Strefa rodzica » Okiem CzasDzieci.pl » Bazgroszyt to inicjatywa z wyobraźnią!

Bazgroszyt to inicjatywa z wyobraźnią!powiększ

Bazgroszyt to inicjatywa z wyobraźnią!

Dlatego portal CzasDzieci.pl objął ją patronatem. Jej założyciele w twórczy sposób wykorzystali naturalną tendencję dzieci do rysowania-bazgrolenia. Zrobili to w najlepszym celu, czyli aby rozwijać wyobraźnię i kreatywność maluchów. Jak im się to udało?


Wyobraźcie sobie...

Stworzyli Bazgroszyt.pl, gdzie znajdziecie twórcze kolorowanki i zabawy online. Są wyjątkowe, ponieważ zawierają tylko zadania otwarte (co to może być? jak sądzisz, jak to wygląda?) więc odwołują się do przekonań i wyobrażeń dziecka. Maluchy zastanawiają się nad problemem i go rozwiązują, co w znaczący sposób wpływa na rozwój ich wyobraźni.


Rysowanie i pisanie, czyli grafomotoryka

Bazgroszyt łączy kolorowanie, czyli ćwiczenie prostych ruchów dwukierunkowych, oraz rysowanie, które wymaga ruchów bardziej skomplikowanych. Dzieci ćwiczą grafomotorykę, usprawniając mięśnie rączki i przygotowując je do nauki pisania.


Poszerzanie wiedzy
Jakie jest największe zwierzę na świecie? Jak długa jest szyja żyrafy? Ile waży wieloryb? Odpowiedzi na te pytania, przyrodnicze i naukowe ciekawostki dla dzieci znajdziesz w Bazgroszycie. Jak widać wykorzystują wyobraźnię i emocje dzieci, ponieważ dzięki temu (według psychologów) maluchy lepiej zapamiętują nowe rzeczy.


Razem z rodzicami
Dzięki tym rozwiązaniom Bazgroszyt pozwala Rodzicom zajrzeć do wewnętrznego świata ich dzieci. Zadania odwołują się do przekonań i wiedzy maluchów, więc mogą być początkiem rozmów o tym, co dziecko narysowało i dlaczego, a także czy możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie zadania.


Kształtowanie postawy prospołecznej
Cały dochód z Bazgroszytu przekazywany jest na rzecz akcji „Mówimy obrazami”, która wręcza dzieciom wysokiej jakości kredki, aby rozwijać ich kreatywność.
W ten sposób poprzez zabawę i rysowanie z Bazgroszytem Twoje dziecko włącza się w obdarowywanie innych dzieci. Dzięki temu rodzi się w nim ten altruistyczny odruch już nie tylko wobec najbliższych, ale także wobec szerszej społeczności.


Gdzie kupię Bazgroszyt?

Bazgroszyt w wersji drukowanej dostępny jest TUTAJ. Dotychczas uznaniem rodziców cieszyły się dwa numery:

„Radość tryska z przygód Ryska” - gdzie razem z bohaterem numeru odkryjecie bezludną wyspę i ciemną jaskinię. znajdziecie w nim aż 20 kolorowych naklejek uwielbianych przez dzieci.


Bazgroszyt Gwiazd - to limitowana edycja z rysunkami znanych osób, m.in.: Martyny Wojciechowskiej, Justyny Steczkowskiej, Doroty Deląg, Anny Dereszowskiej, Mai Popielarskiej, Tomasza Kammela, Marcina Prokopa i innych. Rysujcie z Gwiazdami już teraz!

Zarówno Bazgroszyt.pl jak i akcja „Mówimy obrazami” znalazły się pod patronatem portalu CzasDzieci.pl. Gorąco zachęcamy do odwiedzin strony www.bazgroszyt.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Targi Gra i Zabawa 2018 więcej » x
Zobacz » Okiem CzasDzieci.pl
Targi Gra i Zabawa 2018
Patronat CzasDzieci.pl

Targi Gra i Zabawa 2018

Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy.... więcej »
Premiera spektaklu LABirynt 2.0 w Teatrze Animacji

Premiera spektaklu LABirynt 2.0 w Teatrze Animacji

Premiera nietuzinkowej instalacji dedykowanej maluchom w Teatrze Animacji za nami. To zaproszenie rodzin do wspólnego kreowania rzeczywistości wraz z aktorami w celu rozbudzania jej kreatywności. więcej »
Choinka na 7 sposobów

