Czytanie z maluszkiem - Pierwsze książeczki na CzasDzieci.pl

Artykuły

Czytanie z maluszkiem

Drodzy rodzice! Na pewno zauważyliście, że Wasze maluchy już od pierwszych dni życia uczą się nowych umiejętności. Na początku poznają nowe zapachy i dźwięki, potem zaczynają bacznie obserwować otoczenie, odkrywać nieznane przedmioty i smaki, a także rozpoznać, kiedy pojawia się mama, tata, rodzeństwo, a kiedy ktoś obcy. Nieprzerwanie od urodzenia dzieciaki odkrywają również możliwości swojego ciała i odczuwają rozmaite emocje.

 

Wbrew pozorom to naprawdę ogromny wysiłek dla tak małego człowieka! Rolą rodziców jest umożliwienie maluchowi poznawania świata w sposób ciekawy i mądry. Czyli jak? - zapytacie. Najlepiej poprzez zabawę... i najlepiej za pomocą odpowiednich książeczek!

 

 

Wydawnictwo Wilga wychodzi naprzeciw potrzebom maluchów i ich rodziców i prezentuje cykl książeczek dla dzieciaków w wieku 0-2. Od której najlepiej zacząć wspólne odkrywanie wielkiego świata? :)

 

Na początek proponujemy „Pierwsze 100 słów” i „Pierwsze 100 zwierzaków”.

Książeczki zawierają sympatyczne, kolorowe obrazki przedstawiające zwierzęta i przedmioty z najbliższego otoczenia dziecka. Obrazki kształtują spostrzegawczość malucha, uczą go rozróżniania kształtów i barw, a jeśli oglądanie książeczki poparte jest opowieścią rodzica o danym przedmiocie lub zwierzątku, dziecko ma możliwość przyswojenia nowych słów i zwrotów.

 

 

Kolejnym przystankiem podczas pierwszej czytelniczej podróży malucha powinny być książeczki „Poznaje kolory” oraz „Poznaję miasto”.

 

Warto wiedzieć, że umiejętność rozpoznawania i odróżniania kolorów to jedna z najszybciej rozwijających się zdolności maluszka. Oprócz nauki nazewnictwa, książeczki rozwijają myślenie twórcze, a także kształtują ogólną wrażliwość dziecka. Każdy maluch jest z natury ciekawy świata – wyżej wymienione książeczki, pełne barwnych, wesołych ilustracji, wspierają spontaniczną ciekawość dorastającego szkraba.

 

 

A gdy maluch polubi wspólne czytanie, oglądanie i opowiadanie, na „książkowy deser” proponujemy „Świat wokół nas” oraz „Wspaniałą podróż” (ta pozycja ukaże się już w listopadzie!)

 

Książeczki zabierają w obrazkowy świat afrykańskich zwierząt, kontynentów, krajobrazów, flag, potraw i wielu, wielu innych fascynujących zjawisk i ciekawostek. Wszystko dopasowane jest do sposobu postrzegania najmłodszych, rozwija ich pamięć, koncentrację, uwagę i inne zdolność poznawcze.

 

 

Wszystkie wymienione książeczki stanowią rzetelną merytorycznie bazę, na podstawie której w kolejnych latach maluch rozpocznie efektywną naukę czytania i pisania. Zaproponowane przez wydawnictwo Wilga pozycje w atrakcyjny sposób wspierają naturalną ciekawość świata maluchów i są dostosowane do wieku oraz możliwości dzieci. To wspaniały sposób na naukę przez zabawę!

© CzasDzieci.pl 2019