Strefa rodzica » Artykuły » Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?powiększ

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Mądrzy rodzice wiedzą, że w dzisiejszych czasach warto inwestować w zabawki, które mają pozytywny wpływ na rozwój ich pociechy. To zabawki, które nie tylko ładnie wyglądają, ale również rozwijają kreatywność dziecka, jego zmysły, sprzyjają poznawaniu świata i kształtują różne umiejętności (np. logiczne myślenie). Bo mały człowiek najlepiej uczy się… przez zabawę!


Zabawki interaktywne – czyli jakie?


Edukacyjne, najczęściej elektroniczne. Ich zadaniem jest zaangażowanie i skupienie uwagi malucha na danej czynności. Dzięki temu zabawka wpływa na konkretny aspekt rozwoju dziecka – w zależności od swoich funkcji, uczy najmłodszych czegoś innego. Jak sama nazwa wskazuje – wchodzi z dzieckiem w „interakcję”.


Zalety zabawek interaktywnych


Zabawki interaktywne mają szereg zalet. Oto powody, dla których warto w nie zainwestować:

  • rozwijają kreatywne myślenie,
  • wspierają funkcje poznawcze,
  • pozytywnie wpływają na ogólny rozwój dziecka – zarówno psychiczny, jak i fizyczny,
  • uczą koncentracji i skupienia,
  • podsycają ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy,
  • są nowoczesne, często zaawansowane technologicznie,
  • są atrakcyjne wizualnie – dostosowane do gustu najmłodszych,
  • podczas zabawy dziecko jest cały czas zaangażowane, nie nudzi się, a rodzic zyskuje chwilę dla siebie :).

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki interaktywne?


Kupując dany produkt, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, czy dana zabawka jest dostosowana do wieku naszego dziecka. Jeśli kupimy gadżet niedopasowany, maluch nie będzie go rozumiał, a starszak szybko się znudzi. Po drugie, przed zakupem warto sprawdzić, jaki dźwięk wydaje zabawka – niektóre z nich mogą być zbyt intensywne dla delikatnego i wrażliwego słuchu dziecka, dlatego warto wcześniej zwrócić uwagę na ten parametr. Po trzecie i najważniejsze – koniecznie upewnijcie się, czy produkt jest bezpieczny dla dziecka i posiada wszelkie atesty użytkowania. Zabawka musi być skontruowana w sposób bezpieczny i wyłącznie z nieszkodliwych materiałów wysokiej jakości.

 

Przykładem zabawki, która spełnia powyższe kryteria, jest interaktywny robot edukacyjny „Movi Mistrz Zabawy” od Fisher-Price. Ten sympatyczny towarzysz malucha ma do zaoferowania aż 3 tryby zabawy i 6 wspaniałych gier. Wesoły Movi zadaje pytania rozwijające umiejętności myślenia i rozwiązywania problemów, uczy dzieci wykonywania poleceń oraz przestrzegania instrukcji w ramach zabawy, a to nie wszystko! Edukacyjny robocik tańczy i wykonuje niesamowite ruchy na parkiecie, zapraszając maluchy do aktywnych ćwiczeń, wspomagając przy tym rozwój zdolności motorycznych dziecka. Wesołe piosenki, wypowiedzi i dźwięki angażują do działania... i doskonałej zabawy!

 

 

 

 

Dowiedz się więcej: https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/289818/s/fisher-price-movi-mistrz-zabawy-robot-zabawka-interaktywna/

Advertisement


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jak efektywnie mówić "Nie" do dziecka? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak efektywnie mówić "Nie" do dziecka?

Jak efektywnie mówić "Nie" do dziecka?

Dzieci są uparte, każdy rodzic to dobrze wie. Maluchy doskonale wiedzą jak owinąć sobie rodzica wokół palca starając się przeforsować swoje racje. Mówienie "Nie" zatem nie zawsze skutkuje. Dlaczego tak się dzieje? więcej »
25 porad jak wychować mądre i kreatywne dziecko

25 porad jak wychować mądre i kreatywne dziecko

Często mówi się, że dzieci chłoną wiedzę niczym ?gąbka?. Okres ich dorastania więc jest szczególnie ważnych etapem dla ich rozwoju intelektualnego. To z jakim efektem to się wydarzy w dużej mierze zależy od rodziców. więcej »
Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

U dzieci najczęściej pojawiają się katar i kaszel, które choć nie zawsze zwiastują poważne choroby, potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Powody do niepokoju budzi jednak zwłaszcza kaszel, zarówno ten suchy jak i mokry. więcej »
13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

Wychowywanie silnych psychicznie dzieci, które są przygotowane do podejmowania wyzwań w realnym świecie, wymaga od rodziców unikania niektórych zachowań, podpowiada psychoterapeutka i autorka książek. więcej »
Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Dzieci do 5 lat
Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej we wszystkich czynnościach i zadaniach. więcej »
Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Już niewielka zmiana codziennych przyzwyczajeń może uchronić dziecko przed otyłością i chorobami cywilizacyjnymi. więcej »
Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przeczytajcie historie Oli, jej mama poprosiła o pomoc specjalistów. więcej »
"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" to wzruszająca opowieść o spotkaniach, które zmieniają nas na zawsze. Stworzyła ją Ursula Dubosarsky uznawana za jedną z czołowych australijskich autorek dla dzieci i młodzieży... więcej »
Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!
Patronat CzasDzieci.pl

Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!

Mniej niż 40% dorosłych Polaków czyta zaledwie jedną książkę rocznie. To dwa razy mniej niż w Czechach. Akcja "Książka na receptę. Recepta na sukces", to pierwszy krok w stronę zaangażowania neonatologów i pediatrów w popularyzację czytania. więcej »
Pierwsze podróże małego dziecka

Pierwsze podróże małego dziecka

Gdy w życiu młodych osób pojawia się niemowlę często wydaje im się, że z niektórych czynności, które dotychczas sprawiały im przyjemność trzeba będzie zrezygnować. więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019