Książki dla dzieci » Basia i kask

Basia i kask
PATRONAT CzasDzieci.pl

Basia i kask

Wydawnictwo: Egmont
Wiek dziecka: od 3 do 7 lat
Ocena: 5.0/5 od 1 os.
ISBN: 978-83-281-0558-4

Przygody Basi teraz do samodzielnego czytania w serii Czytam sobie!

 

Basia bardzo chciałaby mieć kask, taki jak jej starszy brat Janek. Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format w mm: 145x185

KUP TERAZ

Recenzje książki (Basia i kask)

Recenzja rodzica
Niebanalna i dowcipna

Kolejną książeczką z serii Czytam sobie, również należąca do pierwszego etapu publikacja to Basia i kask. Samą Basię poznaliśmy już wiele miesięcy temu, bo to o niej Zofia Stanecka stworzyła cały cykl książeczek, które moja czterolatka uwielbia. Bohaterka to pięcioletnia dziewczynka, która właśnie zaczyna czytać i w związku z tym trafiła do serii Czytam sobie. Jej starszy brat dostał nowy kask, dlatego Basia również postanowiła sobie takie nakrycie głowy sprawić. Jej kask był z pudełka, ale nie podobał się jej wcale, bo lepił się od kleju i zabrudził się. Ten nowy Janka był o niebo lepszy! Co takiego wymyśliła nasza rezolutna bohaterka, by dorównać bratu?


Basia i kask to przezabawna historyjka z ciekawym zakończeniem. Dziecko nie będzie się nudzić, a nauczy się z niej wiele dobrego. Całość wciąga, bawi i edukuje zarazem, a to chyba najlepsza rekomendacja. Rysunki barwne, sukienka Basi idealnie do niej pasuje. Dla ilustratorki, Marianny Oklejak, wielkie brawa.


Chyba nie ma dziecka, które po spotkaniu z Basią nie zacznie darzyć jej sympatią i nie będzie chciało poznać wszystkich jej przygód. To seria książeczek aktualnych, niebanalnych, dowcipnych, sensownych i ważnych. Dziewczynka bywa wesoła, zatroskana, poważna, rozbrykana, jak to dziecko.

Recenzja rodzica
Basia- tym razem do samodzielnego czytania

Wszyscy wielbiciele przygód Basi sięgną bez zastanowienia po książeczkę Basia i kask - wydaną w ramach serii „Czytam sobie”. Kto jednak nie zna bohaterki stworzonej przez Zofię Stanecką (tekst) i Mariannę Oklejak (ilustracje) niech przeczyta poniższą recenzję :)

 

Tytułowa postać książeczki podbija serca małych czytelników, gdyż opowiada o świecie, pomysłach i pragnieniach, z którymi dzieciaki utożsamiają się. W książeczce do samodzielnego czytania, Basia widzi na głowie kolegi prawdziwy kask rowerowy i postanawia też mieć taki kask. I tu następuje fascynująca opowieść, zamknięta w prostych zdaniach o tym, jak to pomysłowa dziewczynka wkłada sobie na głowę różne przedmioty imitujące kask. Cała przygoda rozpoczyna się zwyczajnie, od założenia kartonu na głowę. Akcja rozgrywa się i w bardziej zaskakujących okolicznościach - np. gdy Basia zakłada wiadro na głowę i za chwilę okazuje się, że ma kolorowe włosy, bo to było wiadro po farbie. Mama wtedy jest zdenerwowana… W tej opowieści, oprócz niewątpliwie prostych zdań, które początkujący czytelnik potrafi przeczytać, znajduje się i wymowny przekaz. Dziecko próbuje i doświadcza, a dorosły współuczestniczy w tych doświadczeniach, czasami pokazuje rozwiązania, czasami pozwala na samodzielne eksperymentowanie, ale w pewnych granicach. Bardzo wartościowa pozycja. Mały czytelnik, nie tylko doskonali umiejętność czytania, ale i zanurza się w świecie wartości.Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Jak zwykle ciekawie i...  zabawnie u Zosi z ulicy Kociej
Recenzja rodzica (Anna Kowalska)

Jak zwykle ciekawie i... zabawnie u Zosi z ulicy Kociej

Książka: Zosia z ulicy Kociej. W ciekawych czasach
O pewnym panu, który był łysy...
Recenzja rodzica (Anna Tomaszewska)

O pewnym panu, który był łysy...

Książka: Pan Cylinderek
Ciężar słów
Recenzja rodzica (Karina Hanisz)

Ciężar słów

Książka: Basia i przyjaciele. Titi
Co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć

Książka: Jagoda i Janek w Zielonej Górze i Żaganiu. Kocham Czytać Zeszyt 42
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Klasy społeczne istnieją

Klasy społeczne istnieją

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nagroda w kategorii książki dla dzieci
Rok przyznania: 2017
Obie

Obie

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
WYRÓŻNIENIE
Rok przyznania: 2016
Bruno. Chłopiec, który nauczył się latać

Bruno. Chłopiec, który nauczył się latać

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nagroda w kategorii książki dla młodzieży
Rok przyznania: 2017
Historyjki z ulicy Karowej

Historyjki z ulicy Karowej

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
NAGRODA ZA KSIĄŻKĘ INTERAKTYWNĄ
Rok przyznania: 2016
Czarne jeziora

Czarne jeziora

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Doktor Misia Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017