Książki dla dzieci » Maluszka Czas. Plan Aktywności Dzień po Dniu - dzienniczek

Maluszka Czas. Plan Aktywności Dzień po Dniu - dzienniczek

Maluszka Czas. Plan Aktywności Dzień po Dniu - dzienniczek

Wydawnictwo: Sierra Madre
Wiek dziecka: do 1 roku

Zostałaś lub zostaniesz mamą? Obawiasz się nadchodzącego chaosu i zmian?
Dzienniczek Maluszka Czas. Plan Aktywności Dzień po Dniu pozwoli Ci uporządkować w jednym miejscu wszystkie informacje o Twoim noworodku.

 

Dzienniczek Maluszka Czas:

• pozwala szybko zanotować w jednym miejscu najważniejsze aktywności
 malucha w trakcie dnia i nocy: godziny spania, czas i sposób karmienia, zmiany pieluszki i wiele innych.
 • zawiera dodatkowe miejsce na notatki, co pozwoli Ci zapisać przełomowe wydarzenia w życiu Twojego dziecka. Dzięki takiemu pamiętnikowi będziesz mogła w przyszłości wracać do tych cudownych dni.
 • jest niezastąpiony podczas wizyt u lekarza bądź przekazaniu dziecka pod opiekę niani. Dzięki regularnemu notowaniu lepiej poznasz Twoje maleństwo i łatwiej wykryjesz każdą nieprawidłowość.
 • zawiera Niezbędnik Mamy – zestaw najważniejszych informacji niezbędnych w pierwszych miesiącach życia dziecka (w tym etapy rozwoju dziecka, terminy szczepień, siatki centylowe, informacje o becikowym, urlopie macierzyńskim i wychowawczym). Niezbędnik został opracowany przez Panią Magdalenę Kukulską, uznawaną za jedną z najlepszych położnych w kraju.

 

 

Wejdź na www.maluszkaczas.pl i dowiedz się więcej o dzienniczku.


 


 

Recenzje książki (Maluszka Czas. Plan Aktywności Dzień po Dniu - dzienniczek)

Recenzja rodzica
Uroczy pomocnik dla Mamy nowonarodzonego Maluszka

Bardzo podoba mi się pomysł na gromadzenie uporządkowanych informacji o noworodku i niemowlęciu. Szczególnie polecam mamom-pierworódkom. Pamiętam z dawnych czasów, jak to świat przewrócił się do góry nogami wraz z nadejściem nowego życia. Maluszka Czas. Plan Aktywności dzień po dniu 0-12 m to doskonały pomocnik zarówno w zapisywaniu obowiązków, jak i przyjemności oraz ciekawostek z życia Mamy i Maluszka.
Mały format – książeczka zmieści się na pewno do torby wypchanej pieluszkami, mokrymi chusteczkami, ubrankami na zmianę i innymi niezbędnymi "przydasiami". Łatwa w obsłudze – dzieli się na trzy części: pierwsza to dzień i noc maluszka (tu w tabelaryczny sposób zaznaczamy informacje o godzinach karmienia, zmianie pieluszki, porach aktywności, nabywaniu przez dziecko nowych umiejętności). W drugiej części zatytułowanej Niezbędnik Mamy znajdują się przydatne informacje związane z rozwojem dziecka, podstawach pielęgnacji, szczepieniach pierwszej pomocy itp. W części trzeciej jest miejsce na notes i zapis tego, co sama mama zapragnie zapisać. Czytelny niezbędnik, bardzo poręczny i ładnie wydany. Polecam!

