W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowy


W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowypowiększ

W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowy

Patronat CzasDzieci.pl
Dzieci od 11 lat

W   ułamku   sekundy   to   konkurs   na   reportaż   fotograficzny   i   filmowy.   Tegoroczna   edycja   odbywa się pod hasłem „Niepodległa!”. Chcemy by wasze zdjęcia i filmy, reportaże, pokazały to wszystko, z czym wchodzimy w nowe stulecie Polski.


Do Konkursu mogą być zgłaszane fotografie lub filmy realizowane w formie reportażu , który będzie zapisem rzeczywistości.   Pracując nad reportażami miejcie na uwadze, że gatunek ten daje odbiorcy „żywy opis zdarzeń i faktów, znanych autorowi z bezpośredniej obserwacji”. Reportażysta to osoba, która za pomocą zdjęć lub filmu opisuje zdarzenia lub sytuacje, które spaja pewna myśl autora.
Reportaż powinien mieć zwartą i mocną formę. Wybierzcie i skupcie się na określonym bohaterze, zjawisku, wydarzeniu. Wasza historia musi mieć temat. Poznajcie go i pokażcie, co z niego wynika, jakie jest tło opisywanych wydarzeń.


Kolejną edycję naszego konkursu „W ułamku sekundy" chcemy poświęcić „Niepodległej". W tym roku   obchodzimy   100-lecie   odzyskania   niepodległości  przez   Polskę.   Po   123   latach   w   nowych granicach   i   realiach   odradza  się   Rzeczpospolita.   Był   to   trudny   okres.   Chcemy   by   wasze   zdjęcia i  filmy,  reportaże,  pokazały   to   wszystko   co   wesołe,   smutne,  poważne,  dramatyczne,   patetyczne.
Z czym wchodzimy w nowe stulecie Polski. Ma to być obraz tej Polski z obchodów 100-lecia, obraz Polski   pełnej   kontrastów,   obraz   Polski   widziany   oczami  cudzoziemców,   obraz   Polski   społecznych i politycznych konfliktów, po prostu prawdziwy obraz stuletniej Rzeczpospolitej Polskiej.


Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 11-19 lat.   Do konkursu można zgłaszać prace zrealizowane z wykorzystaniem różnych środków technologicznych np. telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego, kamery.
Do konkursu zgłaszamy min 5, maksymalnie 8 zdjęć. Zdjęcia muszą zostać ponumerowane zgodnie z koncepcją reportażu. Reportaż filmowy nie może przekroczyć 10 minut.


Zgłoszenia są bezpłatne.


Wzięcie udziału w Konkursie odbywa się ę poprzez wysłanie Karty zgłoszenia i w przypadku reportaży filmowych linku lub pliku z filmem na adres-mailowy:  sszczepanska@mdk-dh.krakow.pl    lub płyty DVD   oraz   przesłanie   odbitek  fotograficznych   w   formacie   A4   drogą   pocztową   lub   dostarczenie osobiście
do siedziby Organizatora na adres: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków  z dopiskiem Konkurs „W ułamku sekundy. Niepodległa!”. Karta zgłoszenia do pobrania


Nagrody festiwalowe zostaną wręczone tylko autorom lub upoważnionym przez nich reprezentantom podczas uroczystego zakończenia konkursu tj. 7 marca 2019 r. Zgłoszenie filmu i zdjęć oznacza zgodę na postanowienia regulaminu Konkursu. 
Filmy lub linki do filmów oraz zdjęcie lub cykl zdjęć do Konkursu należy przesyłać wraz z dokładnie wypełnioną Kartą Filmu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lutego 2019 roku.?


Nie decyduje data stempla pocztowego.


Oceny nadesłanych prac dokona powołane przez Organizatorów Jury (ogłoszenie wyników w dniu 1 marca 2019 roku na stronie internetowej: www.mdkdh.krakow.pl


Decyzje Jury  są ostateczne i niepodważalne.


Finał Konkursu, wystawa i wręczenie nagród odbędą się w dniu 7 marca 2018 roku  w siedzibie Organizatora.


Dodatkowe informacje dotyczące warunków udziału, przewidzianych nagród oraz karta zgłoszenia znajdują się w szczegółowym regulaminie Konkursu, na stronie internetowej Organizatora i FB.

Wizytówka organizatora:

Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza", ul. Reymonta

ul. Reymonta 18,
30-059 Kraków

tel.: 012 638 42 12, 012 637 37 61

Wyślij wiadomość »

www.mdk-dh.krakow.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Disney on Ice

Spotkaj się z Myszką Miki, Myszką Minnie, Kaczorem Donaldem, Goofym i wraz z nimi oddaj się magii i rodzinnej zabawie. Odkrywaj podwodny świat wraz z Dory i jej kompanami z animacji Disney Pixar...  

Książka na Czasie

Skoczkowie. Tajemnice mistrzów

To książka, która zachwyci wszystkich pasjonatów sportu, a w szczególności fanów skoków narciarskich. To wciągająca opowieść, pełna zdjęć, ilustracji i zabawnych rysunków. Zobaczcie sami!  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

Wideorecenzja na Czasie

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Minecraft

O pamiętniku wieśniaka, który chciał być wojownikiem opowiada młody fan gry Minecraft - Karol (lat 6). Zobaczcie sami czy warto tą książkę przeczytać!  

W domu z dzieckiem

Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018