Poznań » Wiadomości lokalne » Sito Sztuki w Muzeum Narodowym

Sito Sztuki w Muzeum Narodowympowiększ

Sito Sztuki w Muzeum Narodowym

Patronat CzasDzieci.pl

Matka natura zachwyca i inspiruje. Jej dary to prawdziwe skarby. Czy można je wykorzystać, aby zrobić coś z niczego? Przekonały się o tym dzieci podczas kreatywnych warsztatów w Muzeum Narodowym.

 

Zajęcia rozpoczęła rozmowa o kamieniach. Dzieci zasiadając w kręgu miały wybrać sobie swój ulubiony i powiedzieć dlaczego na akurat taki się zdecydowały. Okazało się, że część z okazów miała kształt zwierzątek czy innych ciekawych przedmiotów. To właśnie z nich maluchy ułożyły na środku sali ciekawą budowlę stworzoną własnymi siłami i według własnego pomysłu. Uczestnicy warsztatów mogli także dowiedzieć się ciekawych faktów na temat kamieni i skał, np. jak tworzą się jaskinie czy czym jest Maczuga Herkulesa.

 

 

Kolejnym etapem spotkania, jak zwykle bardzo pasjonującym dla maluchów była wycieczka po muzeum. To właśnie tam dzieci mogły zobaczyć jak piękne dzieła mogły powstać ze skał. Odkryły także, że wiele z nich jest pełne kontrastów. Na deser została część praktyczna warsztatów, czyli zajęcia plastyczne. Tym razem zanim dzieci zawitały do pracowni zostały poproszone o założenie na oczy masek. Dlaczego? Aby odkryć kształty i struktury jedynie przy pomocy dotyku. W pudełkach umieszczono rozmaite materiały np. sznurki, metalowe  śrubki, piórka, watę, a zadaniem maluchów było zanurzenie w nich swych rączek i zgadnięcie z jakim materiałem mają do czynienia. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek! Prowadzące rozdały dzieciom losy w postaci przymiotników (np. miękkie i duże, twarde i małe, włochate i grube) i to właśnie na ich podstawie maluchy mieli stworzyć swoje małe dzieła sztuki z dostępnych materiałów. Jak można  się domyślić powstały z tego iście wyjątkowe dzieła, bo pomysłów dzieciom jak zwykle nie brakowało i twórczo podeszły do tematu. Reakcje rodziców na finalny efekt ich starań zaś mówił sam za siebie – duma rozpierała ich wszystkich.


Sito Sztuki to bardzo lubiany przez poznaniaków cykl zajęć z Muzeum Narodowym. Wędrówka po galerii połączona inicjuje kontakt maluchów ze sztuką i stymuluje ich rozmowy. Natomiast warsztaty nawiązujące do tematu zajęć odbywające się w pracowni są doskonałą okazją do puszczenia wodzy fantazji i stworzenia swojej wizji dzieła. Takie twórcze spotkanie jest więc świetnym pomysłem na to jak zaznajomić dziecko ze sztuką już od najmłodszych lat i sprawić, że polubi wizyty w muzeum.

 

Na kolejne spotkanie z cyklu Sito Sztuki trzeba będzie poczekać aż do września. Tymczasem w Muzeum Narodowym warto wybrać się na cykl „Wakacje w Muzeum”!Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Relacja spektaklu "Wielka mała podróż"

Relacja spektaklu "Wielka mała podróż"

Kolorowe parasole unoszące się koło budynku przy Cytadeli to znak, że rozpoczął się coroczny Festiwal Sztuka Malucha, a na nim na maluchy czeka jak zwykle moc atrakcji. Wśród nich są nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju spektakle, a jednym z ciekawszych w tym roku był ten zatytułowany ?Wielka mała podróż?. więcej »
Relacja ze spektaklu "Aero"

Relacja ze spektaklu "Aero"

Coś o sile nieważkości dla dzieciom? Dlaczego nie! Spektakl zaprezentowany przez artystów ze Słowacji podczas Festiwalu Sztuka Szuka Malucha pokazał dzieciom jak wiele zabawy można mieć przy wykorzystaniu podmuchu powietrza i jak niewiele trzeba, by w zwyczajnych przedmiotach znaleźć magię. więcej »
Wakacje w mieście - przegląd ofert

