Poznań » Wiadomości lokalne » Sito Sztuki w Muzeum Narodowym

Sito Sztuki w Muzeum Narodowympowiększ

Sito Sztuki w Muzeum Narodowym

Patronat CzasDzieci.pl

Matka natura zachwyca i inspiruje. Jej dary to prawdziwe skarby. Czy można je wykorzystać, aby zrobić coś z niczego? Przekonały się o tym dzieci podczas kreatywnych warsztatów w Muzeum Narodowym.

 

Zajęcia rozpoczęła rozmowa o kamieniach. Dzieci zasiadając w kręgu miały wybrać sobie swój ulubiony i powiedzieć dlaczego na akurat taki się zdecydowały. Okazało się, że część z okazów miała kształt zwierzątek czy innych ciekawych przedmiotów. To właśnie z nich maluchy ułożyły na środku sali ciekawą budowlę stworzoną własnymi siłami i według własnego pomysłu. Uczestnicy warsztatów mogli także dowiedzieć się ciekawych faktów na temat kamieni i skał, np. jak tworzą się jaskinie czy czym jest Maczuga Herkulesa.

 

 

Kolejnym etapem spotkania, jak zwykle bardzo pasjonującym dla maluchów była wycieczka po muzeum. To właśnie tam dzieci mogły zobaczyć jak piękne dzieła mogły powstać ze skał. Odkryły także, że wiele z nich jest pełne kontrastów. Na deser została część praktyczna warsztatów, czyli zajęcia plastyczne. Tym razem zanim dzieci zawitały do pracowni zostały poproszone o założenie na oczy masek. Dlaczego? Aby odkryć kształty i struktury jedynie przy pomocy dotyku. W pudełkach umieszczono rozmaite materiały np. sznurki, metalowe  śrubki, piórka, watę, a zadaniem maluchów było zanurzenie w nich swych rączek i zgadnięcie z jakim materiałem mają do czynienia. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek! Prowadzące rozdały dzieciom losy w postaci przymiotników (np. miękkie i duże, twarde i małe, włochate i grube) i to właśnie na ich podstawie maluchy mieli stworzyć swoje małe dzieła sztuki z dostępnych materiałów. Jak można  się domyślić powstały z tego iście wyjątkowe dzieła, bo pomysłów dzieciom jak zwykle nie brakowało i twórczo podeszły do tematu. Reakcje rodziców na finalny efekt ich starań zaś mówił sam za siebie – duma rozpierała ich wszystkich.


Sito Sztuki to bardzo lubiany przez poznaniaków cykl zajęć z Muzeum Narodowym. Wędrówka po galerii połączona inicjuje kontakt maluchów ze sztuką i stymuluje ich rozmowy. Natomiast warsztaty nawiązujące do tematu zajęć odbywające się w pracowni są doskonałą okazją do puszczenia wodzy fantazji i stworzenia swojej wizji dzieła. Takie twórcze spotkanie jest więc świetnym pomysłem na to jak zaznajomić dziecko ze sztuką już od najmłodszych lat i sprawić, że polubi wizyty w muzeum.

 

Na kolejne spotkanie z cyklu Sito Sztuki trzeba będzie poczekać aż do września. Tymczasem w Muzeum Narodowym warto wybrać się na cykl „Wakacje w Muzeum”!


