Kraków » Wiadomości lokalne » Akademia Przyszłości. Rusza kolejna edycja programu wspierającego dzieci w odnoszeniu sukcesów

Akademia Przyszłości. Rusza kolejna edycja programu wspierającego dzieci w odnoszeniu sukcesówpowiększ

Akademia Przyszłości. Rusza kolejna edycja programu wspierającego dzieci w odnoszeniu sukcesów

Już   13   października   w   Centrum   Dydaktyki   Akademii   Górniczo Hutniczej   w   Krakowie odbędzie się XVI Inauguracja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Podobne uroczystości mają miejsce na innych uniwersytetach w całej Polsce. Gościć na nich będą dzieci włączone do programu, tutorzy oraz koordynatorzy szkolni.


Doroczna Inauguracja programu to wyjątkowy moment, podczas którego dzieci, do tej pory borykające się z trudnościami w szkole i nieśmiałością, mogą poczuć dumę z wstąpienia w szeregi studentów Akademii, stanąć na scenie w świetle jupiterów i odebrać indeks z rąk rektora lub innej znaczącej osoby. 

 

„Akademia Przyszłości jest dla dzieci przede wszystkim odskocznią od codzienności, stwarza im możliwość wyjścia poza utarte schematy myślenia i działania, a nade wszystko jest drogą wielkiej wewnętrznej przemiany i inspirującą przygodą także dla samych tutorów. Inauguracja na uniwersytecie podnosi z kolei rangę programu, co sprawia, że dzieci czują się po prostu wyjątkowo!”  – mówi Iwona Stankowska od wielu lat związana z programem.

 


Dlaczego uniwersytet?


Projektowanie   doświadczeń   jest   jedną   z   prekursorskich   metod   wypracowanych   przez specjalistów z Akademii Przyszłości. W ten sposób pokazuje się dzieciom, że w przyszłości naprawdę mogą być tym, kim chcą. To dlatego w programie dużo czasu przewidziano na wyjazdy   i  udział   w wydarzeniach,   które  dzieci   pamiętają  do  końca   życia.  Podopieczni Akademii mogą zasiąść w fotelu prezesa dużej firmy i poczuć się, jakby to było ich miejsce (dzieci „prezesowały” już m.in. w Interii, BP i Poczcie Polskiej) albo wystąpić na scenie ze światowej sławy artystą (w sierpniu tego roku dwanaścioro dzieci wystąpiło na scenie z Rogerem Watersem). Tak samo jest z uniwersytetem. Kiedy odbierają indeks sukcesów w wielkiej auli znanej uczelni, myśl, że kiedyś będą mogły studiować, nie jest już dla nich tak abstrakcyjna. Wszystko staje się bardziej osiągalne, nawet jeżeli do tej pory dzieci nie myślały o sobie najlepiej. To są doświadczenia, które przemieniają od środka.


W świecie sztuki


Ponieważ w aktualnej edycji programu szczególne miejsce odgrywać i twórczość artystyczna, inauguracja odbędzie się pod hasłem Akademia Twórców Przyszłości. Organizatorzy stawiają sobie za cel pokazanie dzieciom, czym jest sztuka i nauczenie ich, w jaki sposób odkryć w sobie talent – nie tylko ten plastyczny czy muzyczny. Podczas Inauguracji na scenie zapanuje iście malarsko-taneczny klimat, ponieważ imprezę poprowadzą postaci wcielające się w Zofię Stryjeńską i Conrada Drzewieckiego!?


Na wydarzeniu obecni będą wolontariusze, w tym Jakub Buczko: „Idea Akademii Przyszłości jest dla mnie osobiście bardzo ważna, zdaje się ewenementem na skalę ogólnopolską, a być może nawet międzynarodową. Często sięgam pamięcią do lat własnego dzieciństwa i choć było ono kolorowe, to z pewnością ktoś taki jak tutor byłby dla mnie bezcenny. Zajęcia z tutorem to jednak nie wszystko. Na dzieci z Akademii Przyszłości czeka jeszcze mnóstwo wydarzeń przewidzianych przez nasz autorski System Motywatorów Zmiany. Inauguracja na wyższej   uczelni   jest   właśnie   jednym   z   takich   momentów.   Już   niebawem   podopieczni programu będą mogli na własnej skórze poczuć, że mają wpływ na swoją przyszłość i że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znalazły się w tym samym miejscu za kilka lat ze świadomością, że odnieśli sukces”.


