Strefa rodzica » Okiem CzasDzieci.pl » Nasze relacje » Warsztaty w Space Gallery

« Zobacz też relacje rodziców

Warsztaty w Space Gallerypowiększ

Warsztaty w Space Gallery

Patronat CzasDzieci.pl

 

Dnia 02.03.2011 roku o godzinie 17.00 w Space Gallery w Krakowie odbyły się warsztaty pt „Ilustracje, czyli to, co się podoba jest piękne?” z cyklu „ Książka od kuchni wczoraj, dziś i jutro”, organizowane przez Fundację Art and Space, www.bajkopisarze.pl oraz wolontariuszy z programu „Seniorzy w akcji”.

 

 

 

Na samym początku wszystkie dzieci zostały serdecznie przywitane przez organizatorki warsztatów. Spotkanie rozpoczęło się pokazem licznych ilustracji zamieszczanych w książkach na przestrzeni czasu. Towarzyszyły temu ciekawe opowieści głównej prowadzącej - pani dr Ewy Herniczek, wykładowcy ASP. Oprócz oglądania i słuchania, cieszy nas fakt, iż dzieci były aktywnymi uczestnikami wykładu co przejawiało się między innymi w żywym reagowaniu na pytania prowadzących oraz w zainteresowaniu prowadzoną dyskusją.

 

Po teoretycznym wykładzie Pani dr Ewy Herniczek ilustrowanym za pomocą pięknych obrazków zaczerpniętych z kart książek, maluchy zostały poproszone o stworzenie własnych ilustracji, mających przedstawiać ich ulubione miejsca. Jak nie trudno się domyślić w pracach plastycznych najmłodszych przeważały wspomnienia z tegorocznych wakacji. O wszystkie potrzebne materiały plastyczne zadbały organizatorki. Dzieci w niezwykle szybkim czasie poradziły sobie z zadaniem, dzięki czemu powstały wspaniałe ilustracje, które na koniec zajęć zostały połączone we wspólną książkę „bez słów”.

 

Całym warsztatom towarzyszyła ciepła i miła atmosfera oraz pomoc ze strony pań organizatorek. Wszyscy włączając w to portal CzasDzieci.pl mają nadzieję, że warsztaty uda się kontynuować z większą częstotliwością gdyż są one cenną inicjatywą i cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców jak i ich pociech. Ideą warsztatów jest pokazanie dzieciom, że książka nie jest tylko tekstem pisanym. Ilustracje są bardzo ważnym elementem publikacji, zwłaszcza dla najmłodszych, gdyż pozwalają skupić ich uwagę, działają na wyobraźnie oraz emocje.

 

 

 

Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie wolontariuszy w wieku powyżej 55 lat. Zdecydowali się oni wziąć udział w akcji, gdyż pragną przekazać swoje doświadczenie młodemu pokoleniu. Wśród nich znajdują się dawni redaktorzy i poloniści, którzy pokazując ewolucje ilustracji książek wprowadzają dzieci w świat zabaw plastycznych. Co warte zaznaczenia seniorzy podobnie jak młodzi uczestnicy warsztatów, są bardzo zadowoleni z wspólnego spotkania, pracy i możliwości podtrzymania tradycji w świadomości dzieci.

 

Kończąc należy podkreślić iż gratulujemy organizatorom pomysłu i przeprowadzenia niezwykle interesujących warsztatów potrafiących zaangażować najmłodszych do twórczej pracy i edukacji z zakresu wiedzy o tak bliskiej nam wszystkim bramie do wyobraźni – książce.

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Bardzo podoba mi się zaangażowanie Seniorów do akcji, również gratuluję pomysłu!

dodany: 2011-03-09 13:43:35, przez: Ania


Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Maluchy w indiańskiej wiosce więcej » x
Zobacz » Okiem CzasDzieci.pl » Nasze relacje
Maluchy w indiańskiej wiosce
Patronat CzasDzieci.pl

Maluchy w indiańskiej wiosce

Nowa oddział Biblioteki Raczyńskich na poznańskich Naramowicach już od września zaprasza dzieci na wyjątkowe spotkania z książką. Sobotnie CZYTATY2 tym razem powitały fanów indiańskich opowieści, ale nie tylko. więcej »
Premiera spektaklu LABirynt 2.0 w Teatrze Animacji

