Książki dla dzieci » Zosia z ulicy Kociej. Na zimę

Zosia z ulicy Kociej. Na zimę
PATRONAT CzasDzieci.pl

Zosia z ulicy Kociej. Na zimę

Wiek dziecka: od 6 do 10 lat
ISBN: 978-83-10-12438-8

To ja, Zosia. Ja o Was nie zapomniałam. I mam nadzieję, że Wy o mnie też nie. Lubicie zimę? Zimą to dopiero są niespodzianki! Na przykład szron na wszystkich gałązkach, badylach i kociej kuwecie. Taki szron zmienia ogród w baśniową krainę, naprawdę. Poza tym kto powiedział, że w grudniu nie da się wejść na ulubione drzewo i siedzieć tam sobie z zeszytem? Świat widziany z takiej zimowej jabłoni wygląda zupełnie inaczej.

 

Zosia z ulicy Kociej to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W czwartej części poznamy dziadka Dionizego i kociego arystokratę Diogenesa mieszkającego w beczce, spróbujemy barszczyku z pierniczkami o AROMACIE MYSZOWYM oraz odkryjemy, jak Buka stała się choinką i jakie wigilijne przesłanie dla świata ma Polikarp z akwarium. Ponuraki, drżyjcie! Zosia nie pozwoli Wam się nudzić!

 

Format: 140 x 192 mm
Liczba stron: 224
Oprawa: broszurowa

 

www.zosiazulicykociej.nk.com.pl

KUP TERAZ

Recenzje książki (Zosia z ulicy Kociej. Na zimę)

Recenzja rodzica
Wir przedświątecznych przygotowań

Książka Zosia z ulicy Kociej. Na zimę to czwarty tom o przygodach pewnej rezolutnej dziewczynki. Do tej pory nie znałyśmy Zosi, ale łatwo dałyśmy się wciągnąć w wir przedświątecznych przygotowań w jej rodzinie. A działo się tam dużo i w zawrotnym tempie. Kupowanie choinki, której nikt inny by nie chciał, sprzątanie, a raczej unikanie sprzątania, pieczenie pierniczków pod kierunkiem dawno niewidzianego dziadka, rozmowy z karpiem, kolędowanie, lepienie bałwana. Tytułowa Zosia, jej niezwykle kreatywna siostra–przedszkolak, zestresowana matka i ojciec psycholog to tylko niektórzy bohaterowie. Są jeszcze dwie babcie, jeden dziadek, ciotka z dziećmi, sąsiadka z dziećmi, dawna przyjaciółka matki, pani z rybim ogonem oraz koty, pies, karp, szop pracz i… wszy. Można by sądzić, że taka mieszanka nie wróży niczego dobrego, ale wszystko okraszone jest tak dużą dawką życzliwości i humoru, że książkę przeczytałyśmy jednym tchem, głośno przy tym chichocząc.

       

Agnieszkę Tyszkę dopisujemy do naszych ulubionych autorów. Pisze lekko, dowcipnie, ma zaskakujące pomysły, potrafi wczuć się w dziecięcych bohaterów. Rysunki Agaty Raczyńskiej podkreślają absurdalny klimat przy ulicy Kociej. Obie z córką uważamy, że ten tom przygód Zosi to znakomita lektura na grudzień. Polecamy ją bardzo gorąco, a same pędzimy do księgarni po wszystkie poprzednie tomy tej serii.

Recenzja bibliotekarza
Zabawna książka na tę porę roku…

Może istnieją czytelnicy, którzy dobierają książki do pory roku? Im mogłabym polecić czwartą część przygód Zosi z ulicy Kociej – tym razem jest to opowieść „Na zimę”. Agnieszka Tyszka  już pracuje nad kolejną, która będzie nosiła tytuł „Na wiosnę”.

 

Wracając do prezentowanej publikacji– rodzina z Łomianek przygotowuje się intensywnie do Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy ulegają magii przygotowań, tym bardziej, że przy ulicy Kociej ma odbyć się zjazd rodzinny. Chociaż większość domowników angażuje się w zakupy i wymyślanie dekoracji, nie wszyscy przepadają za porządkami, bieganiem z mopem i polerowaniem wszelkich powierzchni. Szczególnie nie lubi tego nasza tytułowa Zosia, która mimo wszystko nie może odmówić pomocy swojej mamie. Wprowadza w życie swój chytry plan polegający na oznakowaniu złotymi gwiazdkami miejsc szczególnie lśniących czystością i sprawia tym, że wszyscy ulegają błyszczącej sugestii...


Niecodzienny zamęt w przedświąteczny klimat wprowadza twórcza Mania, która jeszcze nie wyrosła z przekręcania wyrazów. Tworząc swoiste skojarzenia wzbudza zdumienie lub uśmiech - nie tylko dorosłych. Jej nowym pomysłem jest założenie karpiarni, aby nigdy nie trafiały na stół i zakupienie najgorszej choinki na świecie, która ze względu na swoją brzydotę, nigdy nie miała szansy stania się świąteczną ozdobą salonu. 