Przezwyciężyć trudności


Akademia Przyszłości pomaga dzieciom już od 15 lat. Jej podopieczni to zarówno uczniowie nieradzący sobie w nauce, jak i mający problemy w kontaktach z rówieśnikami i w integracji społecznej.   Celem   programu   jest   budowanie   w   dzieciach   poczucia   własnej   wartości, rozwijanie ich sprawczości i pewności siebie – tak, by samodzielnie radziły sobie w dorosłym życiu. Dzięki programowi tylko w poprzednim roku 82% badanych uwierzyło w siebie, 81% odkryło, w czym jest dobrych, a 77% zainteresowało się nowymi rzeczami. Ale program pozwala zawalczyć o przyszłość nie tylko najmłodszym. Wolontariusze, którzy zgłaszają się, by w nim uczestniczyć, doceniają go nie tylko ze względu na relację ze swoimi uczniami i poczucie misji, ale również realne korzyści, które daje: „Odnoszę wrażenie, że udział w Akademii dobrze usposobił mojego pracodawcę, pierwsze pytanie, jakie padło na rozmowie kwalifikacyjnej dotyczyło właśnie Akademii, mimo że praca zupełnie nie jest związana z dziećmi (ale ściśle wiąże się ze współpracą z bardzo różnymi ludźmi)”  – napisała w ankiecie ewaluacyjnej jedna z wolontariuszek.
Jeżeli chcesz dołączyć do grona SuperW Akademii, wejdź na stronę  www.superw.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: TOP 10 wydarzeń na weekend (2-3 lutego 2019) więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
TOP 10 wydarzeń na weekend (2-3 lutego 2019)

TOP 10 wydarzeń na weekend (2-3 lutego 2019)

Co przyniesie pierwszy weekend lutego? Wśród naszych propozycji wydarzenia bezpłatne, rodzinne warsztaty, widowisko kolędnicze i inne. więcej »
Nie zawsze umiemy zrozumieć smutek. Premiera Dziewczynki z parku w Teatrze Groteska
Patronat CzasDzieci.pl

Nie zawsze umiemy zrozumieć smutek. Premiera Dziewczynki z parku w Teatrze Groteska

Dzieci od 7 lat
Przedstawienie teatralne Dziewczynka z parku jest stworzone na podstawie powieści Barbary Kosmowskiej Dziewczynka z parku - lektury z nowej podstawy programowej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. więcej »
Konkurs z Teatrem Groteska - wygraj zaproszenie na Doktora Dolittle!

Konkurs z Teatrem Groteska - wygraj zaproszenie na Doktora Dolittle!

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl Doktor Dolittle do Teatru Groteska na 27 stycznia, na godzinę 11:00 oraz upominek książkowy od CzasDzieci.pl więcej »
Wygraj zaproszenie do teatru dla Babci i Dziadka. Konkurs z Teatrem Ludowym

Wygraj zaproszenie do teatru dla Babci i Dziadka. Konkurs z Teatrem Ludowym

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka wspólnie z Teatrem Ludowym przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs. więcej »
Atrakcje 27. Finału WOŚP w Krakowie

Atrakcje 27. Finału WOŚP w Krakowie

Przed nami 27 już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co będzie działo się podczas tegorocznej zbiórki w Krakowie? więcej »
Garść pomysłów na ferie 2019 w Krakowie!

Garść pomysłów na ferie 2019 w Krakowie!

Odliczanie czas zacząć. Już 14 stycznia w województwie małopolskim startują ferie zimowe! Nie macie jeszcze pomysłu jak je zaplanować, sprawdźcie nasze propozycje. więcej »
Ruchoma szopka w Kalwarii Zebrzydowskiej

Ruchoma szopka w Kalwarii Zebrzydowskiej

W Kalwarii Zebrzydowskiej oglądać możecie jedną z największych i najpiękniejszych szopek w Polsce. Przygotowana przez Ojców Bernardynów szopka w kalwaryjskim sanktuarium od Bożego Narodzenia przyciąga tłumy zwiedzających więcej »
Świąteczny konkurs. Pochwal się swoją choinką! (zakończony)

Świąteczny konkurs. Pochwal się swoją choinką! (zakończony)

Ubieranie choinki i dekorowanie domu to jedne z najprzyjemniejszych przedświątecznych czynności. Zapraszamy Was do udziału w naszym bożonarodzeniowym konkursie. więcej »
Przedświąteczny weekend w Krakowie - najciekawsze wydarzenia (15-16 grudnia)

Przedświąteczny weekend w Krakowie - najciekawsze wydarzenia (15-16 grudnia)

Przedstawiamy zestawienie najciekawszych wydarzeń nadchodzącego weekendu. W powietrzu czuć już świąteczną atmosferę. więcej »
Najciekawsze rodzinne wydarzenia na najbliższy weekend!

Najciekawsze rodzinne wydarzenia na najbliższy weekend!

Gdzie spotkacie Mikołaja w Krakowie? Gdzie poczujecie klimat świąt? Przedstawiamy najciekawsze mikołajkowe i świąteczne wydarzenia na najbliższy weekend. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Wideorecenzja na Czasie

Max. Kot detektyw

Max. Kot detektyw

Zupełnie nowy detektyw - Max. Kot detektyw! Zobaczcie i posłuchajcie co o Maxie opowie Wam Ania!  

Polecamy

Gra na Czasie

Gra na Czasie

Aparaty w dłoń! Właśnie dotarliście na odległy archipelag. A na nim już czeka na Was nowe wyzwanie: fotografowanie dzikich zwierząt kryjących się na pobliskich wysepkach.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019