Kraków » Wiadomości lokalne » Akademia Przyszłości. Rusza kolejna edycja programu wspierającego dzieci w odnoszeniu sukcesów

Akademia Przyszłości. Rusza kolejna edycja programu wspierającego dzieci w odnoszeniu sukcesówpowiększ

Akademia Przyszłości. Rusza kolejna edycja programu wspierającego dzieci w odnoszeniu sukcesów

Już   13   października   w   Centrum   Dydaktyki   Akademii   Górniczo Hutniczej   w   Krakowie odbędzie się XVI Inauguracja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Podobne uroczystości mają miejsce na innych uniwersytetach w całej Polsce. Gościć na nich będą dzieci włączone do programu, tutorzy oraz koordynatorzy szkolni.


Doroczna Inauguracja programu to wyjątkowy moment, podczas którego dzieci, do tej pory borykające się z trudnościami w szkole i nieśmiałością, mogą poczuć dumę z wstąpienia w szeregi studentów Akademii, stanąć na scenie w świetle jupiterów i odebrać indeks z rąk rektora lub innej znaczącej osoby. 

 

„Akademia Przyszłości jest dla dzieci przede wszystkim odskocznią od codzienności, stwarza im możliwość wyjścia poza utarte schematy myślenia i działania, a nade wszystko jest drogą wielkiej wewnętrznej przemiany i inspirującą przygodą także dla samych tutorów. Inauguracja na uniwersytecie podnosi z kolei rangę programu, co sprawia, że dzieci czują się po prostu wyjątkowo!”  – mówi Iwona Stankowska od wielu lat związana z programem.

 


Dlaczego uniwersytet?


Projektowanie   doświadczeń   jest   jedną   z   prekursorskich   metod   wypracowanych   przez specjalistów z Akademii Przyszłości. W ten sposób pokazuje się dzieciom, że w przyszłości naprawdę mogą być tym, kim chcą. To dlatego w programie dużo czasu przewidziano na wyjazdy   i  udział   w wydarzeniach,   które  dzieci   pamiętają  do  końca   życia.  Podopieczni Akademii mogą zasiąść w fotelu prezesa dużej firmy i poczuć się, jakby to było ich miejsce (dzieci „prezesowały” już m.in. w Interii, BP i Poczcie Polskiej) albo wystąpić na scenie ze światowej sławy artystą (w sierpniu tego roku dwanaścioro dzieci wystąpiło na scenie z Rogerem Watersem). Tak samo jest z uniwersytetem. Kiedy odbierają indeks sukcesów w wielkiej auli znanej uczelni, myśl, że kiedyś będą mogły studiować, nie jest już dla nich tak abstrakcyjna. Wszystko staje się bardziej osiągalne, nawet jeżeli do tej pory dzieci nie myślały o sobie najlepiej. To są doświadczenia, które przemieniają od środka.


W świecie sztuki


Ponieważ w aktualnej edycji programu szczególne miejsce odgrywać i twórczość artystyczna, inauguracja odbędzie się pod hasłem Akademia Twórców Przyszłości. Organizatorzy stawiają sobie za cel pokazanie dzieciom, czym jest sztuka i nauczenie ich, w jaki sposób odkryć w sobie talent – nie tylko ten plastyczny czy muzyczny. Podczas Inauguracji na scenie zapanuje iście malarsko-taneczny klimat, ponieważ imprezę poprowadzą postaci wcielające się w Zofię Stryjeńską i Conrada Drzewieckiego!?


Na wydarzeniu obecni będą wolontariusze, w tym Jakub Buczko: „Idea Akademii Przyszłości jest dla mnie osobiście bardzo ważna, zdaje się ewenementem na skalę ogólnopolską, a być może nawet międzynarodową. Często sięgam pamięcią do lat własnego dzieciństwa i choć było ono kolorowe, to z pewnością ktoś taki jak tutor byłby dla mnie bezcenny. Zajęcia z tutorem to jednak nie wszystko. Na dzieci z Akademii Przyszłości czeka jeszcze mnóstwo wydarzeń przewidzianych przez nasz autorski System Motywatorów Zmiany. Inauguracja na wyższej   uczelni   jest   właśnie   jednym   z   takich   momentów.   Już   niebawem   podopieczni programu będą mogli na własnej skórze poczuć, że mają wpływ na swoją przyszłość i że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znalazły się w tym samym miejscu za kilka lat ze świadomością, że odnieśli sukces”.