Co jeszcze może się wydarzyć niebanalnego w tej rodzinie - choinka w sukience, karp w akwarium, wszy u dzieci, kolęda dla karpia, zabłąkane koty w garażu… Puentę opowieści czytelnik odnajdzie w wypowiedziach przemiłych zwierzaków, a więc Polikarpa, Rufusa, Muffina i Diogenesa, które w Wigilię przemówiły ludzkim głosem.

Chociaż w książce przewija się wielu bohaterów i dużo się dzieje, nie można się pogubić, gdyż z pomocą przychodzą szkice Agaty Raczyńskiej. Przypominające dziecięce rysunki, doskonale obrazują zdarzenia i charakteryzują opisywane postaci. Humor, propagowanie idei czytania i kreatywnego spędzania czasu to przewodnia idea prezentowanej serii.                                                                                                 

Recenzja CzasDzieci.pl
Książka na mocną piątkę!

Przygotowania do świąt wcale nie muszą być standardowe, a wigilijne zwyczaje można zmieniać według własnych upodobań. Zielony obrus, bułka zamiast opłatka? – to jest to! Gospodyni jest załamana organizacją kolacji wigilijnej, która ma odbyć się w jej domu. Zepsuty piec, brak sianka, pełno zwierząt, to mogłoby popsuć humor nawet najbardziej opanowanym paniom domu. Z pomocą żonie przychodzi mąż - z zawodu psycholog, oraz córki. Im bliżej do pierwszej gwiazdki, tym bardziej wszyscy zabierają się do roboty. Przy takiej ilości gości z pewnością jest jej wiele. Pomimo tylu obowiązków Zosia i Mania zadbają o to, by czytelnik miał uśmiech na twarzy przez cały czas.


Rewelacyjna, barwna opowieść o rodzinie w czasie świąt. Pokazuje funkcjonowanie całej grupy, chęć niesienia pomocy potrzebującym. Ci ludzie mają w sobie tyle empatii, że potrafili kupić najbrzydszą choinkę, jaka tylko była do swojego domu, żeby nie było jej przykro. Z tego samego względu mają też karpia w wannie, który przejechał długą podróż i kota, który lubi wisieć na choince. Jest to fantastyczna, pełna ciepła rodzina, która ma szalone pomysły i z pewnością  będzie przyjemnie te przygody poznawać. Duża dawka humoru. Świetne hasła, którymi niektórzy powinni kierować się również w swoich przygotowaniach, np. „mniej sprzątania, więcej radowania”.


Okładka kolorowa, w środku rysunki trochę na kształt bazgrołów, czcionka i kartki, dzięki którym dosłownie „połyka” się strony. Ledwo się zaczęło, zaraz się kończy cała lektura, czyta się to tak łatwo. Gdybym miała ocenić w skali 1-5, dałabym mocną 5! Cały czas byliśmy ciekawi czym jeszcze zaskoczy nas ta rodzinka. Przy czytaniu tej książki bawiłam się równie dobrze jak dziecko, które jej słuchało (8-latek). Także polecam jednym i drugim!Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

GENIALNA książka!!! Jeśli ktoś chce zrobić przyjemność, prezent to "Zosia" jest nr 1

dodany: 2013-11-04 21:09:29, przez: Kasia


Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Kreowanie własnej rzeczywistości... jest proste!
Recenzja rodzica (Beata Dziąbek)

Kreowanie własnej rzeczywistości... jest proste!

Książka: Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci
Pociągi pod specjalną obserwacją
Recenzja rodzica

Pociągi pod specjalną obserwacją

Książka: Opowiem ci, mamo, co robią pociągi
Warto czytać - wg córki i jej mamy

Warto czytać - wg córki i jej mamy

Książka: Klub poszukiwaczy przygód. As piątych klas
Na wyciągnięcie ręki
Recenzja rodzica (Karina Hanisz)

Na wyciągnięcie ręki

Książka: Ćwiczenia z przyrody
Dobrze widzi się tylko sercem, bo Kraina Koe jest niewidoczna dla oczu
Recenzja rodzica

Dobrze widzi się tylko sercem, bo Kraina Koe jest niewidoczna dla oczu

Książka: Central Park. Kraina Koe
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Kobiety i mężczyźni

Kobiety i mężczyźni

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nagroda w kategorii książki dla dzieci
Rok przyznania: 2017
Książka do zrobienia

Książka do zrobienia

Bologna Ragazzi Award
Bologna Ragazzi Award »
Wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art Books
Rok przyznania: 2017
Przed i po

Przed i po

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Historyjki z ulicy Karowej

Historyjki z ulicy Karowej

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
WYRÓŻNIENIE ZA EDUKACYJNY TEKST VARSAVIANISTYCZNY
Rok przyznania: 2016
KOT KARIMA I OBRAZKI

KOT KARIMA I OBRAZKI

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
WYRÓŻNIENIA ZA ILUSTRACJE
Rok przyznania: 2016
więcej nagrodzonych książek
Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Emi1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Domowa Akademia1 Doktor Misia1 Prezenty1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017