Poznań » Wiadomości lokalne » Sito Sztuki w Muzeum Narodowym

Sito Sztuki w Muzeum Narodowympowiększ

Sito Sztuki w Muzeum Narodowym

Patronat CzasDzieci.pl

Matka natura zachwyca i inspiruje. Jej dary to prawdziwe skarby. Czy można je wykorzystać, aby zrobić coś z niczego? Przekonały się o tym dzieci podczas kreatywnych warsztatów w Muzeum Narodowym.

 

Zajęcia rozpoczęła rozmowa o kamieniach. Dzieci zasiadając w kręgu miały wybrać sobie swój ulubiony i powiedzieć dlaczego na akurat taki się zdecydowały. Okazało się, że część z okazów miała kształt zwierzątek czy innych ciekawych przedmiotów. To właśnie z nich maluchy ułożyły na środku sali ciekawą budowlę stworzoną własnymi siłami i według własnego pomysłu. Uczestnicy warsztatów mogli także dowiedzieć się ciekawych faktów na temat kamieni i skał, np. jak tworzą się jaskinie czy czym jest Maczuga Herkulesa.

 

 

Kolejnym etapem spotkania, jak zwykle bardzo pasjonującym dla maluchów była wycieczka po muzeum. To właśnie tam dzieci mogły zobaczyć jak piękne dzieła mogły powstać ze skał. Odkryły także, że wiele z nich jest pełne kontrastów. Na deser została część praktyczna warsztatów, czyli zajęcia plastyczne. Tym razem zanim dzieci zawitały do pracowni zostały poproszone o założenie na oczy masek. Dlaczego? Aby odkryć kształty i struktury jedynie przy pomocy dotyku. W pudełkach umieszczono rozmaite materiały np. sznurki, metalowe  śrubki, piórka, watę, a zadaniem maluchów było zanurzenie w nich swych rączek i zgadnięcie z jakim materiałem mają do czynienia. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek! Prowadzące rozdały dzieciom losy w postaci przymiotników (np. miękkie i duże, twarde i małe, włochate i grube) i to właśnie na ich podstawie maluchy mieli stworzyć swoje małe dzieła sztuki z dostępnych materiałów. Jak można  się domyślić powstały z tego iście wyjątkowe dzieła, bo pomysłów dzieciom jak zwykle nie brakowało i twórczo podeszły do tematu. Reakcje rodziców na finalny efekt ich starań zaś mówił sam za siebie – duma rozpierała ich wszystkich.


Sito Sztuki to bardzo lubiany przez poznaniaków cykl zajęć z Muzeum Narodowym. Wędrówka po galerii połączona inicjuje kontakt maluchów ze sztuką i stymuluje ich rozmowy. Natomiast warsztaty nawiązujące do tematu zajęć odbywające się w pracowni są doskonałą okazją do puszczenia wodzy fantazji i stworzenia swojej wizji dzieła. Takie twórcze spotkanie jest więc świetnym pomysłem na to jak zaznajomić dziecko ze sztuką już od najmłodszych lat i sprawić, że polubi wizyty w muzeum.

 

Na kolejne spotkanie z cyklu Sito Sztuki trzeba będzie poczekać aż do września. Tymczasem w Muzeum Narodowym warto wybrać się na cykl „Wakacje w Muzeum”!


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Targi Happy Baby po raz kolejny Poznaniu! więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Targi Happy Baby po raz kolejny Poznaniu!
Patronat CzasDzieci.pl

Targi Happy Baby po raz kolejny Poznaniu!

