Książki dla dzieci » Królewna Lenka czeka na wróżkę

Królewna Lenka czeka na wróżkę
PATRONAT CzasDzieci.pl

Królewna Lenka czeka na wróżkę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
Wiek dziecka: od 3 do 5 lat
Ocena: 5.0/5 od 3 os.
ISBN: 978-83-7437-930-4
tagi: magia  emocje 

Chrup, chrup, chrup – królewna Lenka beztrosko używała swoich ząbków aż do dnia, w którym jeden zaczął się kiwać! Okazało się jednak, że biały ząbek jest idealny do stworzenia magicznego pyłu! Wystarczy tylko schować go pod poduszką i czekać na przybycie tajemniczego gościa…


Kto odwiedził Lenkę i co zostawił w jej pokoju? I co miał z tym wszystkim wspólnego kot Kleofas? Przeczytajcie!

KUP TERAZ

Recenzje książki (Królewna Lenka czeka na wróżkę)

Recenzja rodzica
Zębowa wróżka z wizytą u Lenki

To nasze pierwsze spotkanie z królewną Lenką, nigdy wcześniej nie miałam z nią do czynienia, nie słyszałam o niej i nie czytałam dzieciom opowieści o tej niezwykłej dziewczynce. Kolorowe ilustracje, króciutki tekst, idealny dla szybko nudzącego się malucha, do tego ciekawy i napisany dużymi literami. Jeżeli nasz szkrab umie samodzielnie czytać, z tą książeczką nie będzie miał problemów, ponieważ język jest przystępny i łatwo, szybko, zbyt szybko nawet, się kończy.

 

Aneta Krella–Moch jest nie tylko ilustratorką tej książeczki (i całej serii o Lence), ale także jej autorką, to jej literacki debiut, moim zdaniem niebywale udany. To wesołe, pełne ciepła historyjki wprost stworzone dla małego czytelnika, czy też raczej słuchacza maminych opowieści. W tej części poruszony został bardzo ważny problem, który dotyka, prędzej czy później, każde dziecko, a mianowicie królewnie Lence zaczyna się ruszać ząbek. Nie wiadomo z jakiego powodu, tak nagle i niespodziewanie, co przestraszyło naszą małą bohaterkę. Bała się, że ząbek zachorował, na szczęście jej mądra mama wytłumaczyła jej, że: „Każde dziecko traci mleczaki. W ich miejsce wyrastają nowe, mocniejsze i ładniejsze zęby stałe. U ciebie właśnie zaczęła się wymiana ząbków.”

 

Co działo się dalej? Skąd w całej tej historii wzięła się Zębowa Wróżka, czy faktycznie odwiedziła Lenkę i czy dała coś dziewczynce, a może coś od niej wzięła? Aby się tego wszystkiego, dowiedzieć warto przeczytać książeczkę Królewna Lenka czeka na wróżkę. Ze swojej strony serdecznie polecam ten tytuł, ponieważ zarówno moja trzylatka, jak i sześcioletni synek byli zachwyceni i z wielkim zaciekawieniem słuchali o tym, co przytrafiło się małej królewnie. Dzięki tej opowieści na pewno nie będą tak bardzo przerażeni, gdy i u nich rozpocznie się wymiana ząbków. To książeczka naprawdę warta poznania, opowiada o faktycznych kłopotach naszych pociech, o tym, co czeka każdego malucha, a na co być może nie jest on niestety przygotowany. Polecam jak najbardziej.

Recenzja rodzica
Mądra opowieść o wyobraźni i wyobrażaniu

Jak bardzo się ucieszyłam, kiedy zobaczyłam, że autorka wydała kolejną książkę opowiadającą o przygodach małej królewny Lenki. Niezwykle mądra i pouczająca opowieść o wyobraźni i wyobrażaniu sobie postaci z zaczarowanego świata. Wielka szkoda, że tylko dzieci potrafią uwierzyć w skrzata czy wróżkę.

 

Chyba każdy z nas wie, że zęby są bardzo ważne i należy o nie dbać od najmłodszych lat. Niestety moja córka nie lubi mycia zębów, więc działam podstępem. Mówię, że do buzi wleciała jej mucha i muszę ją wyjąć. Póki co mój przebiegły plan działa. Lenka nie zdawała sobie sprawy, że zęby mogą boleć. No jak to? Pewnego ranka obudziła się z delikatnym bólem zęba. Była przerażona ze strachu. Mama pocieszyła córkę i powiedziała, że dobrze się stało, że ząb boli i się rusza. W końcu każde dziecko traci mleczaki, a w ich miejsce wyrastają nowe, mocniejsze zęby stałe.

 

Lence jednak najbardziej spodobało się, że jeśli położy swojego zęba pod poduszkę, to zjawi się u niej wróżka i w zamian dostanie prezent-niespodziankę. Lenka chwali się ruszającym zębem i przyjaciele ostrzegają ją, że jeśli przez przypadek połknie zęba, to nie dostanie prezentu. Logiczne, prawda? Wspólnymi siłami próbują więc jak najszybciej pozbyć się zęba. Domyślacie się z jakich technik korzystają? Pamiętam, że jak byłam mała to zawiązywało się nitkę wokół zęba a drugi koniec wiązało się do klamki. Lenka i jej przyjaciele wpadają na podobne pomysły. Czy uda im się wyrwać zęba? Czy Lenka spotka się z wróżą-zębuszką? Koniecznie przeczytajcie, a na pewno nie będziecie się nudzić. Polecam!Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Gorąco polecam!
Recenzja rodzica

Gorąco polecam!

Książka: Gra edukacyjna Gotowanie
Świat jest piękny i interesujący
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Świat jest piękny i interesujący

Książka: Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi
REWELACJA!
Recenzja rodzica

REWELACJA!

Książka: Bawimy się, programując w Scratchu
Pełne zainteresowanie
Recenzja rodzica

Pełne zainteresowanie

Książka: Zasypianki
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych

Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Książka do zrobienia

Książka do zrobienia

Bologna Ragazzi Award
Bologna Ragazzi Award »
Wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art Books
Rok przyznania: 2017
Lodorosty i bluszczary wiersze dla dzieci

Lodorosty i bluszczary wiersze dla dzieci

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Koniec świata nr 13

Koniec świata nr 13

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Biały Teatr panny Nehemias

Biały Teatr panny Nehemias

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Cudowny chłopak1 Robico1 Knock Nocky1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Kapitan Nauka1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018