Recenzja rodzica
Niezbędnik mamy

Pamiętam doskonale czas tuż po urodzeniu córeczki. Świat przewrócił się do góry nogami. I niestety nie byłam zadowolona i szczęśliwa. Jednak ku uciesze wszystkich ten najgorszy okres szybko minął. Pamiętam dokładnie pobudki co dwie godziny, notoryczny brak snu, gorączka na zamianę z dreszczami, płacz w poduszkę. Wydawało mi się, że moje życie sprowadziło się do jednego zajęcia: ciągłego karmienia i karmienia. Z tym karmieniem jeszcze było bardzo źle na samym początku, bo ból był tak silny, że kiedy miałam karmić, to trzęsłam się strachu i ryczałam jak bóbr. Wydawało mi się, że tonę w chaosie, że niczego nie ogarniam, że niczego nie mogę zapamiętać. Nawet wtedy nie pomyślałam, że istnieje coś takiego, jak plan aktywności.
Trafił w moje ręce niedawno i od razu bardzo mi się spodobał. Będę go trzymała dla kolejnego dziecka. Jest dość mały, więc łatwo spakować go do torebki. Jest to swego rodzaju kalendarz aktywności naszego dziecka, w którym możemy zapisywać najważniejsze informacje. A że po porodzie różnie bywa i jeszcze brak snu, to niestety zapominamy o wielu rzeczach. Dni i noce są tak do siebie podobne, że ciężko nam powiedzieć, co się działo dwie godziny wcześniej. W tym momencie może nam się przydać dzienniczek. Każda doba podzielona jest na dwie części: dzień maluszka i noc maluszka. W czasie dnia możemy zaznaczać, jak długo trwały drzemki naszego dziecka, z której piersi było karmione i kiedy to było dokładnie, kiedy zrobiło siku, kiedy kupę. Oprócz tego znajdziemy także miejsce na zapisanie, jakie leki należy dać dziecku, czy pojawiły się jakieś alergie, wysypki, a także kiedy dziecko się pierwszy raz uśmiechnęło. Do planu aktywności dołączony jest także niezbędnik mamy, w którym znajdziemy m.in. informacje o rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu, skoki rozwojowe, siatki centylowe, podstawy pielęgnacji maluszka, szczepienia, pierwszą pomoc, becikowe. Czyli swego rodzaju mała skarbnica najważniejszych informacji.
Polecam tę pozycję z czystym sumieniem, choć osobiście jeszcze go nie przetestowałam. Pamiętam, jak zapisywałam sobie wszystko na jakichś skrawkach papieru. Oczywiście skrawki zawsze ginęły, a wraz z nimi wszystkie informacje. Polecam, więc młodym matkom. Z takim notesem wszystko będzie łatwiejsze.Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

jest świetny! bardzo przydatny i pięknie zaprojektowany:) polecam młodym mamom oraz osobom, które zastanawiają się co kupić młodym rodzicom z okazji urodzenia aluszka:)

dodany: 2013-01-11 12:56:55, przez: ania o.


Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Jak to jest patrzeć z innej perspektywy

Jak to jest patrzeć z innej perspektywy

Książka: Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał
Co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć

Książka: Jagoda i Janek w Zielonej Górze i Żaganiu. Kocham Czytać Zeszyt 42
Dla całej rodziny
Recenzja rodzica (Karina Hanisz)

Dla całej rodziny

Książka: Klinika zdrowego chomika. Tom 2. Pudełko pełne kotów
Jak zwykle ciekawie i...  zabawnie u Zosi z ulicy Kociej
Recenzja rodzica (Anna Kowalska)

Jak zwykle ciekawie i... zabawnie u Zosi z ulicy Kociej

Książka: Zosia z ulicy Kociej. W ciekawych czasach
Dwa klucze
Recenzja rodzica (Anna Kasprzyk)

Dwa klucze

Książka: Jak to działa? Zwierzęta
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Lawendowa czarownica

Lawendowa czarownica

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek

Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Robinson Crusoe  Opowieść obrazkowa na podstawie dzieła Daniela Defoe

Robinson Crusoe Opowieść obrazkowa na podstawie dzieła Daniela Defoe

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Teatr niewidzialnych dzieci

Teatr niewidzialnych dzieci

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Czarne jeziora

Czarne jeziora

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Doktor Misia Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017