Kraków

Niebieskie Anioły. Życie ze spektrum zaburzeń autystycznych
Kraków Pod naszym patronatem Nasz Patronat

Niebieskie Anioły. Życie ze spektrum zaburzeń autystycznych

Wpis archiwalny

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Niebieskie Anioły. Życie ze spektrum zaburzeń autystycznych. Objawy, diagnoza oraz terapia dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 13 kwietnia 2018r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46).

 

Program konferencji opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z ASD przemówią ich rodzice.

 

Do udziału w konferencji w charakterze prelegentów zaprosiliśmy specjalistów rangi ogólnopolskiej w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

 

Program:
8.30–9.30 – Rejestracja Uczestników
9.30–10.00 – Uroczyste otwarcie Konferencji
10.00-10.30 – Autyzm, zaburzenia ze spektrum autyzmu – moc diagnozy. I co dalej? – wykład otwierający prof. dr. hab. Jacka Błeszyńskiego (Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu)

 

Sesja I - 10.30–12.00
•    Jak teoria objawu wpływa na wczesne diagnozowanie zaburzeń autystycznych? – prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
•    W drodze po relację… Dynamika rozwoju emocjonalno-społecznego osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski, Instytut Pedagogiki, Zakład Edukacji Osób z Niepełnosprawnością)
•     „Autyzm rzeczywisty” w kontekście uzależnień od mediów elektronicznych – prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
•    dyskusja
12.00–12.30 – Przerwa kawowa

 

Sesja II - 12.30–13.45
•    Czy możliwe jest współwystępowanie zespołu Aspergera z innymi zaburzeniami rozwoju? – prof. UP dr hab. Marta Korendo (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
•    Kochać kogoś, to być z nim szczęśliwym... (B.N. Kaufman). Najważniejsze informacje o programie Son-Rise – Adrian Borowik, Fundacja Być Bliżej Siebie (Warszawa)
•    dyskusja
13.45–14.30 – Obiad

 

Sesja III - 14.30–15.45
•    Zespół Aspergera to nie wyrok – co robić, by diagnoza nie zdominowała rodzinnego życia? – Anna Stańczak-Maniecka (mama 7-letniego Krzysia z ZA, autorka bloga i założycielka grupy wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami)
•    Dołączanie – brama do świata interakcji – Irek Wesołowski (tata 7-letniego autystycznego Maćka, od 4 lat prowadzący terapię swojego syna metodą Son-Rise)
•    dyskusja
15.45 – Zakończenie konferencji

 

Konferencji będzie towarzyszyć premiera książki "Udawanie normalnej. Życie z zespołem Aspergera (zaburzeniem ze spektrum autyzmu)" autorstwa Liane Holliday Willey z przedmową Tony’ego Attwooda, która ukaże się w kwietniu 2018 roku nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego.

 

Komitet Naukowy Konferencji:
prof. dr hab. Jacek Błeszyński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)
prof. dr hab. Bolesław Faron (Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli WE)

dr Barbara Winczura (Uniwersytet Wrocławski)

Patronat medialny:
kwartalnik „Integracja Sensoryczna”

Partnerzy:
Fundacja Być Bliżej Siebie (Warszawa)
Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI (Warszawa)

 

Koszt*: 149 zł – styczeń–marzec, 199 zł – kwiecień
* rodzice dzieci z ASD, osoby z ASD, studenci - rabat 50% - zapisy wyłącznie mailowo: kontakt@we.pl

Szczegółowe informacje: kontakt@we.pl, tel. 537 787 249
Rejestracja przez stronę internetową: https://we.pl/pl/n/29

Link do wydarzenia na Facebooku.

 

Organizatorzy:
Wydawnictwo Edukacyjne oraz Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli Wydawnictwa Edukacyjnego.

Organizator:

Wydawnictwo Edukacyjne

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć