Strefa rodzica » Artykuły » Edukacja przez zabawę. Dlaczego jest tak ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka?

Edukacja przez zabawę. Dlaczego jest tak ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka?

Dziecko poznaje świat od pierwszych chwil życia – to od dorosłych zależy, jak rozwojowy dla niego będzie kontakt z otoczeniem. Zabawa z małym człowiekiem to dla rodziców nie lada wyzwanie, dlatego warto podejść do niej mądrze i kreatywnie.

 

 

Przedszkolaki traktują swoje zabawy bardzo poważnie. Szybko się uczą i opanowują nowe czynności. Nie wystarczy im już tylko plastikowy samochód czy lalka, chcą pokazać światu swoje kreatywne podejście do wykonywanych zadań. Z zabaw stawiają na te, w których mogą się wykazać: puzzle, książki do malowania, uwielbiają słuchać opowieści dorosłych i zadawać im pytania - każdy rodzic wie, że na niektóre pytania dzieciaków wcale nie tak łatwo znaleźć odpowiedź! :)

 

Po co właściwie maluchom zabawa i dlaczego pełni tak ważną rolę w ich rozwoju?

 

  • Zabawa wspiera rozwój intelektualny dziecka. Dzięki temu, że przedszkolak rysuje, układa puzzle itp., w przyszłości, gdy zostanie małym uczniem, łatwiej i efektywniej będzie przyswajał wiedzę. To właśnie przez zabawę dziecko poznaje świat, który je otacza. Na pewno zauważyliście, że dzieciaki to mali naukowcy - by nauczyć się, muszą sprawdzić, dotknąć, posmakować, poczuć, doświadczyć.
  • Zabawa rozwija kreatywność. Przedszkolaki, którym pozwala się na spontaniczne aktywność w formie zabawy, nabywają umiejętność nieszablonowego myślenia, potrafią znaleźć niestandardowe rozwiązania problemu i wykorzystywać swoją wyobraźnię do codziennych zadań.
  • Zabawa kształtuje umiejętności społeczne. Tak samo jak dorośli, dzieciaki tworzą swoje małe "społeczności" (np. w przedszkolu). W przeciwieństwie do dorosłych nie muszą pracować, ale współdziałają ze sobą właśnie przez zabawę. Dzięki temu nabywają umiejętności budowania relacji, działania w grupie, dzielenia się oraz obserwują zachowania oraz reakcje innych, a także uczą się przyjmowania ról społecznych.
  • Zabawa wspiera rozwój emocjonalny. Dzięki zabawie (zwłaszcza w grupie) maluchy mają szansę zaobserwować, w jaki sposób odczuwają i okazują emocje inni ludzie. Uczą się empatii, nazywania emocji i reagowania na nie. To niezwykle ważna umiejętność w dorosłym życiu! 

 

Jedną z zabaw, którą dzieciaki uwielbiają, jest układania puzzli. Puzzle efektywnie rozwijają umysł, uczą logicznego myślenia, mają duży wpływ na czytanie ze zrozumieniem, rozwijają zdolności matematyczne, uczą cierpliwości, a także wpływają na prawidłowy rozwój motoryki małej.

 

Mając na uwadze powyższe aspekty, firma pepito.pl pragnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci oraz ich rodziców i stworzyć wyjątkowe materiały do zabawy: Kosmiczne puzzle wraz z książką!

 

Celem projektu jest wydanie niepowtarzalnych puzzli i książeczki dla dzieci o Układzie Słonecznym. 


 

Co w nich takiego niepowtarzalnego?

 

Dziecko, układając je, poznaje kolejność planet od Słońca oraz ich charakterystyczne cechy. 

 

  • Kosmiczne puzzle obrazują tę kolejność w najbardziej namacalny sposób - to jedyne tego typu puzzle na rynku!
  • Są to puzzle podłogowe w formacie XXL. Po ułożeniu puzzle mają ponad metr długości! 
  • Po ułożeniu mogą stanowić wspaniałą ozdobę dziecięcego pokoju, a praca nad nimi wspiera koncentrację, zdolności manualne, bawi i uczy!
  • Puzzle kierowane są głównie do starszych przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych.
  • Mogą stanowić ciekawy materiał dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego do pracy z grupą dzieci.

 

 

Aby projekt mógł zostać w pełni zrealizowany, została uruchomiona akcja crowdfundingową, w której możecie nas wesprzeć małą "cegiełką". Wtedy puzzle będą miały szansę powędrować właśnie do Waszych dzieci!

 

Uzupełnieniem kosmicznych puzzli jest książeczka "Poznaję Układ Słoneczny", która zawiera wierszyki o Słońcu, poszczególnych planetach oraz pasach planetoid. Zarówno ilustracje, jak i wierszyki zostały zweryfikowane pod względem merytorycznym.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa - Dogman... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa - Dogman już w Polsce

Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa - Dogman już w Polsce

Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa: Dogman, numer #1 na liście bestsellerów New York Timesa. więcej »
Mia i Biały Lew
Patronat CzasDzieci.pl

Mia i Biały Lew

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa... więcej »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę. Warto więc, aby w takich momentach podziękować im za to kim dla nas są, za to jacy są i za to, że po prostu są. więcej »
Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Kiedy dwoje ludzi dowiaduje się, że na świat ma przyjść ich dziecko zaczynają istny szał zakupów. W sklepach z akcesoriami dla maluchów oferta jest tak bogata, że łatwo wydać fortunę. Tylko czy na pewno wszystko się przydaje? więcej »
Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Będziesz mieć możliwość podziwiania historii dinozaurów, które żyły nawet ponad 200 milionów lat temu, m.in. podczas wędrówki kontynentów. Podczas show poznamy stworzenia żyjące głównie w epoce triasu i epoce jurajskiej. więcej »
Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Mimo iż rośnie w Polsce rynek sprzedaży nowych samochodów, większość społeczeństwa szuka sobie auta na rynku wtórnym. Nie tylko przeglądając oferty sprzedaży w Polsce, ale też importując je z zagranicy. więcej »
5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

Dzieci uwielbiają słuchać historii swoich krewnych. Fascynują ich dawne zwyczaje, zabawne sytuacje z życia dziadków. Pytają skąd pochodzą i kto należy do ich drzewa genealogicznego. Cóż, opowieści wzmacniają więzi. Jak wpleść je w codzienność? Dowiedz się tego przy okazji święta
Dziadków. więcej »
Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Te pisane przez dzieci i te pisane przez... trochę starsze dzieci. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami. więcej »
Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi - jaki projekt wybrać?

Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi - jaki projekt wybrać?

Nie tylko do budowy domu, ale do przebiegu całego naszego życia zmieniamy nastawienie, kiedy pojawią się dzieci. Jeździmy wolniej, ostrożniej i innym niż sportowy samochodem. więcej »
10 dodatków do żywności, których lepiej unikać

10 dodatków do żywności, których lepiej unikać

Część substancji dozwolona w Polsce, jest zakazana w niektórych krajach europejskich. Ponadto, nie ma danych na temat długofalowego oddziaływania na zdrowie. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

Dzieci uwielbiają słuchać historii swoich krewnych. Opowieści wzmacniają więzi. Jak wpleść je w codzienność? Dowiedz się tego przy okazji święta Dziadków.  

Opowieści na Czasie

Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami.  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019