Przezwyciężyć trudności


Akademia Przyszłości pomaga dzieciom już od 15 lat. Jej podopieczni to zarówno uczniowie nieradzący sobie w nauce, jak i mający problemy w kontaktach z rówieśnikami i w integracji społecznej.   Celem   programu   jest   budowanie   w   dzieciach   poczucia   własnej   wartości, rozwijanie ich sprawczości i pewności siebie – tak, by samodzielnie radziły sobie w dorosłym życiu. Dzięki programowi tylko w poprzednim roku 82% badanych uwierzyło w siebie, 81% odkryło, w czym jest dobrych, a 77% zainteresowało się nowymi rzeczami. Ale program pozwala zawalczyć o przyszłość nie tylko najmłodszym. Wolontariusze, którzy zgłaszają się, by w nim uczestniczyć, doceniają go nie tylko ze względu na relację ze swoimi uczniami i poczucie misji, ale również realne korzyści, które daje: „Odnoszę wrażenie, że udział w Akademii dobrze usposobił mojego pracodawcę, pierwsze pytanie, jakie padło na rozmowie kwalifikacyjnej dotyczyło właśnie Akademii, mimo że praca zupełnie nie jest związana z dziećmi (ale ściśle wiąże się ze współpracą z bardzo różnymi ludźmi)”  – napisała w ankiecie ewaluacyjnej jedna z wolontariuszek.
Jeżeli chcesz dołączyć do grona SuperW Akademii, wejdź na stronę  www.superw.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Przedświąteczny weekend w Krakowie - najciekawsze... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Przedświąteczny weekend w Krakowie - najciekawsze wydarzenia (15-16 grudnia)

Przedświąteczny weekend w Krakowie - najciekawsze wydarzenia (15-16 grudnia)

Przedstawiamy zestawienie najciekawszych wydarzeń nadchodzącego weekendu. W powietrzu czuć już świąteczną atmosferę. więcej »
Najciekawsze rodzinne wydarzenia na najbliższy weekend!

Najciekawsze rodzinne wydarzenia na najbliższy weekend!

Gdzie spotkacie Mikołaja w Krakowie? Gdzie poczujecie klimat świąt? Przedstawiamy najciekawsze mikołajkowe i świąteczne wydarzenia na najbliższy weekend. więcej »
Zwierzyniec. Okazy wybrane jedną z 5 najpiękniejszych książek 2018 roku

Zwierzyniec. Okazy wybrane jedną z 5 najpiękniejszych książek 2018 roku

29 listopada, podczas uroczystej gali w ramach 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek, wręczono nagrody ogólnopolskiego konkursu edytorskiego na Najlepszą Książkę Roku ?Pióro Fredry 2018?. więcej »
Szopkarstwo krakowskie wpisane na listę UNESCO!

Szopkarstwo krakowskie wpisane na listę UNESCO!

Tradycja budowy wyjątkowych w skali świata szopek krakowskich
została wpisana na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa
Ludzkości UNESCO! więcej »
Premierowo w Teatrze Groteska. Dwanaście prac Heraklesa

Premierowo w Teatrze Groteska. Dwanaście prac Heraklesa

Spektakl obfituje w choreografię, w tym choreografię walk - widzowie mogą liczyć między innymi na spektakularne walki Heraklesa z Amazonkami. Poruszyć odbiorców może także muzyka. więcej »
Andrzejki 2018 - atrakcje dla dzieci w Krakowie

Andrzejki 2018 - atrakcje dla dzieci w Krakowie

Przed nami wigilia św. Andrzeja, wyjątkowy wieczór pełen magii i wróżb. Sprawdźcie, jakie wydarzenia skierowane do dzieci i rodziców będą odbywały się w Krakowie. więcej »
PODSKOKI I WYKRĘTY. Konkurs dla czytelników
Patronat CzasDzieci.pl

PODSKOKI I WYKRĘTY. Konkurs dla czytelników

Do wygrania zaproszenia na Festiwal PODSKOKI I WYKRĘTY i zestawy książek od portalu CzasDzieci. więcej »
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich już 18 listopada!

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich już 18 listopada!

W niedzielę, 18 listopada odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Sprawdźcie, co możecie zwiedzić tego dnia. więcej »
"Interesują nas te spektakle, które są odważne, niebanalne, przemyślane, cenione". Wywiad z Martyną Paliś z Teatru Łaźnia Nowa

"Interesują nas te spektakle, które są odważne, niebanalne, przemyślane, cenione". Wywiad z Martyną Paliś z Teatru Łaźnia Nowa

Przed nami ostatni spektakl w ramach Festiwalu Mała Boska Komedia #2 organizowanego przez Teatr Łaźnia Nowa więcej »
Darmowy listopad w Zamku Królewskim na Wawelu!

Darmowy listopad w Zamku Królewskim na Wawelu!

Akcja odbywa się z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jej celem jest zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury i uczestnictwa w kulturze ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży oraz osób starszych. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Wideorecenzja na Czasie

Niemożliwi detektywi

Niemożliwi detektywi

Wszystkich fanów detektywistycznych historii zapraszamy do obejrzenia naszej nowej wideorecenzji!  

Nowinki

Jak kupować gry planszowe?

Jak kupować gry planszowe?

Święta tuż-tuż! Prezenty kupione? Jeśli wciąż nie macie pomysłów na podarunki dla bliskich i nie chcecie pójść "na skróty", kupując...  
Psiechadzka - rodzinna gra planszowa o psio-ludzkiej przyjaźni

Psiechadzka - rodzinna gra planszowa o psio-ludzkiej przyjaźni

Gra zabierze Cię na pełen przygód spacer z psim przyjacielem. W pudełku znajdziesz dwie plansze: SPACER Z PSEM i SPACER Z CZŁOWIEKIEM...  

Temat na czasie

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Mądrzy rodzice wiedzą, że w dzisiejszych czasach warto inwestować w zabawki, które mają pozytywny wpływ na rozwój ich pociechy.  
Advertisement

W domu z dzieckiem

Boże Narodzenie1 Prezenty1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018