Warszawa

Recenzja książki:

Bajki o Jeżyku

Bajki o Jeżyku

Anna Grzywa
od 3 do 10 lat

Bajka i terapia w jednym

Codziennie zmagamy się z małymi przeszkodami, których pokonanie nie wymaga wiele. Jednak to, co nam może wydawać się błahym problemem, nasze dziecko może przytłoczyć i zmienić, dlatego ważne jest odpowiednie ukształtowanie jego psychiki. Z pomocą przychodzą nam barwne i wciągające, ale przede wszystkim pouczające, a także wspierające rozwój naszego dziecka pozycje.


Zdecydowanie taką lekturą jest zbiór opowiadań terapeutycznych Anny Grzywy: Bajki o Jeżyku, które posiadam od niedawna. W tej ciekawej i angażującej wyobraźnię dziecka książce autorka przedstawia przygody leśnego zwierzątka, pomagając mu zrozumieć zagadnienia związane z emocjami po utracie bliskich, jak również problem dotyczący zazdrości o rodzeństwo czy umiejętności wyrażania uczuć.


Pisarka przedstawia nam zbiór prostych, ale pełnych ciepła i wartych zapamiętania historii dla najmłodszych. Słowa uznania należą się jej przede wszystkim za kreację bohaterów, ponieważ radosny i stale uprzejmy jeżyk wzbudza sympatię zarówno starszych, jak i młodszych czytelników, a poprzez swoje zachowanie i dziecięcą ciekawość świata nasze pociechy mogą się z nim utożsamić i zrozumieć trudne kwestie oraz odnaleźć się w początkowych plątaninach uczuć. Atrakcyjność książki wzbogacają również pojawiające się na stronach barwne, łagodne ilustracje oddające treść utworu i pomagające zrozumieć ją dzieciom.


Książka Anny Grzywy porusza ważne kwestie związane z dziecięcą psychiką. Zgromadzone w książeczce pięć bajek o przygodach jeżyka to pozycja, która z całą pewnością wzbudzi zainteresowanie młodych czytelników i znajdzie miejsce wśród innych lektur na ich półce. "To bardzo ładnie dzielić się z innymi, zwłaszcza jeżeli z trudem coś się zdobyło" – powiedziała wróżka do małego jeżyka w jednym z opowiadań. Autorka podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, podarowując małą książeczkę, która zgodnie z opisem na okładce ułatwia kształtowanie wrażliwości dziecka, poznanie różnicy między dobrem a złem, a także rozwijanie wewnętrznego spokoju. Po zapoznaniu się z lekturą mogę powiedzieć, że jest to pozycja, którą każdy przedszkolak powinien poznać.

 

Eliza Idczak

 

Przeczytaj również

Polecamy

Warto zobaczyć