Wrocław

Wrocław Spotkanie od 14 lat

Spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim

Wpis archiwalny

Portal CzasDzieci.pl oraz Wydawnictwo Media Rodzina zapraszają rodziców, bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy interesują się literaturą dla dzieci na spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim z okazji premiery jego nowej książki "Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko ".

 

Czytelnictwo, a najmłodszych w szczególności, to temat ważki i bardzo aktualny. Jak oddzielić prawdziwą literaturę dziecięcą od tej pseudo? Gdzie szukać wartościowych książek? Jak mówić dzieciom o literaturze, aby ta stała się alternatywą i konkurencją dla multimedialnych rozrywek? Pytania się mnożą, a odpowiedzi znaleźć niełatwo. W sukurs wszystkim zagubionym w świecie literatury dziecięcej przyjdzie prof. Leszczyński, który nie tylko podpowie co czytać, co kupować, a czego lepiej unikać, ale także wprowadzi w arkana… książkowej sztuki uwodzenia.  

 

Więcej o "Wielkich małych książkach. Lektury dzieci i nie tylko ":

Profesor Grzegorz Leszczyński - historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży – dzieli się swoją miłością do książek dla młodego czytelnika, stawiając już na początku niemal hamletowskie pytanie: „Nie czytać? Czytać?”. I prowadzi czytelnika od kołysanek, przez poezję liryczną dla dzieci, rymowanki dydaktyczne i baśnie po literaturę fantastyczną. Na licznych przykładach pokazuje, jak przez lata rozwijała się literatura dla dzieci, wokół czego się ogniskowała, uświadamia, jakie bogactwo nosimy w sobie, mając w pamięci lektury dzieciństwa.
 

 

 

 

Gdzie: Teren 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek - 2015, sala B w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław. 

 

Kiedy: 4 grudnia 2015, w godz. 15:00 - 16:00

 

Jak wziąć udział - należy przesłać imię i nazwisko oraz numer tel. kontaktowego na adres rejestracyjny: biuro@czasdzieci.pl

 

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma tematyczny upominek.

 


prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński
kierownik Pracowni Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najznakomitszych w Polsce specjalistów zajmujących się literaturą dziecięcą, autor książek: Literatura i książka dziecięca. Słowo – obiegi – konteksty, czy Kulturowy obraz dziecka i dzieciństwa w literaturze drugiej połowy XIX i w XX wieku. Wybrane problemy; inicjator i kierownik studiów podyplomowych Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności.

Organizator:

Media Rodzina

ul. Pasieka 24,
61-657 Poznań
tel.: 061 827 08 60

Wydarzenia we Wrocławiu

Warto zobaczyć