Wakacje w mieście - przegląd ofert

Warto więc zajrzeć do kalendarza ofert instytucji kultury, by przekonać się, że czas między jedną wycieczką wakacyjną a drugą da się spędzić kreatywnie, twórczo, rodzinnie, a przy tym można więc wiele nauczyć. więcej »
Klasyka baśni w Bibliotece
Patronat CzasDzieci.pl

Klasyka baśni w Bibliotece

W ubiegłą sobotą po raz ostatni przed wakacjami w Bibliotece Raczyńskich dzieci mogły wziąć udział w niezwykłym spotkaniu z literaturą, na którym istnym hitem były ...mrożone biszkopty! Jakie niespodzianki na nie czekały? więcej »
Sito Sztuki w Muzeum Narodowym
Patronat CzasDzieci.pl

Sito Sztuki w Muzeum Narodowym

Matka natura zachwyca i inspiruje. Jej dary to prawdziwe skarby. Czy można je wykorzystać, aby zrobić coś z niczego? Przekonały się o tym dzieci podczas kreatywnych warsztatów w Muzeum Narodowym. więcej »
Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

Pod tym tytułem rozpoczął się niedawno cykl spotkań w Bibliotece Raczyńskich i szturmem podbił serca muzykowania z dziećmi. Ochotników do wspólnego rodzinnego śpiewania nie zabrakło. A maluchy? Były zachwycone! więcej »
Weekend z Tatą z okazji Dnia Taty

Weekend z Tatą z okazji Dnia Taty

23 czerwca obchodzimy Dzień taty. Co ciekawe w miesiącu tym, choć w innych terminach świętowany on jest także w Wielkiej Brytanii, USA czy Turcji. Zatem może to doskonała okazja do tego, aby dziecko spędziło ten dzień z tatą. więcej »
Co na weekend w mieście?

Co na weekend w mieście?

Kolejny upalny weekend przed nami. Jeśli i Wam żar lejący się z nieba daje się we znaki może warto rozważyć spędzenie wolnego czasu z dzieckiem niekoniecznie na świeżym powietrzu. W naszym mieście pomysłów na kreatywny rodzinny weekend, a w wachlarzu ofert jest więcej »
Weekendowe atrakcje - przegląd ciekawych ofert

Weekendowe atrakcje - przegląd ciekawych ofert

W Poznaniu oferty edukacyjne skierowane dla najmłodszych rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. To sprawia, że mieszkańcy miasta zdecydowanie mają w czym wybierać planując kreatywne spędzić czas ze swoim dzieckiem. więcej »
Relacja po spektaklu "Jabłonka"

Relacja po spektaklu "Jabłonka"

Przedstawienie inspirowane kulturą ludową to zupełnie innowacyjny sposób na to, jak dotrzeć do najmłodszej widowni. Teatr Atofri doskonale wie za jakie sznurki pociągnąć, aby zainteresować dzieci i włączyć je do wspólnej zabawy. Tym razem ich sztukę mogliśmy zobaczyć na pięknym dziedzińcu Muzeum Archeologicznego. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

Jak umilić czas swojemu maluchowi?  

Lato na Czasie

Nowinki

Kto Ty jesteś? - Inspiracje o niepodległości

Kto Ty jesteś? - Inspiracje o niepodległości

Kto ty jesteś? To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także...  
Dobry Start. 300 zł do wyprawki szkolnej

Dobry Start. 300 zł do wyprawki szkolnej

W ramach programu "Dobry Start" uczniowie mogą otrzymać po 300 zł. Jak uzyskać wsparcie finansowe wyprawki szkolnej? Odpowiadamy na najważniejsze...  

Premiery kinowe na Czasie

2018 w kinie

2018 w kinie

Kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć! Sprawdźcie sami co czeka Was w kinie od lipca 2018! Wpisujcie w kalendarz, żeby nie przegapić!  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018