Strefa rodzica » Artykuły » Podróżuj z Momo! Wywiad z Beatą Sadowską

Podróżuj z Momo! Wywiad z Beatą Sadowskąpowiększ

Podróżuj z Momo! Wywiad z Beatą Sadowską

W przededniu wakacji zapraszamy Was w podróż niezwykłą. Ta wyprawa zaskakuje wielopoziomowością, wieloaspektowością, wielowątkowością. Choć dedykowana najmłodszym, czerpać z niej powinni też dorośli. Małymi krokami w wielki świat? Tylko z „Momo, który nie lubi podróży”.

 

O magii drzemiącej w odkrywaniu różnorodności świata rozmawiamy z Beatą Sadowską - dziennikarką radiową i telewizyjną, autorką „Momo”.

 

Ania Hacuś – Krawczyk: „Momo” to opowieść o psiaku niezwykłym. Miłośnik kiełbasek i popołudniowych drzemek staje się przewodnikiem po najodleglejszych zakątkach!  Skąd pomysł na tę niezwykła narrację na cztery łapy?!

 

Beata Sadowska: Tak naprawdę pomysł na to, aby Momo stał się bohaterem książki, zrodził się zupełnie naturalnie. Momo był członkiem naszej rodziny i rzeczywiście wiele razy wspólnie podróżowaliśmy. To były piękne momenty, chwile warte zapamiętania i utrwalenia. Tym bardziej cieszę się, że o właśnie On wprowadza dzieci w świat.

 

AHK: Dzieci. To do nich adresuje Pani „Momo”. Niełatwy to odbiorca! Twórcy literatury dziecięcej, artyści dla najmłodszych tworzący, zgodnie przyznają, że adresat to trudny i wymagający. Szczery do bólu!

 

BS: Książka jest dla dzieci, bo dla mnie ten świat jest teraz na wyciągnięcie ręki! Wcale nie oznacza to jednak, że łatwo jest pisać dla małych czytelników. Wręcz przeciwnie - najtrudniej!


Ale mam w domu prawie pięciolatka i dwulatka i mogę śmiało powiedzieć, że "Momo nie lubi podróży" to pozycja przetestowana na dzieciach :)

 

AHK: Moje dzieci też „Momo” testowały i… testują bezustannie! „Momo nie lubi podróży” to nasz numer jeden na liście lektur na dobranoc!

 

Mówimy tutaj o „Momo” w kontekście podróży. Ale wyprawy w świat, rozumiane dosłownie, są tutaj zaledwie pretekstem ku temu, by powiedzieć dzieciom coś więcej!

 

BS: Tak! „Momo” to opowieść, która niejeden ma wymiar. Podróżujemy tu w czasie i w przestrzeni. Idziemy w stronę ważnych pojęć!

 

AHK: No właśnie! Pełno tu drogowskazów. Pełno podpowiedzi, co jest ważne!

 

BS: Dziękuję! Zależało mi na tym, aby pokazać, że podróżowanie prawdziwie wzbogaca!
 
Kiedyś podróżowałam z rodzicami pod namiot, a ze starszym bratem z w góry. Braliśmy plecaki i wyruszaliśmy przed siebie. Włóczęgę więc zaszczepiono mi już jako dziecku. Lubię tak chłonąć świat i ludzi. To wzbogaca i uczy pokory. Aktywny tryb życia jest z tym nierozerwalnie złączony. Ruszam się, żeby nie zgnuśnieć i mieć siłę. I żebym mogła dogonić synków na podwórku! (śmiech)

 

AHK: Trening czyni mistrza!:) Rozmawiamy o Momo i zwracamy uwagę na wielowątkowość podróżowania. Podróż w czasie ma tutaj ogromne znaczenie.

 

BS: Tak. Dla nas ta książka to próba uchwycenia najpiękniejszych momentów z  naszego wspólnego życia. 13 lat razem. Tyl świetnych momentów. Tyle historii wartcy zapamiętania. Tyle miłości, czułości, bezgranicznej przyjaźni. To ważne zwłaszcza dla naszych dzieci. Ta książka pozwoli im przypomnieć sobie najpiękniejsze momenty.

 

AHK: Momo radośnie merdającego ogonem!


BS: Dokładnie tak!


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, poniżej przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed zaśnięciem. Jesteście ciekawi? więcej »
Kosmetyki dla dzieci - jak wybierać produkty ze sklepowych półek?

Kosmetyki dla dzieci - jak wybierać produkty ze sklepowych półek?

Kosmetyków dla dzieci na półkach sklepowych znajdujemy coraz więcej. Poza standardowymi produktami kosmetycznymi, które przeznaczone są dla skóry wrażliwej i delikatnej, zakupić można specjalistyczne linie, w tym właśnie dla dzieci. więcej »
Jak uchronić dziecko przed infekcjami?

Jak uchronić dziecko przed infekcjami?

Nadchodzi jesień - pora, gdy temperatura zaczyna spadać, za oknem robi się deszczowo, a dzieci stają się mniej odporne na infekcje. Wielu rodziców chciałoby uchronić swoje pociechy przed zarazkami, lecz nie jest to łatwe, gdy spędzają one większość czasu poza domem.
więcej »
TOP 9 sposobów na podniesienie pewności siebie u dziecka

TOP 9 sposobów na podniesienie pewności siebie u dziecka

Pewne siebie dzieci wierzą w swoje umiejętności, łatwiej rozwiązują problemy, efektywniej się uczą, a także nie zrażają się swoimi porażkami. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad tym, jak można pomóc swojemu dziecku. więcej »
Różnorodność i wielozadaniowość tabletu

Różnorodność i wielozadaniowość tabletu

Do czego tak naprawdę służy tablet? Jakie funkcje spełnia? Dlaczego posiadanie tabletu ułatwia wykonywanie wielu czynności? Analitycy z Pew Research Center oraz Monetate zestawili wiele różnych statystyk, z których wynika, że aż 3. na 4. użytkowników tabletów korzysta z nich codziennie średnio przez 95 minut! więcej »
Jak urządzić łazienkę bezpieczną dla dziecka?

Jak urządzić łazienkę bezpieczną dla dziecka?

Każdy rodzic doskonale wie, jak ważne jest odpowiednie przystosowanie domu do dziecka. Dużą rolę odgrywa konieczność zabezpieczenia elementów, które mogą wyrządzić dziecku krzywdę. więcej »
Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu? więcej »
12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia. więcej »
Top 15 cytatów o rodzicielstwie

Top 15 cytatów o rodzicielstwie

Czujecie czasami, że jesteście tak zmęczeni i pochłonięci codziennością, że zapominacie, jak piękne jest rodzicielstwo? Przygotowaliśmy dla Was zbiór inspirujących cytatów. Doceńcie na nowo siebie i swoje dzieci. więcej »
Jaka metoda nauki języka angielskiego jest najlepsza i dlaczego nauka z native speakerem przynosi efekty najszybciej?

Jaka metoda nauki języka angielskiego jest najlepsza i dlaczego nauka z native speakerem przynosi efekty najszybciej?

Widzimy, że dzieci uczące się z native speakerami szybko przełamują barierę językową i zaczynają mówić po angielsku. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Konkurs na czasie

Wakacyjny konkurs z Danusią

Wakacyjny konkurs z Danusią

Dom Spotkań z Historią i CzasDzieci.pl zapraszają do udziału w konkursie. Wakacje się kończą, ale nie kończą się letnie wspomnienia. Podzielcie się z nami najpiękniejszymi wakacyjnymi przygodami.  

W domu z dzieckiem

Ubezpieczenie dzieci1 BacktoSchool1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018