Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, młodzież szkolną i całe rodziny do spędzenia niezapomnianych wakacji. Dobra zabawa gwarantowana!!!
Mamy jeszcze wolne terminy na zajęcia:
1,3,4,8,11,16,22,24 i 25 sierpnia !!!
Niedźwiedź Wojtek – żołnierz II Korpusu Polskiego
Celem zajęć jest pokazanie historii niezwykłego niedźwiedzia, który został żołnierzem II Korpusu Polskiego w stopniu kaprala. Uczestnicy zajęć poprzez odkrywanie, naukę i zabawę poznają historię Wojtka - PRAWDZIWEGO ŻOŁNIERZA!!!.
Czas trwania: ok. 60-75 minut
Moja pierwsza wizyta w Muzeum
Kustosz, zabytek, eksponat, kolekcja – po naszych zajęciach te pojęcia nie będą sprawiały już trudności żadnemu dziecku, gdyż mają one na celu wprowadzenie młodego widza w świat kultury i sztuki. Uczestnicy zajęć zostaną wprowadzeni w świat muzealnika poprzez ciekawostki, zagadki i odkrywanie.
Czas trwania: ok. 60-75 minut
Chrzest Mieszka I
Warsztaty mają przybliżać ich uczestnikom świat średniowiecznej Polski. Podczas ponad godzinnej zabawy dzieci poznają najważniejsze informacje o chrzcie Mieszka I w oparciu o wystawę czasową, zapoznają się z czasami pierwszego władcy Polski, oglądając ciekawą prezentacje multimedialną oraz rozwiązując zagadki. Uczestnicy zajęć będą także w drużynach wyklejać kolaż.
Czas trwania: ok. 60-90 minut
Malowanki Historyczne z historią karykatury w tle
Grupy zwiedzające nasze Muzeum będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych malowanek historycznych związanych z eksponatami znajdującymi się na wystawie „II Rzeczpospolita w Karykaturze” Kolorowaniu malowanek towarzyszyć będzie dodatkowe zadanie oraz zwiedzanie wystawy o karykaturze.
Czas trwania: 45-60 minut
Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13
Dzień z polskim bohaterem
Pod tematem tych zajęć kryją się dwa spotkania z postaciami historycznymi, które miały swój udział w kreowaniu postaw patriotycznych: W czasie takich zajęć możemy poznać przyczyny, dla których te a nie inne postaci zasłużyły na miano bohatera narodowego.
Do wyboru: Tadeusz Kościuszko lub Józef Piłsudski.
UWAGA: Zajęcia Dzień z Tadeuszem Kościuszko będą połączone ze spacerem pod pomnik na Placu Wolności
Czas trwania: ok. 60 minut
Polskie symbole narodowe
(zajęcia warsztatowe)
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się dlaczego Polska flaga jest biało-czerwona, skąd się wziął orzeł biały i dlaczego „Mazurek Dąbrowskiego” został naszym hymnem narodowym.
Czas trwania: 60 - 75 minut
Odszukaj artefakt
(zajęcia warsztatowe)
Zabawa ma charakter drużynowy. Zadanie polega na zlokalizowaniu i właściwym opisaniu poszukiwanego na ekspozycji przedmiotu. Uczestnicy zabawy poruszają się po historii i realiach polski pod zaborami i w okresie I wojny światowej.
Czas trwania: około 45-60 minut
Warsztaty historyczno-modelarskie
To świetna zabawa, w której uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami modelarskimi oraz wykonaniem prostych modeli sprzętu i pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej.
Czas trwania: ok. 45-60 minut
Prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub e-mailowe grup dzieci oraz indywidualnych osób minimum dwa dni przed zajęciami. Grupa zorganizowana nie może być większa niż 30 osób. Zajęcia odbywają się w siedzibie głównej Muzeum, ul. Gdańskiej 13
Uwaga! Młodzież szkolna do 18 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłej osoby.
ZAPISY:
e-mail: edukacja@muzeumtradycji.pl
tel. 42 632 71 12 Dział Edukacyjny – telefoniczne zapisy pn.-czw. w godz. 8:30-15:30 (Kamila Lutek)