Wrocław

"Głośniej się nie da?". Premiera
Wrocław Spektakl

"Głośniej się nie da?". Premiera

3 czerwca 2023
Wpis archiwalny

Cicho bądź!


Ile razy to słyszałaś, słyszałeś? Jak się czujesz, kiedy cię ktoś ucisza? A przecież tyle ważnych rzeczy dzieje się w hałasie. Głośno wyraża się najważniejsze emocje, jakie nam towarzyszą. Problem polega na tym, że niektórzy ludzie uparli się, żeby spędzać życie w ciszy. Albo przynajmniej w ciszy pracować. Rodzice mają
w tej dziedzinie największy talent.

 

A gdyby istniała kraina hałasu? Taka, w której można bezkarnie i nie zwracając uwagi na innych drzeć się wniebogłosy? Wykrzyczeć wszystko, co mamy do wykrzyczenia i tłuc wszystkim o wszystko bez opamiętania? To by było!

GŁOŚNIEJ SIĘ NIE DA? to opowieść o rodzinie: zwyczajnej i niezwyczajnej jednocześnie – jak to rodzina. Mama, artystka rzeźbiarka, nie umie pracować w hałasie. Niestety, jej pracownia ceramiczna znajduje się w domu.

 

Tym samym, w którym mieszka dwójka jej dzieci. A dzieci, cóż, są po prostu dziećmi. Spontanicznie wyrażają emocje, rozmawiają o ważnych rzeczach, zapraszają kolegów na nocowanki... mówiąc krótko, robią hałas. Problem w tym, że mama dostała akurat Duże Zlecenie.

 

Co ma zrobić trójka dzieci, zmuszonych do przebywania w absolutnej ciszy? Wiadomo: uciec. Bohaterowie niespodziewanie trafiają do krainy, w której hałas jest codziennością i można krzyczeć, ile dusza zapragnie.


Głośniej się nie da? Oczywiście, że się da!

Spektakl powstał na podstawie sztuki napisanej dla Wrocławskiego Teatru Lalek przez Michała Buszewicza – znakomitego dramatopisarza i reżysera, nominowanego do ostatnich Paszportów Polityki w kategorii „teatr”. GŁOŚNIEJ SIĘ NIE DA? to pierwszy dramat napisany i wyreżyserowany przez Buszewicza z myślą
o dziecięcym odbiorcy

 

GŁOŚNIEJ SIĘ NIE DA? | 6+
Premiera: 3.06.2023
scenariusz i reżyseria: Michał Buszewicz
scenografia: Marta Kuliga
kostiumy: Mikołaj Dziedzic
muzyka: Aleksandra Gryka
światło: Klaudyna Schubert
choreografia: Katarzyna Sikora
obsada: Kamila Chruściel, Marek Koziarczyk, Agata Kucińska, Grzegorz Mazoń, Piotr Starczak

 

Kolejne spektakle zagramy: 4 ,6, 7, 9, 10, 11 czerwca.
Kup bilet online: https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/

Spektakl 7.06 | 10:00 zagramy z audiodeskrypcją i pełnym tłumaczeniem na Polski Język Migowy w ramach projektu „Teatr wrażliwy", który jest finansowany ze środków PFRON (program „Kultura bez barier”).

Zapraszamy do WTL :)

Miejsce wydarzenia:
pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław
Organizator:

Wrocławski Teatr Lalek

pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław
tel.: tel./fax 71 335 49 01 /// 71 335 49 05 /// kasa: 71 335 49 10

Wydarzenia we Wrocławiu

Przeczytaj również

Warto zobaczyć