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Listopadowy weekend w mieście więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Listopadowy weekend w mieście

Listopadowy weekend w mieście

Jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu przez dłuższy czas. W tym chłodnym okresie warto więc skorzystać z ofert dla dzieci i rodzin, które odbywają się w ciepłych wnętrzach. więcej »
Targi Hobby oraz Aqua&Zoo

Targi Hobby oraz Aqua&Zoo

Po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się wydarzenie, które corocznie przyciąga cała rzesze gości, a wśród nich całe rodziny. Dla maluchów bowiem to nie lada gratka! O czym mowa? więcej »
Cykliczne zajęcia dla dzieci w Poznaniu

Cykliczne zajęcia dla dzieci w Poznaniu

W Poznaniu jest cały szereg zajęć, które regularnie pojawiają się w ofercie teatrów, muzeum czy innych instytucji. To świetna wiadomość dla tych, którzy pragną aby dziecko uczęszczało na takie warsztaty czy spotkania systematycznie. więcej »
Gorące weekendowe oferty

Gorące weekendowe oferty

Jakie macie plany na weekend? Wypad za miasto? Wycieczka w okoliczne miejscowości? A może pozostanie w mieście i skorzystanie z ofert skierowanych dla dzieci i rodzin? więcej »
Jesień w mieście nie musi być nudna!

Jesień w mieście nie musi być nudna!

Warsztaty, spotkania muzyczne, literackie oraz teatralne, seanse filmowe czy rodzinne oprowadzania. Czym uraczy nas zbliżający się weekend w mieście Pyry? więcej »
Targi Happy Baby po raz kolejny Poznaniu!
Patronat CzasDzieci.pl

Targi Happy Baby po raz kolejny Poznaniu!

Targi Happy Baby już na stałe wpisały się w kalendarium imprez rodzinnych w Poznaniu, na których po prostu nie wypada nie być. Cały weekend atrakcji dla najmłodszych i zarazem inspiracji dla rodziców to coś, co koniecznie trzeba zobaczyć. Tym bardziej, że w tym roku wstęp na wydarzenie był bezpłatny! więcej »
Piknik z Wyobraźnią

Piknik z Wyobraźnią

Za nami kolejna edycja wydarzenia, na które czekali fani tego eventu. W tym roku znów na terenie Parku Naukowo-Technlogicznego zagościła moc atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Co dokładnie się działo? więcej »
Wrześniowe spotkania ze sztuką

Wrześniowe spotkania ze sztuką

Kontakt maluchów ze sztuką jest bardzo ważny, dlatego przygodę z nią warto wdrażać w dziecięcy świat już od najmłodszych lat. Taniec, doświadczenia związane z teatrem, malarstwo, tworzenie czegoś z niczego, muzyka, film ? wszystkie te aktywności pobudzają wyobraźnię dzieci. więcej »
Weekendowy przegląd wydarzeń

Weekendowy przegląd wydarzeń

Połowa września za nami. Dzieci coraz bardziej wdrażają się w szkolne obowiązki, a to czasem wiąże się ze stresem. Weekend to czas na to, aby wszelkie tego typu sytuacje odreagować. więcej »
Atrakcje w mieście na weekend 8-9 września

Atrakcje w mieście na weekend 8-9 września

Drugi weekend września zapowiada się emocjonująco. W ofercie dla dzieci znalazło się miejsce nie tylko na warsztaty, ale także animacje, spotkania oraz imprezy plenerowe dla całych rodzin. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Temat na Czasie

Jak uczyć dziecko empatii?

Jak uczyć dziecko empatii?

Dzieci, które są empatyczne, z reguły okazują się być weselsze, bardziej pewne siebie oraz mniej agresywne.  

Nowinki

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
Książki na Czasie - Październik

Książki na Czasie - Październik

Październik bogaty był w premiery książkowe. Nadchodzi świetny czas na czytanie ? koc, herbata i do dzieła! Przedstawiamy po co warto...  

Wideorecenzja na Czasie

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Minecraft

O pamiętniku wieśniaka, który chciał być wojownikiem opowiada młody fan gry Minecraft - Karol (lat 6). Zobaczcie sami czy warto tą książkę przeczytać!  

Książki na Czasie

Premiery Października

Premiery Października

Październik bogaty był w premiery książkowe. Nadchodzi świetny czas na czytanie ? koc, herbata i do dzieła! Przedstawiamy po co warto sięgnąć!  

W domu z dzieckiem

Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018