Targi Happy Baby już na stałe wpisały się w kalendarium imprez rodzinnych w Poznaniu, na których po prostu nie wypada nie być. Cały weekend atrakcji dla najmłodszych i zarazem inspiracji dla rodziców to coś, co koniecznie trzeba zobaczyć. Tym bardziej, że w tym roku wstęp na wydarzenie był bezpłatny! więcej »
Piknik z Wyobraźnią

Piknik z Wyobraźnią

Za nami kolejna edycja wydarzenia, na które czekali fani tego eventu. W tym roku znów na terenie Parku Naukowo-Technlogicznego zagościła moc atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Co dokładnie się działo? więcej »
Wrześniowe spotkania ze sztuką

Wrześniowe spotkania ze sztuką

Kontakt maluchów ze sztuką jest bardzo ważny, dlatego przygodę z nią warto wdrażać w dziecięcy świat już od najmłodszych lat. Taniec, doświadczenia związane z teatrem, malarstwo, tworzenie czegoś z niczego, muzyka, film ? wszystkie te aktywności pobudzają wyobraźnię dzieci. więcej »
Weekendowy przegląd wydarzeń

Weekendowy przegląd wydarzeń

Połowa września za nami. Dzieci coraz bardziej wdrażają się w szkolne obowiązki, a to czasem wiąże się ze stresem. Weekend to czas na to, aby wszelkie tego typu sytuacje odreagować. więcej »
Atrakcje w mieście na weekend 8-9 września

Atrakcje w mieście na weekend 8-9 września

Drugi weekend września zapowiada się emocjonująco. W ofercie dla dzieci znalazło się miejsce nie tylko na warsztaty, ale także animacje, spotkania oraz imprezy plenerowe dla całych rodzin. więcej »
Plenerowe imprezy wrześniowe

Plenerowe imprezy wrześniowe

Pogoda póki co dopisuje ? warto więc wybrać się całą rodziną na imprezy w mieście, które są na otwartym terenie. Świeże powietrze i dobra zabawa w jednym to jest to! Warto z takiej opcji skorzystać, bo ciepłych dni nie zostało już nam zbyt wiele. więcej »
Wrześniowe oferty na dobry start

Wrześniowe oferty na dobry start

Jak sobie umilić szkolne dni? Najlepiej weekendowo (i nie tylko) wybrać się w miasto, by spędzić ten czas kreatywnie i dobrze się bawić. Wakacje już za nami, ale to nie znaczy, że w weekend mamy się nudzić. więcej »
Garść ofert na mocne zakończenie wakacji

Garść ofert na mocne zakończenie wakacji

Jak zakończyć wakacje ? z przytupem?? Recepta jest prosta. Najlepiej spędzić ten czas najefektywniej jak się da i wycisnąć niczym przysłowiową cytrynę biorąc z niego to co najlepsze więcej »
Koniec wakacji w mieście tuż tuż - z jakich ofert warto jeszcze skorzystać?

Koniec wakacji w mieście tuż tuż - z jakich ofert warto jeszcze skorzystać?

Jeszcze dwa tygodnie i powrót do szkoły. To czas kończącej się wakacyjnej przygody, ale też rozpoczęcia nowych wyzwań. Dla tych, którzy te ostatnie dni wakacyjnej lady spędzają w mieście przygotowaliśmy przegląd ofert, które mogą Was zainteresować. więcej »
Relacja spektaklu "Wielka mała podróż"

Relacja spektaklu "Wielka mała podróż"

Kolorowe parasole unoszące się koło budynku przy Cytadeli to znak, że rozpoczął się coroczny Festiwal Sztuka Malucha, a na nim na maluchy czeka jak zwykle moc atrakcji. Wśród nich są nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju spektakle, a jednym z ciekawszych w tym roku był ten zatytułowany ?Wielka mała podróż?. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Wrześniowe spotkania ze sztuką

Wrześniowe spotkania ze sztuką

Kontakt maluchów ze sztuką jest bardzo ważny, dlatego przygodę z nią warto wdrażać w dziecięcy świat już od najmłodszych lat.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na rok 2018 wyglądają co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba...  

Ważna sprawa

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Gdy szkolna wyprawka jest gotowa i czeka na rozpoczęcie roku, koniecznie zadbajcie również o ubezpieczenie swojej pociechy od następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW).  
Advertisement

Poradnik rodzicielski

Różnorodność i wielozadaniowość tabletu

Różnorodność i wielozadaniowość tabletu

Do czego tak naprawdę służy tablet? Jakie funkcje spełnia? Dlaczego posiadanie tabletu ułatwia wykonywanie wielu czynności?  

W domu z dzieckiem

Ubezpieczenie dzieci1 BacktoSchool1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018