W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowy


W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowypowiększ

W ułamku sekundy Niepodległa! Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowy

Patronat CzasDzieci.pl
Dzieci od 11 lat

W   ułamku   sekundy   to   konkurs   na   reportaż   fotograficzny   i   filmowy.   Tegoroczna   edycja   odbywa się pod hasłem „Niepodległa!”. Chcemy by wasze zdjęcia i filmy, reportaże, pokazały to wszystko, z czym wchodzimy w nowe stulecie Polski.


Do Konkursu mogą być zgłaszane fotografie lub filmy realizowane w formie reportażu , który będzie zapisem rzeczywistości.   Pracując nad reportażami miejcie na uwadze, że gatunek ten daje odbiorcy „żywy opis zdarzeń i faktów, znanych autorowi z bezpośredniej obserwacji”. Reportażysta to osoba, która za pomocą zdjęć lub filmu opisuje zdarzenia lub sytuacje, które spaja pewna myśl autora.
Reportaż powinien mieć zwartą i mocną formę. Wybierzcie i skupcie się na określonym bohaterze, zjawisku, wydarzeniu. Wasza historia musi mieć temat. Poznajcie go i pokażcie, co z niego wynika, jakie jest tło opisywanych wydarzeń.


Kolejną edycję naszego konkursu „W ułamku sekundy" chcemy poświęcić „Niepodległej". W tym roku   obchodzimy   100-lecie   odzyskania   niepodległości  przez   Polskę.   Po   123   latach   w   nowych granicach   i   realiach   odradza  się   Rzeczpospolita.   Był   to   trudny   okres.   Chcemy   by   wasze   zdjęcia i  filmy,  reportaże,  pokazały   to   wszystko   co   wesołe,   smutne,  poważne,  dramatyczne,   patetyczne.
Z czym wchodzimy w nowe stulecie Polski. Ma to być obraz tej Polski z obchodów 100-lecia, obraz Polski   pełnej   kontrastów,   obraz   Polski   widziany   oczami  cudzoziemców,   obraz   Polski   społecznych i politycznych konfliktów, po prostu prawdziwy obraz stuletniej Rzeczpospolitej Polskiej.


Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 11-19 lat.   Do konkursu można zgłaszać prace zrealizowane z wykorzystaniem różnych środków technologicznych np. telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego, kamery.
Do konkursu zgłaszamy min 5, maksymalnie 8 zdjęć. Zdjęcia muszą zostać ponumerowane zgodnie z koncepcją reportażu. Reportaż filmowy nie może przekroczyć 10 minut.


Zgłoszenia są bezpłatne.


Wzięcie udziału w Konkursie odbywa się ę poprzez wysłanie Karty zgłoszenia i w przypadku reportaży filmowych linku lub pliku z filmem na adres-mailowy:  sszczepanska@mdk-dh.krakow.pl    lub płyty DVD   oraz   przesłanie   odbitek  fotograficznych   w   formacie   A4   drogą   pocztową   lub   dostarczenie osobiście
do siedziby Organizatora na adres: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków  z dopiskiem Konkurs „W ułamku sekundy. Niepodległa!”. Karta zgłoszenia do pobrania


Nagrody festiwalowe zostaną wręczone tylko autorom lub upoważnionym przez nich reprezentantom podczas uroczystego zakończenia konkursu tj. 7 marca 2019 r. Zgłoszenie filmu i zdjęć oznacza zgodę na postanowienia regulaminu Konkursu. 
Filmy lub linki do filmów oraz zdjęcie lub cykl zdjęć do Konkursu należy przesyłać wraz z dokładnie wypełnioną Kartą Filmu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lutego 2019 roku.?


Nie decyduje data stempla pocztowego.


Oceny nadesłanych prac dokona powołane przez Organizatorów Jury (ogłoszenie wyników w dniu 1 marca 2019 roku na stronie internetowej: www.mdkdh.krakow.pl


Decyzje Jury  są ostateczne i niepodważalne.


Finał Konkursu, wystawa i wręczenie nagród odbędą się w dniu 7 marca 2018 roku  w siedzibie Organizatora.


Dodatkowe informacje dotyczące warunków udziału, przewidzianych nagród oraz karta zgłoszenia znajdują się w szczegółowym regulaminie Konkursu, na stronie internetowej Organizatora i FB.

Wizytówka organizatora:

Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza", ul. Reymonta

ul. Reymonta 18,
30-059 Kraków

tel.: 012 638 42 12, 012 637 37 61

Wyślij wiadomość »

www.mdk-dh.krakow.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Opowieści na Czasie

Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019