Warszawa

#oglądamymądrze - konkurs dla rodziców (zakończony)

Czy wiesz, że 71% rodziców dzieci w wieku 3-6 lat wskazuje wspólne oglądanie TV jako jeden z głównych sposobów spędzania czasu wolnego ze swoimi dziećmi? Choć taki wynik może budzić emocje, Magdalena Komsta - psycholożka, pedagożka i przede wszystkim matka - uspokaja rodziców i zachęca, żeby zamiast wpędzać się w poczucie winy włączając przedszkolakom bajki, nauczyli się świadomie zarządzać czasem swoich dzieci przed telewizorami.


Badania „Najmłodsi widzowie przed telewizorami” zostało przeprowadzone na zlecenie CBeebies - dziecięcego kanału z portfolio BBC - przez agencję badawczą IQS, aby lepiej poznać nawyki telewizyjne polskich dzieci  (pełna wersja raportu dostępna TUTAJ).  Podczas gdy wyniki dotyczące czasu spędzanego przez dzieci przed ekranami mogą być powodem dyskusji, Magdalena Komsta wierzy, że kierując się wiedzą i rozsądkiem, telewizja może być pozytywnym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców.


Współczesne maluchy wzrastają w świecie technologii i będą miały z nimi kontakt już od najmłodszych lat. Warto więc uczyć dzieci rozsądnego korzystania z ich dobrodziejstw, a nie eliminować je zupełnie – komentuje ekspertka. - Warto, żeby rodzice świadomie dobierali programy odpowiednie dla wieku dziecka i zgodne z wartościami istotnymi dla rodziny, ale także oglądali je wraz z maluchem, traktując bajki jako pretekst do rozmowy i zabawy – komentuje ekspertka, Magdalena Komsta.
 

       

 

 

W ramach rozmów z rodzicami pytano również o najistotniejsze wartości, które chcą przekazać dzieciom. Wśród najczęściej wymienianych znalazło się: mówienie prawdy i szacunek do rodziców, bycie dobrym dla innych, samodzielność, akceptacja samego siebie oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Bardzo wysoko ocenione zostały szacunek do przyrody i środowiska oraz miłość do zwierząt. A jakich wartości Ty szukasz w bajkach dla swojego malucha? Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj super zabawki!  

 

 


Zadanie konkursowe:


Napisz, z jakimi pojęciami, postawami lub wartościami Twoje dziecko zapoznało się dzięki bajkom CBeebies? Czy któraś z bajek stanowiła punkt wyjścia do rozmowy na trudniejsze tematy?

• Swoje zgłoszenia wysyłajcie na adres podany na dole strony.

• Najciekawsze historie nagrodzimy!


Do wygrania:
Zestaw licencjonowanych zabawek CBeebies: plecak „Hej Duggie”, pluszak „Hej Duggie”, naklejki „Odlotowcy – Go Jetters!” oraz pianki do kąpieli z bohaterami bajki „Dobranocny ogród”

 


Konkurs potrwa do dnia 19 marca 2020 roku.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 26 marca 2020 roku.

 


 

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo twoich danych. Mamy dla ciebie kilka informacji z którymi chcemy żebyś zapoznał się przed wzięciem udziału w tym konkursie.

 

Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy tylko od rodziców i z ich adresów mailowych. Wysyłając nam pracę dziecka zgadzasz się na ewentualne wykorzystanie jej w opublikowanych wynikach konkursu. Zbieramy i prosimy cię tylko o dane w postaci adresu e mail, który nie będzie wykorzystany w żadnym innym celu niż kontaktu z tobą w przypadku twojej wygranej. Administratorem bazy adresów e mail zgłoszonych do tego konkursu jest Grupa CzasDzieci.pl Sp. z o. o.. Zostaną one usunięte po miesiącu od daty zakończenia konkursu. W każdym momencie masz prawo cofnąć swoje zgłoszenie i usunąć oraz zmodyfikować swoje dane, w tym celu skontaktuj się z nami pod adresem zapytania.konkursy@czasdzieci.pl

 

Życzymy Powodzenia!

 

Zgadzam się na przetwarzanie mojego adresu e-mail w zakresie opisanym powyżej i chcę wziąć udział w konkursie, wysyłając zgłoszenie na adres dawid.wolowicz@czasdzieci.pl