Premiera spektaklu LABirynt 2.0 w Teatrze Animacji

Premiera nietuzinkowej instalacji dedykowanej maluchom w Teatrze Animacji za nami. To zaproszenie rodzin do wspólnego kreowania rzeczywistości wraz z aktorami w celu rozbudzania jej kreatywności. więcej »
Wakacyjny piknik z DUKA

Wakacyjny piknik z DUKA

Lato przywitało nas promiennym uśmiechem słońca i zapachem soczystych truskawek. Upalne i coraz dłuższe dni wygoniły panią zimę z całego Krakowa! Biuro ekipy CzasDzieci ogarnęło wakacyjne szaleństwo! więcej »
Interaktywny spektakl, czyli to, co dzieci lubią najbardziej!

Interaktywny spektakl, czyli to, co dzieci lubią najbardziej!

Dzieci 3 - 12 lat
Tegoroczny Jarmark Bajek i Baśni, organizowany przez MBP w Dąbrowie Górniczej obfitował w szereg atrakcji. Jedną z nich był spektakl O Pchle, co manier nie miała, który łączy w sobie elementy nauki języka angielskiego i zabawy ruchowe. więcej »
Muzeum Ognia w Żorach

Muzeum Ognia w Żorach

Dzieci od 3 roku
Oswajanie tabu, przed którym na co dzień chronimy swoje dzieci. Kwintesencja nowoczesności i ciekawej formy. więcej »
Takich targów jeszcze nie było!
Patronat CzasDzieci.pl

Takich targów jeszcze nie było!

Wystawa pod znakiem rekordów – tak w wielkim skrócie opisać można tegoroczne, VIII Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME. więcej »
Blogowy Szał Mam 2016
Patronat CzasDzieci.pl

Blogowy Szał Mam 2016

W dniu 22 października 2016 roku w Restauracji "Agawa", w Królewskim mieście Łęczycy, miała miejsce druga edycja blogerskiego eventu pod nazwą "Blogowy Szał Mam". Jego Inicjatorką i Organizatorką jest Paulina Frontczak-Pawłowska, która w świecie wirtualnym jest znana jako Ladymami... więcej »
O sekretnym życiu zwierzaków domowych
Patronat CzasDzieci.pl

O sekretnym życiu zwierzaków domowych

Niebawem Światowy Dzień Zwierząt. Idealna wręcz okazja, by przybliżyć tajemnice naszych domowych pupili. Macie pieska? A może kotka? Ktoś hoduje ptaszki w klatce? Albo gryzonie? A może Waszym marzeniem jest posiadać zwierzątko domowe? więcej »
Fabryka Dziecięcych Marzeń w Factory Kraków

Fabryka Dziecięcych Marzeń w Factory Kraków

W tym roku Dzień Dziecka został przedłużony o kilka dni, bowiem w pierwszy czerwcowy weekend w krakowskim Centrum Handlowym Factory odbyły się warsztaty plastyczne zorganizowane przez Fundację Czas Dzieci. Wszystkie dzieci odwiedziły wówczas Fabrykę Dziecięcych Marzeń. więcej »
Dubaj – miasto dzieci

Dubaj – miasto dzieci

Cześć, mam na imię Szymon i mam 9 lat. Pewnie mnie nie pamiętacie, ale już raz pisałem dla Was relację z jednej z moich przygód w Etiopii. Tym razem chciałem Wam napisać o atrakcjach dla dzieci w najbogatszym mieście na świecie – Dubaju! więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Polecamy

Gra na Czasie

Gra na Czasie

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. A na nim już czeka na Was nowe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach.  

Nowinki

Rodzicu, Podziel się doświadczeniem!

Rodzicu, Podziel się doświadczeniem!

Serwis Pierwsze Kroki powstał w odpowiedzi na potrzeby czytelników Czas Dzieci i jako miejsce spotkania rodziców, którzy chcą dzielić...  
Ćwiczenie mięśni brzucha w ciąży

Ćwiczenie mięśni brzucha w ciąży

Otóż, drogie Mamy w ciąży! Mięśnie brzucha ćwiczyć można, a nawet trzeba. Dlaczego?  

Okiem CzasDzieci.pl

Muzeum Ognia w Żorach

Muzeum Ognia w Żorach

Oswajanie tabu, przed którym na co dzień chronimy swoje dzieci. Kwintesencja nowoczesności i ciekawej formy.  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019