprawka to komfort zarówno dla nas, jak i dla dziecka. A także gwarancja produktów dobrej jakości i wyboru spośród pełnej palety produktów. Wszystkie omówione produkty znajdziesz w specjalnej zakładce na empik.com Back To School https://www.empik.com/back-to-school.

 

 

 

Advertisement

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć