Strefa rodzica » Artykuły » Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?

Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?powiększ

Czy snowboard jest odpowiedni dla dzieci?

W jakim wieku dziecko może zacząć naukę jazdy na snowboardzie? Są dwie szkoły – jedna głosi, że już malutkie, nawet 3-4-letnie dziecko może próbować jazdy na desce, a druga szkoła głosi, że dla maluchów bardziej odpowiednie są narty, a deska dopiero od 8-10 lat.

 

Dlaczego zatem jest tak wysoko postawiony próg wieku? Niestety, do jazdy na snowbaordzie jest potrzebna siła, większa niż do jazdy na nartach. Deskę trzeba opanować, poderwać ją czasem ciężarem całego ciała – a dzieci poniżej 9 lat rzadko mają tyle siły. Oczywiście 8-9 latki mogą zacząć próbować, ale zwykle ten sport polecany jest dla dzieci o większej masie, mocniejszej budowie. Kruchy, niski 8-latek może mieć jeszcze trudności w nauce jazdy. Dlatego rzadko na rynku znaleźć można obozy snowboardowe dla dzieci. Są organizowane raczej dla nastolatków.

 

Nie mniej jednak zdarzają się oferty obozów snowboardowych dla dzieci młodszych – w Polsce i za granicą. Są też organizowane w formie obozów rodzinnych (na przykład w Alpach).Obóz snowboardowy dla dzieci od lat dziesięciu jest świetną ofertą i dopasowaną wiekowo. Taka „młodsza młodzież” bez problemu już radzi sobie z deską, szybko robi postępy, zwłaszcza wtedy, gdy już ma za sobą naukę na nartach. Obycie ze stokami, zasadami panującymi na trasach narciarskich oraz wyczucie terenu do jazdy – to wszystko z nauki narciarstwa przydaje się dziecku zaczynającemu przygodę ze snowboardem.

 

Obóz snowboardowy dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem, ale należy się upewnić, że grupa na stoku będzie złożona wyłącznie z dzieci w podobnym wieku i że nie będzie liczniejsza niż około 10 uczestników na jednego instruktora.

 

Snowboard jest dość wymagającym i kontuzyjnym sportem. Na początku na obozach snowboardowych dla dzieci zdarzają się często urazy nadgarstków, gdyż dziecko upadając, podpiera się rękami – dlatego zalecamy dokupienie dziecku ochraniaczy na nadgarstki. Częste są urazy i siniaki na kolanach (polecamy koniecznie ochraniacze na kolana dla wszystkich początkujących). Powodzeniem też cieszą się specjalne spodnie i bielizna z grubszą warstwą na pośladkach – upadek do tyłu bowiem też może być bolesny. Tyle o trudnych początkach. Potem zazwyczaj jest przyjemniej i lepiej, a kontuzje nie są już tak częste. Dopiero jazda wyczynowa wymaga specjalnych kamizelek ochronnych na plecy – tzw. żółwi. Jeśli ktoś jeździ już z dużą prędkością i skacze na desce – koniecznie powinien mieć nie tylko kask, ale także „żółwia” na plecach. Koniecznie też należy wówczas skorzystać z rad dobrego instruktora, nauczyć się upadać i unikać najczęstszych błędów i wypadków.

 

Podsumowując – obozy snowboardowe dla dzieci są polecane dla uczestników od 8 lat wzwyż. W małych grupach i zbliżonym poziomie uczestników. Wówczas snowboard jest jak najbardziej odpowiedni dla dzieci – jest to świetny sport na świeżym powietrzu, angażujący wszystkie partie mięśni, dający dużo radości i satysfakcji.

 

Autorem artykułu jest organizator obozów dla dzieci i młodzieży Kogis Portal Turystyki Dziecięcej.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

U dzieci najczęściej pojawiają się katar i kaszel, które choć nie zawsze zwiastują poważne choroby, potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Powody do niepokoju budzi jednak zwłaszcza kaszel, zarówno ten suchy jak i mokry. więcej »
13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

Wychowywanie silnych psychicznie dzieci, które są przygotowane do podejmowania wyzwań w realnym świecie, wymaga od rodziców unikania niektórych zachowań, podpowiada psychoterapeutka i autorka książek. więcej »
Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Dzieci do 5 lat
Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej we wszystkich czynnościach i zadaniach. więcej »
Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Już niewielka zmiana codziennych przyzwyczajeń może uchronić dziecko przed otyłością i chorobami cywilizacyjnymi. więcej »
Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przeczytajcie historie Oli, jej mama poprosiła o pomoc specjalistów. więcej »
"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" to wzruszająca opowieść o spotkaniach, które zmieniają nas na zawsze. Stworzyła ją Ursula Dubosarsky uznawana za jedną z czołowych australijskich autorek dla dzieci i młodzieży... więcej »
Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!
Patronat CzasDzieci.pl

Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!

Mniej niż 40% dorosłych Polaków czyta zaledwie jedną książkę rocznie. To dwa razy mniej niż w Czechach. Akcja "Książka na receptę. Recepta na sukces", to pierwszy krok w stronę zaangażowania neonatologów i pediatrów w popularyzację czytania. więcej »
Pierwsze podróże małego dziecka

Pierwsze podróże małego dziecka

Gdy w życiu młodych osób pojawia się niemowlę często wydaje im się, że z niektórych czynności, które dotychczas sprawiały im przyjemność trzeba będzie zrezygnować. więcej »
15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

Jeśli chcecie sprawić bliskiej osobie niespodziankę z okazji Walentynek, zobaczcie nasze propozycje. więcej »
Książki na Czasie - Styczeń

Książki na Czasie - Styczeń

Styczeń to czas, kiedy z nadzieją wchodzimy w nowy rok, snujemy plany na przyszłość i cieszymy się z pełni zimy (szczególnie jeśli mamy ferie).
Na styczniowe poranki, popołudnia i wieczory wydawcy przygotowali nam publikacje odpowiednie dla czytelników w każdym wieku, skrzące się od emocji, pełne ciekawych informacji oraz dobrej zabawy. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Ferie na Czasie

Jeśli zarówno Wy, jak i dzieciaki macie ochotę na solidną dawkę śmiechu, a także wzruszające opowieści o przyjaźni, nie przegapcie nowych propozycji Multikina.  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Weekend na Czasie

Podróżniczy weekend 23-24 lutego 2019

Podróżniczy weekend 23-24 lutego 2019

Halo podróżnicy mali i duzi! Ten weekend zapowiada się bardzo ciekawie.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019