Strefa rodzica » Artykuły » Artykuły » Typowe i nietypowe objawy ząbkowania

Typowe i nietypowe objawy ząbkowaniapowiększ

Typowe i nietypowe objawy ząbkowania

Ząbkowanie to trudny etap zarówno dla niemowląt, jak i ich opiekunów. Początkujący rodzice często zadają sobie wiele pytań: jak rozpoznać, że zaczęło się ząbkowanie? Czym się objawia? Jak pomóc dziecku przejść ten przykry okres? Przedstawiamy listę typowych i nietypowych objawów ząbkowania oraz skuteczny sposób na uśmierzenie dolegliwości z nim związanych.

 

Typowe objawy ząbkowania:

 

 • nadmierne ślinienie się,
 • gorączka,
 • biegunka,
 • opuchnięte, zaczerwienione i swędzące dziąsełka,
 • wkładanie do buzi różnych przedmiotów,
 • brak apetytu,
 • niechęć do ssania,
 • zły nastrój, rozdrażnienie,
 • problemy ze snem i częste pobudki.

 

Nietypowe objawy ząbkowania:

 

 • katar i silny kaszel,
 • zmiany skórne w okolicy ust, policzków i podbródka,
 • wysypka w postaci czerwonych grudek,
 • odparzenia pupy i okolic intymnych,
 • łzawienie.

 

Jak złagodzić dolegliwości związane z ząbkowaniem?*

 

Jednym z leków łagodzących objawy ząbkowania jest Camilia. W jej skład wchodzą tylko naturalne składniki: Chamomillavulgaris (rumianek), która łagodzi ból i zmniejsza stan podgorączkowy związany z ząbkowaniem, Rheum (rzewień), który łagodzi biegunki towarzyszące ząbkowaniu, oraz Phytolaccadecandra (szkarłatka), która łagodzi stan zapalny dziąseł.

 

Camilia nie zawiera także lidokainy (substancji znieczulającej stosowanej między innymi w gabinetach stomatologicznych), a która obecna jest w niektórych żelach na ząbkowanie. Ponadto Camilia nie zawiera innych substancji niezwiązanych bezpośrednio z łagodzeniem objawów ząbkowania, takich jak: cukry, konserwanty itp.

 

Camilia to 10 jednorazowych dawek w  sterylnie zamkniętych pojemniczkach (minimsach). Taka forma podania pozwala przede wszystkim na higieniczną aplikację leku do buzi dziecka bez zbędnego nadkażenia jamy ustnej. Jednorazowe dawki leku Camilia zakraplane są bezpośrednio do buzi dziecka, a substancje czynne wchłaniają się przez śluzówkę, więc nie trzeba szukać konkretnego miejsca, aby lek przyniósł ulgę dziecku. Ponadto, taką pojedynczą dawkę można mieć zawsze przy sobie, jedną w wózku, drugą w domu itp., dzięki czemu jesteśmy zawsze przygotowani na uśmierzenie bólu maluszka w przypadku nagłego epizodu ząbkowania.

 

 

CAMILIA® Roztwór doustny.1 pojemnik jednodawkowy (minims – 1ml) zawiera:substancje czynne: Chamomillavulgaris 9CH, Phytolaccadecandra 5CH, Rheum 5CH aa 333,3 mg.Bolesne ząbkowanie u niemowląt. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne.BOIRON SA,


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

*artykuł sponsorowany


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Mia i Biały Lew więcej » x
Zobacz » Artykuły » Artykuły
Mia i Biały Lew
Patronat CzasDzieci.pl

Mia i Biały Lew

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa... więcej »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę. Warto więc, aby w takich momentach podziękować im za to kim dla nas są, za to jacy są i za to, że po prostu są. więcej »
Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Kiedy dwoje ludzi dowiaduje się, że na świat ma przyjść ich dziecko zaczynają istny szał zakupów. W sklepach z akcesoriami dla maluchów oferta jest tak bogata, że łatwo wydać fortunę. Tylko czy na pewno wszystko się przydaje? więcej »
Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Będziesz mieć możliwość podziwiania historii dinozaurów, które żyły nawet ponad 200 milionów lat temu, m.in. podczas wędrówki kontynentów. Podczas show poznamy stworzenia żyjące głównie w epoce triasu i epoce jurajskiej. więcej »
Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Mimo iż rośnie w Polsce rynek sprzedaży nowych samochodów, większość społeczeństwa szuka sobie auta na rynku wtórnym. Nie tylko przeglądając oferty sprzedaży w Polsce, ale też importując je z zagranicy. więcej »
5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

Dzieci uwielbiają słuchać historii swoich krewnych. Fascynują ich dawne zwyczaje, zabawne sytuacje z życia dziadków. Pytają skąd pochodzą i kto należy do ich drzewa genealogicznego. Cóż, opowieści wzmacniają więzi. Jak wpleść je w codzienność? Dowiedz się tego przy okazji święta
Dziadków. więcej »
Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Te pisane przez dzieci i te pisane przez... trochę starsze dzieci. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami. więcej »
Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi - jaki projekt wybrać?

Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi - jaki projekt wybrać?

Nie tylko do budowy domu, ale do przebiegu całego naszego życia zmieniamy nastawienie, kiedy pojawią się dzieci. Jeździmy wolniej, ostrożniej i innym niż sportowy samochodem. więcej »
10 dodatków do żywności, których lepiej unikać

10 dodatków do żywności, których lepiej unikać

Część substancji dozwolona w Polsce, jest zakazana w niektórych krajach europejskich. Ponadto, nie ma danych na temat długofalowego oddziaływania na zdrowie. więcej »
Książki na Czasie - Grudzień

Książki na Czasie - Grudzień

W całym grudniowym szaleństwie łatwo można było ominąć ciekawe lektury.
Zatrzymajmy się na chwilę i złapmy oddech przy fantastycznej książce. A z całą pewnością można powiedzieć, że ten świąteczny miesiąc wypełniony był niesamowitymi ilustracjami pełnymi wręcz magicznych historii!
Sprawdźcie sami! więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019