Choinka na 7 sposobów

Choinka wszystkim kojarzy się z wielkim iglastym drzewem obwieszonym światełkami i ozdobami. Co jeśli nie mamy na nie miejsca? Albo chcemy mieć świateczny element w każdym pokoju? Mamy na to 7 sposobów! więcej »
Ochłoda w upalne dni

Ochłoda w upalne dni

Plaża nad zbiornikiem Pogoria III przyciąga co roku rzesze wielbicieli wodnych kąpieli, aktywnego wypoczynku oraz licznych imprez cyklicznych. Dobre miejsce do spędzenia upalnego, letniego dnia. więcej »
Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka na obóz

Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka na obóz

Drodzy rodzice! Każdy z Was może się domagać fachowego sprawdzenia stanu technicznego autokaru, jakim jego dziecko będzie wyjeżdżać na wypoczynek wakacyjny. Jak to zrobić? więcej »
Zapraszamy do Drawna na IX Festiwal Krasnali i akcje "IV Kampanii Edukacyjnej Krasnalowe Ekocuda"

Zapraszamy do Drawna na IX Festiwal Krasnali i akcje "IV Kampanii Edukacyjnej Krasnalowe Ekocuda"

W ramach tytułowej KAMPANII serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcjach zbierania kolorowych nakrętek PET, zużytych baterii oraz starych telefonów komórkowych. Akcje mają wymiar konkursowy. więcej »
Wakacyjny piknik z DUKA

Wakacyjny piknik z DUKA

Lato przywitało nas promiennym uśmiechem słońca i zapachem soczystych truskawek. Upalne i coraz dłuższe dni wygoniły panią zimę z całego Krakowa! Biuro ekipy CzasDzieci ogarnęło wakacyjne szaleństwo! więcej »
Interaktywny spektakl, czyli to, co dzieci lubią najbardziej!

Interaktywny spektakl, czyli to, co dzieci lubią najbardziej!

Dzieci 3 - 12 lat
Tegoroczny Jarmark Bajek i Baśni, organizowany przez MBP w Dąbrowie Górniczej obfitował w szereg atrakcji. Jedną z nich był spektakl O Pchle, co manier nie miała, który łączy w sobie elementy nauki języka angielskiego i zabawy ruchowe. więcej »
To oni tworzą Brave Kids – niezwykły projekt niezwykłych dzieci
Patronat CzasDzieci.pl

To oni tworzą Brave Kids – niezwykły projekt niezwykłych dzieci

Koordynatorzy, instruktorzy, wolontariusze i rodziny goszczące – to ludzie bez których program Brave Kids byłby niemożliwy. Magda, Ilona, Iza, Creo i Roman – są z różnych krajów i różnych zawodów, ale łączy ich pasja i wielkie serce. Dzięki temu dziecięcy artyści z całego świata mogą przeżyć w Polsce przygodę swojego życia. więcej »
Idealny prezent na Dzień Dziecka? Wychowanie w duchu Korczaka

Idealny prezent na Dzień Dziecka? Wychowanie w duchu Korczaka

Kolejny zestaw klocków, dron, lalka, która robi praktycznie wszystko lub smartfon, pochłaniający nadmiernie dużo czasu? A może pora pomyśleć o prezencie na Dzień Dziecka z zupełnie innej perspektywy? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Jak pomóc dziecku, które łatwo się rozprasza?

Wiele dzieci ma problem ze skupianiem się na określonych zajęciach, co skutkuje rozdrażnieniem, małą efektywnością czy ciągłym znudzeniem. Może się to odbić na wynikach w szkole oraz relacjach...  

Premiera na Czasie

Nowinki

Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zobacz, jakie błędy popełniają rodzice i nie rób tego swoim dzieciom. Popracuj nad poprawą samooceny dziecka i jego motywacją.  
Fundacja Mają Przyszłość

Fundacja Mają Przyszłość

Fundacja Mają Przyszłość pamięta właśnie o tych rodzinach, w których ze względu na chorobę lub kalectwo dziecka, niewiele środków...  

Okiem CzasDzieci.pl

Muzeum Ognia w Żorach

Muzeum Ognia w Żorach

Oswajanie tabu, przed którym na co dzień chronimy swoje dzieci. Kwintesencja nowoczesności i ciekawej formy.  

Musisz tam być

World Travel Show

World Travel Show

W specjalnej Strefie Arktycznej na dzieci czekać będzie Nela Mała Reporterka.  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018