Warszawa

5 zasad, o których warto pamiętać, dobierając koc polarowy dla dziecka

5 zasad, o których warto pamiętać, dobierając koc polarowy dla dziecka

Kocyk dla dziecka to nie byle jaki kocyk. Musi być jednocześnie lekki, miękki, ciepły, bezpieczny, no i ładny. Nie od dziś wiadomo, że dla dzieci najlepsze są koce z polaru. Sprawdziliśmy, czym się kierować przy ich wyborze.

 

Jakość wykonania
Dla dziecka powinno się kupować wszystko, co najlepsze. Nie jest to przesąd ani przesada. Delikatna skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego kocyk powinien być wykonany z naturalnej tkaniny. Im mniej poliestru, tym lepiej. Ponadto, równie ważna jak tkanina, jest jakość szycia i wykończenia. Na kocyku nie może być żadnych twardych ani ostrych kantów, źle wykończonych szwów, wystających nitek itp. Te wszystkie niuanse, na które dorosła osoba może przymknąć oko, w przypadku małego dziecka nie podlegają żadnym kompromisom.

 

Rozmiar, czyli duże i małe kocyki
Bardzo popularny pogląd, że dziecku najlepiej kupować „na wyrost” nie ma zastosowania w przypadku kocyków. To, co będzie dobre dla dwulatka, nie sprawdzi się w przypadku noworodka. Najmniejsze kocyki, jakie są dostępne na rynku, to te w rozmiarze 65x75 cm. Doskonale sprawdzają się na pierwsze tygodnie życia dziecka. Nieco większe, w rozmiarze 75x100 cm lub 85x100 cm będą doskonale służyły nawet kilka lat. Z biegiem czasu kocyka używamy raczej do okrywania dziecka niż do zawijania. Metrowy kocyk z powodzeniem okryje nawet dwulatka. Później trzeba pomyśleć o nieco większym kocyku, pod którym nawet czterolatek będzie się czuł swobodnie - mówi Jowita Łabys, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany.

 

 

Szmaragdowe love, czyli kolor ma znaczenie
Małemu dziecku tylko pozornie jest obojętne, pod jakim kocykiem śpi. Już przed pierwszymi urodzinami dziecko potrafi określić, co mu się podoba, a co nie, choć nie do końca umie to zakomunikować. Dlatego na rodziców spada obowiązek wyboru kocyka, który poza doskonałą jakością będzie mógł poszczycić się niebanalną urodą. Tradycyjnie dziewczynkom kupuje się kocyki różowe, a chłopcom niebieskie. Jednak tradycje warto przełamywać, sięgając po nowoczesne rozwiązania. Szmaragdowe love to kolor, który na pewno mocno namiesza w nadchodzącym sezonie. Głęboka ciemna zieleń, o szlachetnym odcieniu drogiego kamienia sprawdzi się zarówno w przypadku kocyków dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

 

Zobacz: Dlaczego warto korzystać z dekoratora wnętrz?

 

Ile kocyków potrzebuje dziecko?
Chociaż przywykło się mówić, że dziecko potrzebuje kocyk, tak naprawdę potrzebuje ich kilka. Przede wszystkim kocyk nie jest okryciem tak uniwersalnym, jak mogłoby się wydawać. Cienki letni kocyk będzie kompletnie nieprzydatny zimą i odwrotnie – pod grubym zimowym kocem w okresie letnim dziecko będzie się przegrzewać. Dlatego dwa kocyki to absolutnie minimum. Tak naprawdę dobrze mieć ich więcej choćby dlatego, że dzieci często je brudzą. Doświadczone mamy kupują kilka kocyków: do wózka, do łóżeczka, do samochodu i do zabawy, bowiem dzieci, już od pierwszego roku życia uwielbiają się bawić kocykami.

 

 

Cena a jakość

Wbrew pozorom cena i jakość nie zawsze idą w parze. Wygórowana cena to pułapka na tych, którzy skłonni są płacić za wysoką jakość i uważają, że to właśnie cena jest jej wyznacznikiem. Niestety odwrotnie to nie działa. Niska cena rzadko oznacza towar naprawdę dobrej jakości. Dobrym rozwiązaniem jest celowanie w średni przedział cenowy. Koce polarowe dla dzieci w sieci salonów Eurofirany to doskonały przykład wysokiej jakości za niewygórowaną cenę. Uwagę zwraca niebanalne wzornictwo i niezwykła miękkość polarowej tkaniny.

 

Eurofirany to wyspecjalizowana sieć salonów oferująca wysokiej klasy tkaniny i tekstylia użytkowe, a także szycie na wymiar firan, zasłon i rolet. Oferuje fachowe doradztwo i pomoc własnych dekoratorów i krawców. Sprzedaż prowadzona jest w czynnym całą dobę sklepie internetowym oraz kilkudziesięciu salonach stacjonarnych. W większości z nich, a także w sklepie online można płacić w ratach za dokonane zakupy.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć