Strefa rodzica » Artykuły » Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?

Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?powiększ

Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?

W jakim wieku dziecko może zacząć naukę jazdy na snowboardzie? Są dwie szkoły – jedna głosi, że już malutkie, nawet 3-4-letnie dziecko może próbować jazdy na desce, a druga szkoła głosi, że dla maluchów bardziej odpowiednie są narty, a deska dopiero od 8-10 lat.

 

Dlaczego zatem jest tak wysoko postawiony próg wieku? Niestety, do jazdy na snowbaordzie jest potrzebna siła, większa niż do jazdy na nartach. Deskę trzeba opanować, poderwać ją czasem ciężarem całego ciała – a dzieci poniżej 9 lat rzadko mają tyle siły. Oczywiście 8-9 latki mogą zacząć próbować, ale zwykle ten sport polecany jest dla dzieci o większej masie, mocniejszej budowie. Kruchy, niski 8-latek może mieć jeszcze trudności w nauce jazdy. Dlatego rzadko na rynku znaleźć można obozy snowboardowe dla dzieci. Są organizowane raczej dla nastolatków.

 

Nie mniej jednak zdarzają się oferty obozów snowboardowych dla dzieci młodszych – w Polsce i za granicą. Są też organizowane w formie obozów rodzinnych (na przykład w Alpach).Obóz snowboardowy dla dzieci od lat dziesięciu jest świetną ofertą i dopasowaną wiekowo. Taka „młodsza młodzież” bez problemu już radzi sobie z deską, szybko robi postępy, zwłaszcza wtedy, gdy już ma za sobą naukę na nartach. Obycie ze stokami, zasadami panującymi na trasach narciarskich oraz wyczucie terenu do jazdy – to wszystko z nauki narciarstwa przydaje się dziecku zaczynającemu przygodę ze snowboardem.

 

Obóz snowboardowy dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem, ale należy się upewnić, że grupa na stoku będzie złożona wyłącznie z dzieci w podobnym wieku i że nie będzie liczniejsza niż około 10 uczestników na jednego instruktora.

 

Snowboard jest dość wymagającym i kontuzyjnym sportem. Na początku na obozach snowboardowych dla dzieci zdarzają się często urazy nadgarstków, gdyż dziecko upadając, podpiera się rękami – dlatego zalecamy dokupienie dziecku ochraniaczy na nadgarstki. Częste są urazy i siniaki na kolanach (polecamy koniecznie ochraniacze na kolana dla wszystkich początkujących). Powodzeniem też cieszą się specjalne spodnie i bielizna z grubszą warstwą na pośladkach – upadek do tyłu bowiem też może być bolesny. Tyle o trudnych początkach. Potem zazwyczaj jest przyjemniej i lepiej, a kontuzje nie są już tak częste. Dopiero jazda wyczynowa wymaga specjalnych kamizelek ochronnych na plecy – tzw. żółwi. Jeśli ktoś jeździ już z dużą prędkością i skacze na desce – koniecznie powinien mieć nie tylko kask, ale także „żółwia” na plecach. Koniecznie też należy wówczas skorzystać z rad dobrego instruktora, nauczyć się upadać i unikać najczęstszych błędów i wypadków.

 

Podsumowując – obozy snowboardowe dla dzieci są polecane dla uczestników od 8 lat wzwyż. W małych grupach i zbliżonym poziomie uczestników. Wówczas snowboard jest jak najbardziej odpowiedni dla dzieci – jest to świetny sport na świeżym powietrzu, angażujący wszystkie partie mięśni, dający dużo radości i satysfakcji.

 

Autorem artykułu jest organizator obozów dla dzieci i młodzieży Kogis Portal Turystyki Dziecięcej.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Marry Poppins powraca - muzyka filmowa więcej » x
Zobacz » Artykuły
Marry Poppins powraca - muzyka filmowa

Marry Poppins powraca - muzyka filmowa

Disneyowski sequel ?Mary Poppins powraca? to musicalowa podróż przedstawiająca magiczne przygody najsłynniejszej niani na świecie! więcej »
Bajki czytane - Nowy album dla najmłodszych

Bajki czytane - Nowy album dla najmłodszych

Klasyki bajek w postaci opowieści audio! Przejdź się wspólnie na spacer z Czerwonym Kapturkiem do babci, popływaj w morzu z Małą Syrenką, zatańcz walca z Piękna i Bestią! więcej »
Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra
Patronat CzasDzieci.pl

Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra

W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie podaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami... więcej »
Zamiast sałaty jedz zimą kiełki

Zamiast sałaty jedz zimą kiełki

Skończyły się już zielone liście z grządki... Kto nie ma ochoty na pryskane produkty z uprawy hydroponicznej, które są zimą sprzedawane z mylną nazwą "sałata", temu można polecić kiełki. Ich przewaga nad innymi warzywami polega na tym, że można je uprawiać przez cały rok. więcej »
Świnka Peppa i Wielka Niespodzianka. Udane urodziny Peppy
Patronat CzasDzieci.pl

Świnka Peppa i Wielka Niespodzianka. Udane urodziny Peppy

W Operze Śląskiej w Bytomiu po raz pierwszy w Polsce odbył się spektakl Świnka Peppa i Wielka Niespodzianka. Zgromadzone na widowni dzieci przeniosły się w świat dobrze znany z popularnej kreskówki. więcej »
Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Będziesz mieć możliwość podziwiania historii dinozaurów, które żyły nawet ponad 200 milionów lat temu, m.in. podczas wędrówki kontynentów. Podczas show poznamy stworzenia żyjące głównie w epoce triasu i epoce jurajskiej. więcej »
Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC

Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC

Urząd Transportu Kolejowego wprowadza akcję "Kolejowe ABC". Towarzyszy jej szereg działań, mających na celu uświadomienie dzieci o zagrożeniach i nauczenia ich bezpiecznych zachowań. więcej »
Ubezpieczenia ważne także dla dzieci

Ubezpieczenia ważne także dla dzieci

W nasze życie na stałe wpisane jest ryzyko. A ponieważ na wiele sytuacji nie mamy wpływu i nie możemy się uchronić przed zdarzeniami. więcej »
Psiechadzka - rodzinna gra planszowa o psio-ludzkiej przyjaźni

Psiechadzka - rodzinna gra planszowa o psio-ludzkiej przyjaźni

Gra zabierze Cię na pełen przygód spacer z psim przyjacielem. W pudełku znajdziesz dwie plansze: SPACER Z PSEM i SPACER Z CZŁOWIEKIEM... więcej »
Wcześniaki - mali wielcy bohaterowie!

Wcześniaki - mali wielcy bohaterowie!

Narodziny dziecka to powód do radości dla całej rodziny. Szczególnej troski od swoich najbliższych wymagają maleństwa urodzone po 22. tygodniu życia. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Wideorecenzja na Czasie

Niemożliwi detektywi

Niemożliwi detektywi

Wszystkich fanów detektywistycznych historii zapraszamy do obejrzenia naszej nowej wideorecenzji!  

W domu z dzieckiem

Boże Narodzenie1 Prezenty1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018